Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Julciaaa

KLINIKA NOVUM kontynuacja topiku

Polecane posty

Dorammaar daj znać jak po punkcji! Trzymam mocno kciuki żeby było dużo pięknych pulchniutkich komóreczek i żeby wszystkie ładnie się zapłodniły i dzieliły. Ja jeszcze tydzień w niepewności kiedy startujemy do drugiej stymulacji mam nadzieje że będą miejsca na czerwiec. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Hej :) Nam punkcję przesuneli na wtorek więc dzisiaj jeszcze luz. Wyniki są chyba ok chociaż jakiś hormon mi podchodzi pod 7 tys wow nie wiem czy dobrze zrozumiałam !!! Wczoraj w nocy był zastrzyk na wyzwolenie jakis ovucos i dzisiaj grzecznie czekam i się oszczędzam. W sobotę zapytałam dr Zyglero komórki to liczy na 9 plus jakaś drobnica więc chyba nie będzie tak zle troche wyhodowałam tego ;). Oby były prawidłowe i wszystko dobrze poszło. Staram się nie myśleć o punkcji ale mam małego pierta. Pukcje bedzie robił dr Zamora więc bede chyba w dobrych rękach ;). Skarbik 3 kciuki za stymulację, ja jestem zdziwiona ze tak lekko ją przeszłam a nawet dziwnie tęsknie za zastrzykami ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nic nie kupiłam dla maluszka ;) ale już chyba zacznę, żeby zrobić przemyślane zakupy, ale nie miałam dotychczas na to czasu. Na razie mam listę co jest niezbędne na początek :) Dandm pytałaś o płeć... od genetycznego miałam 2 szybie usg i póki co żaden lekarz nie potwierdził płci.. bo nie było widać... także jeszcze wszystko możliwe, ale już się przyzwyczaiłam do chłopca i chciałabym żeby tak zostało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lillalu, a czujesz juz ruchy? kiedy teraz masz wizyte? co do plci to mysle ze kazda jest fajna, ale zycze Ci takiej jaka sobie wymarzylas, my juz mamy wybrany model wozka i bujaczka, mamy duzo ubranek po synu kolezanki i lozeczko, wczoraj ogladalam w ikei materacyki i posciel i kupilam juz kilka ubranek i podklad do przewijania, w czerwcu mamy zamiar zrobic remont i po nim zaczne kupowac juz na dobre, w piatek maz leci do Anglii to tez ma kupic kilka fajniejszych ubran dla Niunia:) pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandm, lillalu, na kiedy macie termin? wrzesien? Macie juz typy imion? ja jutro mam usg genetyczne i test pappa. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze..... Nie przyjmuje innej opcji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja wedlug transweru mam termin na polowe pazdziernika, natomiast wedlug usg termin wychodzi na 29 wrzesnia, a na imie nasz syn bedzie mial Oliwier, pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzymam oczywiscie kciuki za jutrzejsze badanie, daj znac po :) , Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne imie:) Mi wyliczyli termin w Novum na 8 grudnia, a wg usg 9 grudnia:) Z jakiej firmy wózek w końcu dandm wybraliscie? Bede korzystać z Waszych rad odnośnie wyprawki, bo jak narazie ostatnia rodze z ekipy:) skarbik i reszta Nowych dziewczyn dołączajcie szybko do Nas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my wybralismy taki: http://www.sportline.riko.pl/images/brano-ecco/big/Brano_ecco_11.jpg , wszystko oczywiscie jest kwestia gustu, nam odpowiada :), a jakie Ty Orchidea masz typy imion? Kinga co u Ciebie, kiedy transwer? Skarbik odpoczywaj, relaksuj sie by za chwile moc wystartowac do kolejnej stymulacji, doramaar jutro trzymam kciuki za Wasz dzien, nic sie nie martw :) pozdrawiam Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dandm, a napisz prosze jakie w naszym miano ryzyka wad jest dopuszczalne w tescie pappa? 1: 300? w wyniku pisza tylko miano? czy cos jeszcze? ponoc dziwne sa te opisy i musza byc skorelowane z usg, wg jakiegos programu komputerowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doramar trzymam kciuki. A ten hormon to pewnie estradiol i jesli jest wysoki to podobno mówi o tym że komórki sa dojrzał, skoro jest ich 9 to jest ok. Wszystko będzie dobrze, nic się nie martw. Ja odpoczywam. Spędzam czas z mężem. Oddaliśmy się od siebie przez to wszystko i teraz to zmieniamy. Pierwsze pół roku nie było dla nas łaskawe przez co zapomnieliśmy o tym że przecież mamy siebie. Wdarła się nuda, rutyna... Mam nadzieję że uda nam się odzyskać siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orchidea, gondola ma 80 cm, wiekszych na rynku nie ma jesli chodzi o wozek, a jesli chodzi o Pappa to podstawowe ryzyko trisomii 21 mam 1: 264, a skorygowane czyli po badaniach mam 1:5277, trisomii18 podstawowe 1:626, skorygowane 1:12523, a trisomii 13 podstawowe 1:1969, a skorygowane < 1: 20000, wiec po badaniu ryzyko dosc mocno zmalalo,nam plec lekarz powiedzial w 12 tygodniu wlasnie podczas usg genetycznego, ale to zalerzy od lekarza, sprzetu i ulozenia dziecka,Skarbik dobrze robicie, ze daliscie sobie teraz czas dla siebie, niestety starania o dziecko ludzi gubi i zapominaja czesto o sobie nawzajem, wszystko sie Wam ulozy , pozdrawiamy :) Dandm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość flossy13
Dandm - piękny ten wózek :) my też robimy remont jakoś na początku lipca i dopiero wtedy zacznę kompletować wyprawkę. Dzisiaj byłam na usg, takim nieplanowanym bo twardnieje mi brzuch raz na jakiś czas i trochę się przestraszyłam. Na szczęście wszystko ok i tak przy okazji lekarz napomknął, że nie widzi nic między nóżkami u obu maluchów ;) więc chyba będą 2 dziewczynki :) Orchidea u mnie na wyniku testu pappa były podane wyniki wyjściowe (ogólne dla każdej kobiety w moim wieku i po ivf) i te ze względu na wiek dość przerażające ;) a poniżej obliczone już personalnie dla mnie z wieku, rodzaju zapłodnienia, wagi, wyników krwi i danych z usg prenatalnego. I podsumowanie, że ryzyko jest niskie i nie wymaga dalszych badań inwazyjnych. Podobno wszystko, co niższe od 1:300 wskazuje na ryzyko wysokie. Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieki/ orchidea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dandm, ja ruchów nie czuję... kilka razy wydawało mi się, że czuję takie sekundowe łaskotanie... ale na razie cisza :) jeszcze czas, dopiero zaczęłam 18 tc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Ja już wracam po punkcji Mamy 7 oocytow hmmm liczyłam na więcej bo na usg było ich koło 10 plus drobnych Trochę się martwię czy będzie ok Czekamy jutro na tel z novum ile się zapłodniło Chyba mam mały kryzys :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga241
Dziewczyny podpowiedzcie jeśli podchodziłyście do crio na cyklu sztucznym to od którego dnia zaczęłyście brać luteinę?Bo zrozumiałam że mam od dzisiaj a transfer mam mieć dopiero we wtorek Teraz jak czytam to zgłupiałam, że to liczą jako dzień 0 od kiedy dochodzi luteina i coś doktor mówił o czwartku to może dopiero od czwartku powinnam? :-( Mamy blastocyste 4BB Skarbik jak to było u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga241 u mnie to było tak, 14dc na wieczór 1 tab.lutinus, potem 2x1 tab lutinus i 2x2 tab luteina podjezykowo, folik i estrofem 3x1tab. Transfer w 19dc. Piękna ta Twoja blastk, będzie jej cudownie u Ciebie w brzuszku. Kiedy transfe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doramaar 7 to świetny wynik, Ty idziesz programem refundowanym? Nie stresuj się bo to nic dobrego nie przyniesie, odpoczywaj po punkcji i z pozytywną głową czekaj na telefon. Sciskam Cię mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skarbik we wtorek mam transfer. Kurde przyjęłam sobie jakoś że od dzisiaj zaczynam luteine (14 dc.) Ale nakręciłam się teraz tym czwartkiem bo dr mówił coś o 4 dobie a znowu na necie czytam że dzień rozpoczęcia luteiny to dzień 0 U ciebie zgadzałoby się 14 dc a 19 transfer a u mnie dopiero w 21 dc transfer No i zgłupiałam bo nie wiem czy ma to znaczenie a jeszcze nie wzięłam luteiny Kuźwa ale jestem na siebie wściekła wzięłam kartke do pisania chyba z trzy razy powtarzałam dawki ale od kiedy zacząć brać ... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea1
Jestem po usg genetycznym, uff:) Wszystko w normie. Maluch jest wiekszy niz na 11 tc, o ok 8 dni. Wiec wg wymiarów jest 12 tc...a wg okresu 11tc.... Najwazniejsze, ze jest wszystko w normie, wyniki testu Pappa beda za tydzień! doramar, piekny wynik! ja mialam max 4 oocyty! kinga, wydaje mi sie ze od czwartku ta luteine powinnas brac, od dnia "0"., ale u mnie był cykl naturalny, wiec nie chce Cie zmylic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga zadzwon do kliniki, choć wydaje mi się ze powinnas zacząć brać od czwartku. To jest tak jakbyś miała punkcje(owulacje) i w 5dobie po powinien być transfer bo masz 5-cio dniową blastkę. Czyli dzień kiedy zaczynasz brać progesteron powinien być 5 dób wcześniej niż transfer. Nie wiem czy mnie zrozumiesz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leweczek
Doramaar,ilość nie znaczy jak kość.Ja przy pierwszej punkcji miałam na 6 kom. 2 ocyty a przy drugiej punkcji było 9 i 2 ocyty które zapłodniły się dopiero po drugiej dobie.Także 7 kom. To niezły wynik moźe się okazać źe zapłodnia się wszystkie czego ci źycz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przed tym transferem robi mi się dosłownie w główkę ! Tak się nakręcam ciągle, że masakra. Aby sobie wyszukuje że o coś nie dopytałam, a może źle podałam coś... i tak w kółko. Jak już zadzwonię i wyjaśnię to znajduje sobie coś nowego. A miałam na luzie podchodzić... Mąż to chyba ze mną zwariuje Jakoś ciężko mi się ogarnąć ! Skarbik dzięki za twoje rady! Obmyśliłaś już jak z mężem będziecie wynagradzać sobie tamten trudniejszy dla was czas? :-) Mi się marzy wyjazd chociaż na weekend ale chyba będzie o to trudno... Orchidea bardzo się cieszę, że wszystko w porządku z maleństwem. Na pewno testy wyjdą wszystkie pięknie. Ale dziewczyny Wam to szybko leci Lillalu dopiero co cię widziałam na transferze a tu już 18 tc. ;-) Dandm mi też się bardzo podoba imię Oliwierek :-) Mąż na pewno obkupi maluszka w Anglii Jak byłam tam zawsze na dziecięcych to połowę sklepu wyniosłabym :-) Flossy mąż będzie mieć wesoło jak będzie tyle kobietek w domu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinga, fakt, leci jak szalony... dopiero co był transfer... i orchidea mnie zdziwiła, że już po genetycznym!!! Ja wczoraj napisałam że ruchów nie czuję a dziś już któryś raz jakieś bulgotanie, rozpychanie... to chyba to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest dziwne uczucie :) Chyba najfajniej jak to czuć już bardziej... mnie wzruszały filmy z usg itp.. a jak samej mnie to dotyczy to się patrzę z osłupieniem... i te ruchy podobnie... i nie dowierzam, że to w moim brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skarb_ik
Kinga nie świruj Kobieto :-) wszystko będzie dobrze, w takim tempie do wtorku mąż faktycznie z Tobą oszaleje. My kupiliśmy sobie bilety lotnicze do Wrocławia, w obie strony dla 2 os. 36zł :-) to nawet auta się nie opłaca odpalać za takie pieniądze i jedziemy sobie na weekend w czerwcu, no chyba że się okaże że uda nam się załapać na stymulację już w czerwcu to wtedy będziemy coś kombinować, mam nadzieje że uda się pogodzić jedno z drugim :-) Mam nadzieje że dzwoniąc w poniedziałek do mojej dr dostanę dobre wiadomości, muszę Was podgonić żeby nie zostać sama na placu boju :-) Doramaar a jak u Ciebie, dzownili z laboratorium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doramaar
Dzwonili i trochę się upokoiłam Mamy 4 zarodki które się prawidłowo dzielą :-) dwa się podobno trochę zbuntowały ale jeszcze jest szansa że ruszą. Jedna komórka się nie zapłodniła. Baĺam się że nie będzie co mrozic i cały cykl of nowa a z finansami ehhhh krucho. Nie jestem w programie więc za wszystko płacimy. Transfer jutro :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×