Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jaki potrawy na stole wigilijnym ?

Polecane posty

Gość gość

Jakie macie potrawy na stole wigilijnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa z suszu owocowego na śmietance z kluseczkami obowiązkowo :) To że warszaFka żry barszcz winiary to nie znaczy, że cała Polska też :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim domu są: kapusta z grzybami, ziemniaki, karp smażony i inna ryba bez ości dla dziec*****erogi i krokiety z kapustą i grzybami, śledzie, czasem racuchy, ale zazwyczaj już nie robimy, bo każdy jest przejedzony, makowiec, mandarynki, kompot. U teściów to samo tylko tam jeszcze barszcz z uszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jawerty
u moich rodziców - barszcz czerwony z buraczków (nie z paczki) z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, pstrąg smażony, karp w chrzanie, śledzik w cebulce i oleju, karp smażony, ryba w warzywach (tzw. po grecku); u teściowej - zupa z suszonych owoców, paszteciki, pierogi z kapustą (2 lata temu odwaliła i zrobiła z mięsem :)), kotlety rybne, śledzik, karp smażony, dla dziec***aluszki rybne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie zupa grzybowa, pierogi ruskie, pstrąg, dodatki. Ale u mnie wigilia to tylko taka bardziej uroczysta kolacja. Typowo wigilijne potrawy to w 1 i 2 święto jeść u rodziców i teściów będziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas barszcz robiony,nie kupowany,do tego uszka z grzybami tez robione, karp smazony i w smietanie,ziemniaki,sledz z cebulka w oleju,ryba po grecku, ryba w galarecie,salatka warzywna,makowiec,kluski z makiem lub kutia. To takie stale menu a kilka dan czasami sie robi dodatkowo. Na pierwszy dzien swiat dochodza pieczone miesa,bigos i jakis obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w domu bedzie bardzo roznie, wiem tylko tyle ze za ryby w roznych postaciach odpowiadam ja i w sumie bardzo to lubie bo smaczne mi wychodza... :P zupelnie obiektywnie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u moich rodziców zawsze były: moczka, barszcz, karp, kapusta z grzybami, ziemniaki, makówki. Szału nie ma, ale taka u nas tradycja była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to moczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym roku zaplanowalem sobie takie: 1. losos zapiekany w smietanie - robi sie go tak ze kupujesz calego lososia kroisz na takie paski, a potem stoi w zalewie i nastepnie zapiekasz w brytwannie ze smietana 2. karp smazony z grzybami cebulka (ta malutka) i czosnkiem. 3. ryba w galarecie, kupujesz morszczuka i mintaja, przekrecasz przez maszynke tak zeby wyszlo takie mielone rybie mieso i robisz potem galarete 4. salatka sledziowa, kroisz sledzie smarujesz musztarda i sypiesz pieprzem, a potem w sloik z cebulka i ogorkiem kiszonym oraz sokiem z cytryny to tak na poczatek :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylem ostatnio tez w cerfurze i widzialem sliczne szczupaki po 20 pare zloty takze i na szczupaka musze cos wymyslec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
akwarium :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zbereźnik a coś wiecej o tej zalewie do łososia? jakis link masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moczka to taka gęsta zupa, trochę o konsystencji budyniu (przynajmniej w mojej rodzinie taką się robi). składniki to rosół na łbach karpi, ciemne piwo, piernik, migdały, orzechy, suszone śliwki i morele. Generalnie jak dla mnie obrzydliwa jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed kilku laty po raz pierwszy bylam na wigilii w niemieckiej rodzinie protestanckiej....i dopiero wtedy zobaczylam, jak cudowne tradycje wigilijne mamy my w Polsce!!!! oni nie mieli na stole nic, tylko Raclette.. do tego ziemniaki gotowane, ser, jakies tam groszki czy fasolki z puszki, oliwki itd. I NIC WIECEJ!!!! ja w Niemczech nadal mieszkam, ale przed wigilijnym wieczorem jade do Polski na jeden dzien tylko po to, by poprzywozic wszystko co potrzebne do potraw wigilijnych! a wiec sä makíelki, jest kapusta z grochem, jest kapusta z grzybami, jest sledz w oleju, jest kompot ze suszu.. no i karp pieczony! (karpia kupuje oczywiscie z milickich stawöw i zamrazam) , Polska wigilia jest wspaniala!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cześć i czołem kluski
Barszcz z uszkami, barszcz nie jest z paczki.krokiety z grzybami i kapustą. Karp i pstrąg smażony.salatka warzywna. Śledzik w różnych zalewach-to kupuję i pierogi kupuję.kapusta z grzybami. Hehe po wpisach mniej więcej można poznać region Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1.barszcz domowy na zakwasie z uszkami 2.pierogi z kapustą z grzybami 3.fasola 4.karp i inne ryby 5.kompot z suszonych śliwek 6.makiełki 7.ryż na mleku z cynamonem 8.ziemniaki 9.kapusta z grzybami 10.sos szary do karpia reszta to już na całe święta: makowiec,pierniczki , piernik staropolski,owoce,troszkę cukierków,sernik, keks,schab ze śliwką, domowa szynka i kiełbaska,domowe pieczywo,poncz swiąteczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas w domu rodzinnym byl barszcz z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami (kapusta niekiszona), karp smazony i w galarecie, sledzie w roznej postaci, rozne salatki typu jarzynowa czy buraczki, kompot z suszu, makowce, kolacz no i wiecej nie pamietam, wszystko robione przez mame i babcie, pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rzeczywiście postne te wigilie i skromne jak przystało :o każdy wychodzi obżarty bardziej niż po weselu, wszyscy zmęczeni robotą, garami i lataniem po sklepach ale święta macie po bożemu :o ciekawe czy chociaż raz się nad nimi zastanowiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz czerwony z uszkami karp i filety z dorsza /mintaja -smażone kapusta kiszona smazona z grzybami sos grzybowy ziemniaki buraczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas dość sporo: - barszcz kiszony z uszkami grzybowymi - pierogi z kapustą i grzybami - barszcz biały na grzybkach, z ziemniakami - ryba smażona i pieczona, z chlebem - kluski na mleku z makiem - kompot z suszonych owoców Ciasta wjeżdżają na stół dopiero po kolacji. Wydaje się że sporo, ale mało kto zjada wszystko, raczej każdy je swoje ulubione potrawy i niewielkie ilości, po trzy- cztery pierogi, kilka uszek do małej chochelki barszczu, kawałek ryby z chlebem. Bardziej objedzona czuję się po dwudaniowym obiedzie podawanym na weselach chociażby czy nawet zwykłym, również dwudaniowym obiedzie w restauracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na swieta robie golabki,bigos,krokiety z kapusta i pieczarkami,2rodzaje ciast,salatka. wigilie spedzamy u tesciow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barszcz czerwony do tego paszteciki z kapustą i grzybami tarta z łososiem kozim serem i sosem chrzanowym sałatka ze sledziem,buraczkami,fasola,serem feta sandacz w galarecie halibut smażony sałatka jarzynowa śledz w śmietanie jeszcze cos musze wymyslic,rodzinka nie lubi typowo wigilijnych potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karp smażony dorsz z pieczarkami ryba po grecku śledź w oleju z cebulką pierogi ruskie i z kapustą pieczarkami uszka krokiety z pieczarkami i serem żółtym sałatka śledziowa warstwowa lub jarzynowa barszczyk czerwony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×