Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość HereIAm

Samodzielna nauka języka obcemu?

Polecane posty

Gość HereIAm

Komu się udaje samodzielna nauka języka angielskiego? Ze względu na brak czasu uczę się około 40 minut dziennie z programem multimedialnym i zastanawiam się nas sensownością takiej formy. Umiem na poziomie A1,może nawet A2. Chcę dojść w tym roku do B2 zapisać się na lekcje z nativem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HereIAm
Odwieżam, oczywiście miało być języka obcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja samodzielnie się douczam (miałam w szkole), więc przy nie zaczynaniu od zera jest o wiele łatwiej, bo jakieś podstawy są. Ale ostatnio upadłam na systematyczności z racji mnogości roboty która mi się trafiła na najbliższe miesiące, więc podziwiam twoją wytrwałość, bo mi bardzo łatwo coś odłożyć na wieczne później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój chłopak praktycznie sam uczył się angielskiego w późniejszym wieku bo w szkole to jechał na trójach i nie przywiązywał do nauki wagi. Dziś efekt jest taki, że mieszkamy za granicą, i choć mówi płynnie po angielsku to go nikt prawie nie rozumie, taki ma ch**owy akcent. W dodatku uważa, że jego akcent jest wybitnie wspaniały i nawet nie zamierza uczyć się lokalnego akcentu :) Poza tym jechał na słowniku więc często używa słów, które totalnie nie pasują, stosuje jakieś idiotyczne wstawki z filmów typu "don't get me wrong" itd. co naprawdę jest dla otoczenia raczej żałosne. Ja go nie krytykuję bo parę razy go poprawiłam i się oburzał jak ja śmiem takiego poliglotę pouczać :) więc dalej ludzie mu mówią, że go nie rozumieją a on dalej uważa, że to z nimi jest coś nie tak a nie z nim. Moim zdaniem słownictwa można się uczyć samemu ale naprawdę trzeba dobrze sprawdzać zastosowanie poszczególnych słówek, ale akcentu się nie nauczysz z youtube'a czy sama. Ale to jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HereIAm
Ja też niby miałam w szkole, ale to było wieki temu a na maturze i studiach miałam niemiecki. Słownik faktycznie nie nauczy logicznego stosowania a youtube akcentu:).Mój program multimedialny jest z wymową, ale to nie to co lekcje z lektorem.Znajoma nauczyciela doradziła mi, że skoro mam samozaparcie i jestem otwarta, a jestem to najlepiej uczyć się jeden na jeden. Poduczę się więc sama i pójdę na idywidualne lekcje. Mam 34 lata, nie mam dzieci, to taki niestety wypełniacz. Ale nie czas tu na żale;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HereIAm
Odświeżam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich przypadkach nabardziej opłacalne i skuteczne jest znalezienie dobrej szkoły języków obcych. Słyszałam dobre rzeczy o http://www.ce.edu.pl/ , to ponoć świetna szkoła mająca duży wybór języków i dobrych lektorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak najbardziej jest możliwe, tylko np. mnie nie wyszło i po jakimś czasie zupełnie przestało mi się chcieć. Powiem wam, że bardzo dużo mi dało, żeby się nauczyć i przełamać do mówienia jak pojechałam na kurs językowy z Glossą. Jak się nie ma kontaktu z językiem ojczystym można się bardzo dużo nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że jest możliwe, a wszystko zależy od naszej motywacji. Warto też oprócz tego zapisać się na dobry kurs. Z moich doświadczeń polecam szkołę empik school.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samodzielna nauka jest możliwa, ale także bardzo trudna. Nauczenie się języka w ten sposób jest również dłuższe. Lepiej wybrać dobrą szkołę, z ciekawymi zajęciami, to i motywacja do nauki będzie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nauka samodzielnie języka obcego jest prosta jeśli ot tak ma się zdolność szybkiego uczenia się a jesli nie to może warto wybrać się na jakiś kurs. Np warto się wybrać na szkolenie technik pamięciowych (http://neurostyk.pl/) i dzięki temu potem będzie możliwość szybszego i łatwiejszego uczenia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się sama uczę ale nie mam takiej motywacji jak w grupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samodzielna nauka może być przyjemna ale nie będzie tak efektowna jak np. na specjalnych kursach. Ja uczę się samodzielnie a mój znajomy obcokrajowiec uczy się naszego języka chodząc na kurs do www.makilen.pl i on ma o wiele lepszy progres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powiem tak. Pracowałem w Polsce za marne grosze, kumpel załatwił mi prace za 9000zł miesięcznie ale angielskiego nie znałem i sie bałem jechać bo wiecie jak to w pracy jest, żona kupiła mi kurs z tej strony https://leadn.pl/p_uri/PnWjgqpZzmQrR014JAOa/e5kqy7h/?parametr= szczerze nauczyłem sie mówić komunikatywnie w 7 dni ale naprawdę zapieprzałem bardzo dobry kurs polecam oczywiście w pracy było ok i sobie dałem rady co ułatwiło mi to życie i miej stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się lubię uczyć sama. Mogę to robić przede wszystkim wtedy kiedy chce. Najczęściej siadam do nauki późnym wieczorem jak już wszystko zrobię. Zamówiłam sobie niedawno nowe książki z www.ksiegarnia.siesta.pl. Może w przyszłym roku zastanowię się nad jakimś kursem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nauka w domu nie jest tak efektywna jak w szkole. Sama chodziłam kiedyś do szkoły językowej www.instytutenter.pl i widziałam spore efekty. Wcześniej uczyłam się w domu i różnie z tą nauką bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czelima
w szkole jak dla mnie to nauka bardzo dokładna i dobra. ja jestem zadowolona. chodziłam do Pi School i bardzo dobrze przyswoiłam podstawy! bardzo zadowolona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czelima
w szkole jak dla mnie to nauka bardzo dokładna i dobra. ja jestem zadowolona. chodziłam do Pi School i bardzo dobrze przyswoiłam podstawy! bardzo zadowolona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina09f

Jednak radziłabym naukę z kimś, kto dobrze zna angielski. Jeśli nie masz czasu dojeżdżać do szkoły Językowej to zawsze możesz skorzystać z kursów online, np. w Berlitz jest bardzo fajny. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość askaa

Lato moje dzieci spędzały na obozie językowym na Malcie i bardzo im się podobało. Dużo atrakcji, dużo zwiedzania a sama nauka w fajnej takiej żywej formie (konwersacje, nawiązywanie znajomości itp.). Podobnego efektu w normalnej szkole językowej się nie uzyska. Nie ma szans. Co do obozu to takie wyjazdy solidnie organizuje Lingwista ze strony lingwista.com.pl. Znam ich od koleżanki, ponoć są już na rynku od 60 lat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZOSIA

Ja nauczyłam się języka w domu! Praktyka, dużo ćwiczeń to klucz do sukcesu moje podejście do nauki języka zmienił kurs ENLINADO, nauczyłam się mówić w kilka miesięcy, bardzo polubiłam język angielski. Podziękowałam Darkowi z Enlinado za zmianę mojego podejścia do nauki języka i za świetne rady. Polecam wam serdecznie, jeżeli tylko chcecie się uczyć języka w domu to kurs to fajna motywacja :)) Można obejrzeć darmową lekcję na enlinado. pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kimba

Uczyłam się jezyków obcych od dziecinstwa.pozniej gdzies to się rozeszło. Ale teraz wlasnie zaczełam chodzić do Pi School – szkoła jest bardzo fajna, ma dobrych lektorów i przede wszystkim porządnie uczy! Jestem zadowolona, widać efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kimba

Uczyłam się jezyków obcych od dziecinstwa.pozniej gdzies to się rozeszło. Ale teraz wlasnie zaczełam chodzić do Pi School – szkoła jest bardzo fajna, ma dobrych lektorów i przede wszystkim porządnie uczy! Jestem zadowolona, widać efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliska

ja sama się nie umiem uczyć, i dlatego zaczełam chodzić do Pi School i na prawdę widziałam rezultaty! szkoła bardzo na tak!polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×