Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zaciekawiona74

Ślub cywilny a nauki przedmałżeńskie.

Polecane posty

Gość Zaciekawiona74

Witam, postanowiłam z ciekawości napisać. Rodzice mojego męża są małżeństwem od 30 lat(ślub cywilny) teraz chcą wziąć ślub kościelny, są święcie przekonani ze nauki przedmałżeńskie ich nie obowiązują ponieważ 'to byłoby śmieszne' . Czy ktoś był w takiej sytuacji, lub zna kogoś kto nie uczęszczał na nauki przedmałżeńskie z powodu długiego stażu małżeństwa po ślubie cywilnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej by było, gdyby teściowie poszli do parafii w której chcą wziąć ślub i zapytali się proboszcza. Bo teoretycznie bez względu na staż małżeństwa cywilnego nauki powinni odbyć, bo na nich mają się dowiedzieć jak wygląda małżeństwo jako sakrament i jak KK się na nie zapatruje (mówię oczywiście o dobrych naukach a nie takich prowadzonych na odwal się). Ale czasami proboszcz jak ma przypadki właśnie wieloletnich małżeństw cywilnych albo małżeństw z dziećmi zwalnia z nauk. Wiem, bo moi przyjaciele po 11 latach małżeństwa cywilnego wzięli ślub kościelny i nauk nie mieli - proboszcz im wystawił jakieś zaświadczenie, że ze względu na długi staż małżeński nauki uznaje się na niekonieczne. Czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuj***ardzo za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×