Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Badanie piersi

Polecane posty

Gość myślmy o profilaktyce
Bardzo fajna opcja zakupu na raty, urządzenie jest przydatne i pomocne bardzo kobietom w comiesięcznym badaniu piersi. Niestety nie jest refundowane, a moim zdaniem powinno być. Profilaktyka raka piersi, ale nie tylko, w ogóle profilaktyka w Polsce kuleje. Uważam mimo wszystko, że dużo mniejszym kosztem jest zakup brastera i chodzenie co roku na usg, niż później leczyć raka piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SantaMonica
Czytałam, że chyba w ubiegłym roku wójt w jakieś gminie zakupił kilka takich urządzeń dla mieszkanek jego miejscowości. Mogą się badać za darmo. Nie wiem jak to zorganizowane, czy każda z nich przychodzi co miesiąc, niemniej jednak wielkie brawa dla niego. Zrobił dobrze NFZtowi, bo zdecydowanie taniej jest zapobiegać niż później leczyć takiego raka (wystarczy sprawdzić ile kosztuje 1 dawka chemii o badaniach diagnostycznych nie wspomnę). Można by pomyśleć nad rozpisaniem takiego projektu na konkurs projektów do budżetu partycypacyjnego ale nie jestem też pewna, czy to nie robi się tylko raz do roku (pod koniec roku) czy dwa razy do roku (również w czerwcu). Ewentualnie można pomyśleć o zakupie Brasterów przez stowarzyszenia dla kobiet z danych dzielnicy czy gmin. Wtedy stowarzyszenia mogą się starać o dofinansowanie z gminy. Sama szukałam takich budżetów na swoją działalność edukacyjno-zdrowotną dla kobiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goluzdzinska
Świetna inicjatywa, u nas niestety nie było takiej opcji, więc sama sobie kupiłam braster. Miałam akurat trochę kaski po urodzinach, resztę dołożyła mama, bo wzięłyśmy urządzenie na spółkę. No i mamy :) A w ogóle to do końca miesiąca mają promocję: https://www.braster.eu/pl/oferta.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niqqlka
Dziewczyny tam na stronie jest taka mapka, z zaznaczonymi przychodniami, w których można się zbadać brasterem. Ewentualnie jak tak w ciemno nie chcecie kupować to też w niektórych aptekach można go obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMallwyna
O popatrz, nawet nie wiedziałam, że da się go gdzieś zobaczyć. Na braster.eu się zamówi, ale dotknąć niestety nie da rady. Chociaż w sumie on jest coraz bardziej popularny, u mnie w rodzinie już jeden nawet jest, ale bym chciała mieć swój, zaglądam o czasu do czasu może trafię na jakąś promocję, ewentualnie kupię na raty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niqqlka
Na dobrą sprawę nawet możesz się nim zbadać w niektórych przychodniach. Na stronie mają listę punktów, mapkę właściwie, zerknij, a nuż masz gdzież w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karinka789
Wstyd może przyznać, ale ja jakoś nigdy nie byłam na badaniu piersi. A powinno się co jakiś czas zrobić takie badanie, prawda? Jak często? Chyba zacznę bardziej dbać o swoje zdrowie, bo jakby nie było mamy jedno życie. A moja koleżanka właśnie wykonała badania genetyczne w Medistore i niestety wykryto u niej raka. Jestem w szoku, bo jest to młoda osoba... Ma zaledwie 30 lat. Człowiek nie spodziewałby się, że może nagle mieć raka. W szczególności, że ona zawsze dbała o siebie. Zdrowo się odżywiała, dużo trenowała i zawsze robiła podstawowe badania. A tu nagle taka informacja, aż nie dowierzam cały czas... Mam nadzieję, że uda jej się wygrać z rakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co roczna wizyta u ginekologa oraz badanie mammograficzne lub USG to postawa każdej kobiety, która szanuje siebie i swoje zdrowie i koniec kropka. Oprócz tego samobadanie również jest ważne bo rak nie czeka "rok" by się ujawnić ;p Ja od wielu miesięcy stosuje specjalna rękawice femiglove, która wykonana jest z tworzywa zwiększającego czułość dotyku ręki. Wisi ona u mnie w łazience i mam ją zawsze pod ręką. Badam się co miesiąc w tym samym dniu po miesiączce. Poza tym do rękawicy dołączona była dokładna instrukcja jak prawidłowo się badać. Ja kupiłam ją na stronie sklepu naturalnaplodnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marina456
Oczywiscie, ze powinnas je wykonywać. Nawet twój ginekolog powinien sprawdzać c****ersi i przypominać o samobadaniu. Najważniejsza jest profilaktyka, dlatego zachęcam do lektury tutaj https://biopsjamammotomiczna.pl/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

Jesli masz watpliwosci to nie czekaj tylko idz do specjalisty. Ja poszłam profilaktycznie do Ośrodka Medycznego Samarytanin i dobrze zrobiłam, bo okazało się, że miałam małego guza. Nic strasznego, ale szybko go wykryli i od razu podjęli działania. Nie chcę myśleć, co by było, gdybym zaniedbała regularne badania...Tyle się teraz o tym słyszy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawrocccka8281

Bardzo ważne jest samobadanie piersi, ale to nie wystarcza. Trzeba również regularnie badać się u specjalisty. Jeżeli jesteście ze stolicy to polecam przychodnię Wilmed. Specjalizują się w badaniach i też leczeniu chorób piersi.Wykonują biopsje diagnostyczne oraz bezoperacyjne, jak i operacyjne usuwanie guzków piersi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×