Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Eiku

Czy kota można oduczyć drapania i syczenia?

Polecane posty

Gość Eiku

Mam od dziś kotka 3 miesięcznego i on syczy i drapie ale na szczęście rzadko, ale nie chcę żeby w przyszłości to się zwiększyło i pytam, czy można kotka oduczyć takiego zachowania i jak to zrobić? Jeszcze nie był kastrowany i w najbliższym czasie nie będzie bo jest za młody dlatego proszę o rady, które będą działać przed i po kastracji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co oduczy? Łomot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiku
A coś mniej brutalnego? '.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łagodnie go traktuj, wtedy będzie wiedział, że nic mu z twojej strony nie grozi i poczuje się bezpiecznie - nie będzie czuł potrzeby syczenia (syczeniem odstrasza przeciwnika) Kot drapie, żeby stępić pazurki. Koniecznie kup szybko drapak i jak tylko coś podrapie, to zaraz go zanieś do drapaka i pokaz, że tam ma drapać. Ale ogólnie musisz się liczyć z tym, że meble będziesz miała podrapane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopóki młody to i tak Cię będzie drapał przy zabawie. Potem się nauczy zabawy bez pazurów. Syczał też nie będzie jak nie będzie miał powodów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejdzie mu z wiekiem. Kocury bardzo rzadko są później agresywne czy złośliwe (po kastracji to już w ogóle). Kotki czasem są wredne, miałam kiedyś taką wredotę, wszyscy dla niej byli mili ale czasem jak z zaskoczenia zaatakowała to masakra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syczenie i drapanie to normalne zachowanie normalnego kota. Jezeli tego nie akceptujesz to postaraj sie lepiej o psa - nie ma charakteru, da sie zdominowac i nawet przyniesie w zebach pantofle (kot nigdy i to w nim cenie). Inna alternatywa to kotek pluszowy -nie gryzie, nie drapie, po prostu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eiku
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój jak syczał to ja na niego wyskakiwałam z sykiem i pazurami rozcapierzonymi jak potwór, ten się cofał,cofał z sykiem ja uciekałam a on za mną i jak dorwał nogę to drapnął ale lekko, bo już wiedział,że zaczęła się zabawa i ja z powrotem na niego z sykiem on pod łóżko ja się wycofywałam i chowałam za rogiem on za chwilę przyczajony szuka mnie i wtedy wyskakiwałam itd. boże jaki to był kochany rozbójnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×