Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
kamilabar

czym ogrzewacie dom jednorodzinny?

Polecane posty

Ja ogrzewam się w tym roku ekogroszkiem, zmieniłam dostawcę i jestem bardzo zadowolona :) cena też przystępna , akurat do końca miesiąca jest promocja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam w tym roku od smarttrans net pl, bardzo jestem zadowolona. Kontakt bardzo dobry, towar (ekogroszek własnej produkcji) zgodny z zamowieniem. Cena Ekogroszek (Janina) pięćset dziewięćdziesiąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kto ogrzewa gazem? Jakie macie rachunki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolkawiu
Mamy gaz(butla zakopana na podwórku) i kominek z płaszczem. To nasza pierwsza zima w domu ale w zeszłym roku juz grzalismy zeby suszyc mury.za gaz placilismy sporo bo nawet 1200zl miesięcznie,trochę się podlamalismy. W tym sezonie jedziemy cały czas na kominku i na razie daje rade.palimy tylko wieczorami.w domu cieplutko22 st.a. w pokojach 23-24gazem grzejemy tylko wodę.placimy miesięcznie 120zl.na wiosnę na szczęście podlaczaja nam gaz ziemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prąd. Nie mam pojęcia ile płace, mąż zajmuje się przelewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteśmyleśniczymi
My palimy drewnem :) Zdecydowaliśmy się na wkład kominkowy z płaszczem wodnym (https://kratki.pl/pl/kategoria/kominki-z-plaszczem-wodnym) i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego rozwiązania. Kominek pięknie komponuje się z naszym salonem i roztacza cudowne ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z mężem ogrzewamy go ekogroszkiem w który zaopatrujemy się u www.weglosmyk.pl Myśleliśmy nad pelletem, ale znajomi nam go odradzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego wam go odradzali? Ekogroszek jest moim zdaniem fajniejszym rozwiązaniem. Wystarczy dobry piec, np. od kołtona – to jest producent specjalizujący się w robieniu takich kotłów, do tego dobre paliwo i dom będzie spokojnie ogrzany. Przy węglu czy ekogroszku trzeba jeszcze załatwiać kwestię popiołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ogrzewam za pomocą gazowych kotłów wiszących. Dzięki nim mam niskie koszty ogrzewania, działają bardzo sprawnie. Zakładali mi je profesjonalnie pracownicy firmy www.firmaszalek.pl. Mają tam tez dużo innych systemów do ogrzewania domu, np. pompy ciepła, obiegowe, zawory termostatyczne i inne. Sprzedają, montują. Obsługują na wysokim poziomie za uczciwą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zastanawiam się nad pompą ciepła. Aktualnie mamy juz panele solarne położone na dachu, ale myślimy o jeszcze innych alternatywnych źródłach. To prawda, ze to zamontowania na zwenątrz potrzebna jest tylko wiertnica pionowa (http://wamet.pl/index.php?m=bipr&id=101&id_cat=44)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam u siebie w domu pompę ciepła, jest to opłacalne i ekologiczne rozwiązanie, kupiłam pompę od www.biawar.com.pl gdzie obsługa profesjonalnie mi doradziła i pomogła dobrać najlepszą opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymieniliśmy kocioł na taki z podajnikiem ślimakowym Ares z Ekowitt. Bardzo dobry kocioł.http://www.kotly-ekowitt.pl/kotly-ares Palimy pelletem, ekogroszkiem, miałem ale i brykietem czy drzewem można . Ma wiele funkcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet jeśli mamy kocioł na pelet, czy kocioł gazowy,a tymbardziej węglowy zawsze możemy postawić na pompe ciepła służąco przygotowywaniu ciepłej wody użytkowej. Mamy obecnie w ofercie nową pompę ciepła vitocal.... ciekawe rozwiązanie, bo uniwersalne, może współpracować z istniejącym systemem grzewczym i może być również połączona w fotowoltaiką, zeby jeszcze bardziej obniżyć rachunki za energię elektryczną, której potrzebuje do pracy. Są jakieś pytania? Chętnie odpowiem, a więcej o samym urządzeniu - http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/pompy-ciepla/pompy-ciepla-do-cieplej-wody-uzytkowej/vitocal-060-a.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas mamy kocioł na ekogroszek, myśle ze to jedno z lepszych rozwiązań co do ogrzewania domów. Sprawdzoną firma godna polecenia jest www.kolton.pl , mamy wlasnie od nich i nie możemy na nic narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@jolkawiu - nie szkoda pieniędzy na ogrzewanie wody gazem? z tego co czytałam pompa ciepła do ciepłej wody to teraz bardzo nowoczesne i tanie w eksploatacji urządzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rynio89
Jeszcze pellet chyba jeden z najbardziej ekologicznych paliw. W Polsce z roku na rok staje się coraz bardziej popularny więc warto o nim wspomnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gazem,bo jest wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_3
gazem, bo wygodnie? pompa ciepła jest równie wygodna, a powiedziałabym, że nawet większa wygoda niż gaz :) poza tym, jak dla mnie, gaz jest niebezpieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz postawić tez na odpowiednią izolację domu, można stosować w tym celu powłoki napinane DPS, które pozwalają stworzyć dobrze wyizolowaną przestrzeń nad sufitową w domu lub mieszkaniu. No i wyglądają super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo_3
dobra izolacja to podstawa, ale pozniej nalezy skutecznie ogrzac. sterowniki pompy ciepla potrafia dobrze modulowac moc pompy w zaleznosci od potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pompa fajna sprawa jak ktoś buduje nowy dom wtedy jest łatwiej ale koszt takiej instalacji jest spory. U mnie stosuje się do ogrzewania pellet. Jeśli jest z dobrego źródła to nie ma problemu przy spalaniu i obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uleczka131a
Mam nadzieję, ze ta strona ci pomoże http://www.immergas.com.pl/ Znajdziesz tu propozycje kotłów gazowych, a tez inne propozycje do wykorzystania w swoim domu. Mojego męża zainteresowały przepływowe podgrzewacze. Ale to pewnie z racji jego zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×