Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasiaszatanistka1994

Dlaczego niektórym metal kojarzy sie z gimnazjum?

Polecane posty

Ja swoje wiem, a o Marduku i ich muzyce mogłabym pisać psalmy pochwalne. Ja już wybrałam dawno i nie potrzebuje innych grup czy kapel. Wystarczy że Morgan powiedział że uważają się za najlepszych ze wszystkich i nie są to puste słowa, zresztą wielu ludzi tak twierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość z dziś a jakie kapele są według ciebie nie-g*******e?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na przykład tylko sama warstwa i konstrukcja muzyczna w niektórych utworach jest niespotykana nigdzie indziej. W tym utworze jawnie uczynili walc z diabłem, diabeł trzyma widły i tańczy dookoła nich, później skaczę z nogi na nogę, lada chwila zmienia się jakby w diablice rytm jest bardziej do ruszania i trzęsienia tyłkiem raz w lewo, raz w prawo tratata tratata tratatata tata. To nie jest zwykłe n*******lanie 16 stek zrobili z tego średniowieczny taniec ludowy. Wszystko piękne, melodyczne i płynne bez cienia zawahania, widać że kompozytor wiedział czego oczekuje w rytmie i umiał tym dyrygować zachowując oryginalny black metalowy porządek. I to delikatne zakończenie nie ma w tym ani baroku, ani metalu, ani niczego. Gitarę można by zastąpić każdym innym instrumentem ale została wybrana jako ta ostatnia. Takie westchnienie diabła - cień wspomnień i zapowiedź nadchodzącej nostalgii https://www.youtube.com/watch?v=tT4zBdSI7Bg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale szity wklejacie :O zresztą ten najcięższy metal to nie muzyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No elo, nie odpisywałam bo gotowałam i troche spałam. "ale szity wklejacie pechowiec.gif zresztą ten najcięższy metal to nie muzyka" Prostaczek nie ogarnia muzyki trudnej w odbiorze, więc musi napisać jak jakąś prawde objawioną że to "szity" i "nie muzyka" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiesz tej muzyki - ok, nie każdy musi, ale czemu piszesz że to "nie muzyka", mimo iż dobrze wiesz że to muzyka, tylko ty nie potrafisz jej słuchać? Chcesz przekonać fanów Marduka i Infernal War do swojej prostackiej opinii, i myslisz że ci sie uda? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słucham bo nie mam czasu sprawdzać wszystkiego. Ja np kocham chropowate ryki im dłuższe i wyraziste tym lepsze. Ciężko je znaleźć jak ktoś chce to mogę wkleić jeden z moich ulubionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie trudna muzyka, tylko żadna, głupia dziewucho, brak linii melodycznej, a jedynie szum i zgrzyt + darcie mordy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie trudna muzyka, tylko żadna, głupia dziewucho, brak linii melodycznej, a jedynie szum i zgrzyt + darcie mordy" No tak, prostaczek nie umie słuchac ekstremalnego metalu, więc bedzie sie upierał ze to nie muzyka, bo ON tego nie potrafi słuchac, i to odbiera w ten sposób, to to OBIEKTYWNA PRAWDA a nie tylko jego gust. :D mój drogi, z ta muzyką trzeba sie osłuchac, i nie nazywaj osób bardziej osłuchanych od ciebie głupimi, i nie wciskaj im na siłe swojego g****o wartego zdania jako "prawdy" bo to naprawde denerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz jakąś satysfakcję jak komuś powiesz, że muzyka która jest dla niego piękna, to "szit" i "nie muzyka", bo sam jej nie ogarniasz, myślisz że ktoś kto słucha ekstremalnego metalu po twoich słowach cofnie sie w muzycznym rozwoju i przestanie go lubić na rzecz prostych melodyjek? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak samo jak ty goowniaro upierasz się, ze obiektywną prawdą jest to, ze trzeba mieć nie wiadomo jak wyrafinowany gust aby preferować taką "muzykę", co jest g****o prawdą zdecydowana większość osób, nawet ta słuchająca cięższego rocka czy innych rodzajów metalu uważa coś takiego za szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz trochę racji gdy tak piszesz bo black metal czy metal sprawia wrażenie chaosu i nieładu ale to tylko iluzja, to tylko jedna gitara ma takie zadanie, podczas gdy inne gitary tworzą warstwę muzyki w czystej jej postaci. My potrafimy zaakceptować jedno i żyć w drugim albo odwrotnie jak kto woli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadajmy sobie pytanie czym jest w ogóle muzyka? Człowiekowi wydaje się że jest muzykalny, a sama natura to istna muzyka. Choćby głupie ptaki czy wodospad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to tak samo jak ty goowniaro upierasz się, ze obiektywną prawdą jest to, ze trzeba mieć nie wiadomo jak wyrafinowany gust aby preferować taką "muzykę"" Bo trzeba sie osłuchać. Jak sie jest plebsem lubiącym proste melodyjki, to skomplikowane rzeczy są "nie muzyką" bo zwyczajnie nie przyjdzie prostaczkowi do głowy, że on sam tego nie rozumie, ale inni mogą rozumiec tą muzyke. "zdecydowana większość osób, nawet ta słuchająca cięższego rocka czy innych rodzajów metalu uważa coś takiego za szajs" Znam dużo metali, i takie zdanie jak ty mają tylko kindermetale słuchające sabatonu, i pozerki lubiące Nightwisha. Nikt, kto zna sie na metalu nie powie że cięższe i zarazem bardziej skomplikowane gatunki metalu są "szajsem" a proste, melodyjkowe i lekkie rodzaje metalu są "super". Chyba, że doszukuje sie w metalu tradycyjnie pojmowanego piękna, bo tam go nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zdecydowana większość osób," zresztą wiadomo, że zdecydowana większość ludzi to idioci i prostaki. Czemu więc jako argument podajesz zdanie plebsu na jakiś temat? Przecież plebs nie zna sie kompletnie na ambitnej czy niszowej muzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale bzdury :D ciężkość a skomplikowanie to dwie różne rzeczy i skończ ze sobą je mylić. muzykę klasyczną też nazwiesz "płytką" bo nie jest ciężka? haha choya możesz wiedzieć jak bardzo ktoś jest osłuchany. to ty nie jesteś osłuchana bo słuchasz tylko tego darcia mordy. osoby które ograniczają się do jednego gatunku muzyki są śmieszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba, że doszukuje sie w metalu tradycyjnie pojmowanego piękna, bo tam go nie znajdzie. x Znajdzie - "Nothing else matters" =D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ale bzdury" Nie bzdury, dlaczego nie potrafisz sie pogodzić z tym, ze ktoś rozumie ekstremalny metal i uważa go za dobrą muzyke? Śmieszny jesteś. "ciężkość a skomplikowanie to dwie różne rzeczy i skończ ze sobą je mylić. muzykę klasyczną też nazwiesz "płytką" bo nie jest ciężka?" Ale w metalu zwykle tak jest, że cięzsze odmiany są bardziej skomplikowane. Tradycyjny heavy metal, czy power metal ma niemalże popowe brzmienie. Za to black metal to muzyka nie dla kazdego, na przyklad nie dla ciebie, bo nie brzmi melodyjkowo i popowo więc jej nie rozumiesz i na siłe starasz sie fanom gatunku wmówić że twój prostacki gust sie nie myli i to "szit" i "nie muzyka" "osoby które ograniczają się do jednego gatunku muzyki są śmieszne." osoby które na sile starają sie udowodnić że trudny w odbiorze, niszowy i skomplikowany gatunek muzyki, którego nie rozumieją i z którym nie sa osłuchani jest beznadziejny, sa smieszni i prostaccy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eurodanzerboy
Generalnie mowiac mi metal kojarzy się z gównem i darciem ryja w akompaniamencie piły mechanicznej, nic wielkiego ot skojarzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@gość wczoraj gość z dziś a jakie kapele są według ciebie nie-g*******e? x Proszę bardzo: Slayer, Pantera, Judas Priest, Voivod, Darkthrone... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to "muzyka" dla oszołomów tudzież dla tych próbujących dowartościować się byciem "true" a nie dla osób z wyrafinowanym gustem :D i właśnie głównie gim i lic-goowna słuchają blacku, w różnych środowiskach się obracam, a jakoś nie znam dorosłego, dojrzałego człowieka słuchającego blacku, ogólne metalu - tak, ale nie blacku, z jarania się tym szitem właśnie wiele osób wyrasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to ty nie jesteś osłuchana bo słuchasz tylko tego darcia mordy." Słucham różnej muzyki, ale nieprzypadkowo za najlepszą uznaje metal. "choya możesz wiedzieć jak bardzo ktoś jest osłuchany." No tak, nie moge wiedzieć czy ktoś kto uznaje zbyt nie podobną do disco polo, za ciężką, szybką i skomplikowaną dla jego uszek muzyke za "szit" i "nie muzyke" jest nie osłuchany :D Na pewno przesłuchał mnóstwo black metalowych i death metalowych płyt w swoim życiu i na tym opiera sie jego zdanie, jest bardzo osłuchany :D "Znajdzie - "Nothing else matters" =D: eee tak, to nie metal, nie uznaje metaliki po 1988 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Motorhead, Venom, Witchfinder General, Holocaust, St.Vitus...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałeś o SLEEP! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×