Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Własna sala kinowa w domu

Polecane posty

Gość gość

Hey co myślicie o własnej sali kinowej w domu? Mam w domu do zagospodarowania wolne pomieszczenia i myślimy z mężem co by tam urządzić. Chodzi nam po głowie własne mini kino tylko pytanie jak to się sprawdza. Warto czy nie warto? Czy ktoś z Was posiada taką salę u siebie? Jakie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz kase , to urzadzaj . My nie używamy często ale gym jest ciagle w użytku. Jak masz duzo znajomych to jest ok ale jak lubisz sama spędzać czas to lepiej gym lub biblioteka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, jeśli szukacie najlepszego sprzętu do kina domowego zajrzyjcie na cyfrowedomy.pl. Sklep specjalizuje się w sprzedaży projektorów, ekranów itp. Z nami skompletujesz wszystkie potrzebne rzeczy oraz zasięgniesz rzeczowej porady. Dla wygody klienta dysponujemy również kontem na allegro (cyfrowedomy-pl). Polecamy się wszystkim pasjonatom kina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Genialny pomysł! Szczególnie, że w tym momencie projektory są łatwo dostępne. Jeżeli tylko masz dodatkowy pokój, z którym nie wiesz co zrobić, to nawet się nie zastanawiaj i zrób sobie salę kinową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciska
Ja kino domowe skompletowałam na allinside.pl. Bardzo fajne rzeczy tam mają. :) cena wychodzi dużo niższa niż w tradycyjnym sklepie, a jakość dzwięku i obrazu nie odbiega od sprzętu, który można kupić u renomowanego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wyczytaliśmy z mężem, istnieją już na rynku firmy takie jak np. Hdcinema, które zajmują się profesjonalnie projektowaniem sal kinowych nie wiem jednak jakie są koszty takiej współpracy. Sam sprzęt to koszt minimum kilku tysięcy złotych a jeszcze, do tego trzeba doliczyć remont pomieszczenia, wyciszenie ścian itp. Koszty dość spore ale myślę że warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomysł z własną salą kinową nie jest głupi. Sama chciałabym taką mieć w domu tyle że metraż za mały :P Swoją drogą o firmie hdcinema już gdzieś słyszałam czy oni nie zajmują się również montowaniem inteligentnych instalacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliette_er
Projektor i dobre nagłośnienie to jedna sprawa, ale trzeba mieć też pomysł na umeblowanie takiego pomieszczenia. Najważniejsze, żeby było wygodnie. Ja bym przede wszystkim skupiła się na wygodnych sofach, najlepiej z wysuwanym oparciem i podnóżkiem jak ta http://meblomoda.pl/katalog/Meble-tapicerowane/Kanapy/Sofa-Opera-3N-Manual.html?pa=2%3Fpp%3Dall . Mi się marzy jeszcze coś dokładnie takiego, ale żeby była to sofa po łuku. w sam raz do oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, hdcinema zajmuję się również inteligentnymi instalacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
warto wg mnie pomyśleć o dobrej akustyce takiego pomieszczenia. Znajomi u mnie mają, podpytam przy najbliższej okazji bo fajna sprawa. Z tego co wiem wykonywali pomiary dźwiękochłonności materiałów i badania akustyczne przy wsparciu firmy http://www.ects.pl/ - w takim układzie ma to szansę działać :) a w kwestii wygody można pomyśleć np o europaletach ułożonych piętrowo, jak schody i poukładać na tym materace i poduszki. - widziałam taki pomysł na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się marzy projektor;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamil_145
Jeżeli chodzi o projektory, jedną z lepszych firm jest Benq. Mogę polecić model W1070 - http://www.morele.net/projektor-benq-w1070-556441 - ma długą żywotność lampy (do 3500 godzin w trybie normalnym), rozdzielczość optyczną FHD (1920 x 1080) i elegancki wygląd. Niewątpliwie jest to sprzęt z wyższej póki, ale warto w niego zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też marzylismy z mężem o własny kinie. Marzenia stały się w końcu rzeczywistością :), a potem pozostało sprawić sobie jakąś wideotekę :). Z racji tego, że oprócz kina czytam też książki i mam konto na matras, też właśnie tam staram się korzystać ze swojego członkostwa. Teraz mamy w domu bibliotekę połączoną z wideoteką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnesa66
Zastanów się jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najlepsze. Też korzystam ze sklepu Ekranownia.pl. Mają duży wybór dobrej klasy ekranów do projektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janinka72
Ekranownia.pl – bardzo dobry sklep! Widzę, że nie tylko ja z niego korzystam;) Mam ekran z tego sklepu i jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sala kinow atrochę bez sensu. lepiej ogladac filmy na kanapie niz na krzeslach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mackomaj82
Dobre ekrany projekcyjne można dostać w sklepie Ekranownia.pl. Mam ekran 16:9 do swojego kina domowego, właśnie z tej firmy i jestem z niego bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denis82
Jeśli jesteś fanem kina, własna sala kinowa w domu to spełnienie wielu marzeń! Wystarczy kupić dobrej klasy ekran projekcyjny i projektor. Mam wysokiej jakości ekran z firmy Ekranownia.pl. Za projektorem właśnie się rozglądam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia64t
Projektor już mam, ale chciałam spytać czy możecie mi doradzić w wyborze dobrego ekranu projekcyjnego? Moja siostra kupiła kiedyś ekran w sklepie Ekranownia, bardzo dobrze jej się sprawuje. Ktoś słyszał o te firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krysk8a
Projektor już mam, ale chciałam spytać czy możecie mi doradzić w wyborze dobrego ekranu projekcyjnego? Moja siostra kupiła kiedyś ekran w sklepie Ekranownia, bardzo dobrze jej się sprawuje. Ktoś słyszał o te firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gochu77
Ja mam w domu świetny ekran z firmy Ekranownia. Bardzo dobrze się sprawuje, jest praktycznie bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sala kinowa to super pomysł, można też urządzić domową siłownie :D Musicie wybrać to, co Wam najbardziej będzie odpowiadało. Cokolwiek wybierzecie na pewno przyda się odpowiednie wygłuszenie pomieszczenia, a do tego polecam maty akustyczne. Możesz poczytać o nich więcej tutaj: http://www.berstal.com.pl/mala-sala-treningowa-i-kino-w-biurowcu/ Ze dwa lata temu pomagałem wujkowi z urządzeniu domowego kina i efekt końcowy wyszedł świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mega pomysł jak się ma miejsce :D na sferis.pl często można coś taniej kupić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IwonaToruń22
Fantastyczny pomysł, jeśli tylko ktoś ma odpowiednio dużo miejsca. Mój facet marzy o takiej sali! Trzeb tylko dobrze przemyśleć techniczne szczegóły takiego pomieszczenia. Podstawa to na pewno porządne wygłuszenie pomieszczenia. Z tego co czytałam, sucha zabudowa może się tu sprawdzić: http://suchazabudowa.pl/ . Do tego odpowiednie oświetlenie, nagłośnienie.... Trochę zabawy z tym jest, ale efekt na pewno będzie świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miłka34
Własna sala kinowa , to świetny pomysł i w sumie nie taka trudna rzecz do zrealizowania, kluczem jest po prostu odpowiednie nagłośnienie, ale też wyciszenie pomieszczenia, poczytaj o tym tutaj http://www.mega-acoustic.pl/ , jest tam cała masa korzystnych rad i sprzętów, które pomogą Ci takie kino w domu zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz12
Komfort i wygoda przede wszystkim :) Warto sprawdzić ofertę Forum Seating http://forumseatingpl.sitey.me/ - znaleźć tam można kilka modeli różnych foteli kinowych. Myślę, że któreś Ci się na pewno spodobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem to super pomysł! Mam kino domowe, a niedawno zakupiłem do niego kolumny w http://cyfrowedomy.pl/ - i sprawdzają się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest do zrealizowania, jak najbardziej. Nie trzeba wszystkiego kupować na raz. My kupujemy powoli - a to na cos oszczędzimy a to na urodziny czy gwiazdke kupujemy sobie coś. Wszystko z https://sklep.audiofil.eu/ bo mamy do nich zaufanie, to profesjonaliści no i dobrze doradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×