Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

SOSY dla rocznego dziecka PROSZE

Polecane posty

Gość gość

Bardzo prosze o podanie sprawdzonych przepisow na sosy dla dzieciaczkow, moj niedawno skonczyl rok! Uwielbia makaron i chetnie dawalabym go z jakims sosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sos mozesz zrobić z kazdego warzywa. Ugotowac np brokula w malej ulosci wody, dodac trochę ziol i zblendowac. Na koniec dodac np troche jogurtu czu masla dla smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomidorowy. Do pomodorowego przecieru dodać przyprawy, wg uznania i podać z makaronem i jakimś mięsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz też ugotować potrawkę z kurczaka / indyka/ królika z groszkiem i marchewką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pamiętam czy roczniak może jeść szpinak, a jeśli może, to sos ze szpinaku i np jogurtu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szpianak moze jesc od 4 miesiaca, moj je normalne nasze domowe obiady ma rok i 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
większość roczniaków je to samo co rodzice więc o co kaman ? do 6 roku życia będziesz dziecku gotować osobne obiady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj roczniak zaraz bedzie jadl nasz obiad spaghetti normalnie z cebulka jadl juz nic mu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
#Pomidorowy - o wiele zdrowszy, bardziej wartościowy i smaczniejszy, jeśli zrobisz go na bazie pomidorów z puszki. Dla podkręcenia smaku możesz dodać odrobinkę cebulki, oregano. Dla odmiany możesz czasem podać go z tuńczykiem. #Śmietanowy - na bazie śmietanki 30% możesz zrobić sos brokułowy, szpinakowy, bazyliowy, dyniowy, cukiniowy - w zależności od tego, jakie smaki lubi Twoje dziecko, śmietanki na sam koniec gotowania warzyw dajesz mniej albo więcej, lekko doprawiasz, blendujesz czy rozdrabniasz i gotowe. Ze śmietanowym idealnie komponuje się pietruszka czy koper. Jeśli Twoje dziecko toleruje cięższe klimaty, możesz dodać żółty ser czy mozarellę. #Beszamelowy - dokładnie taki, jak dla dorosłych tylko z mniejszą ilością gałki muszkatołowej (łyżka masła, łyżka mąki, podlewasz to odrobiną - na oko - zimnego mleka). Świetnie smakuje do ryby czy makaronu z brokułami. #Wszelkie sosy owocowe - do ryżu czy makaronu; blendujesz mrożone truskawki/maliny/jagody itp z kefirem albo jogurtem naturalnym, odrobiną miodu czy brązowego cukru. #Plus normalne "dorosłe" sosy mięsne na bazie mięsa (marchew, seler, pietruszka, por duszone z mięsem, zielem ang., listkiem laurowym albo taki, jak do pulpetów) - do ziemniaków czy kasz są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicja555
Nie wiem własnie jak to jest z dziećmi czy one mogą jeść taki posiłek. Na pewno dla nich jest specjalne przygotowane posiłki które można kupić prawie we wszystkich sklepach. Warto tez poczytać troszkę więcej na ten temat. Ale dla nas drogie mamy jesli chcemy zadowolić podniebienia innych członków naszej rodziny to warto stosować http://www.pudliszki.pl/produkty/sosy/sos-do-spaghetti-po-bolonsku/ Przyznam szczerze że tylko takie sosy kupuje. Bardzo mi smakują i mam do nich zaufanie bo przecież jest to bardzo znana i ceniona na rynku firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dazzzed

od 8 miesiąca jest spaghetti bolognese z Holle, wszystko zalezy, jak dziecko się rozwija, ja mojemu dawałam dopiero w 10tym. bardzo fajny smak i ekologiczna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×