Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość132

Co sądzicie o imieniu Kasia (Katarzyna)?

Polecane posty

Gość gość
mi też sie podoba lubię takie normalne, klasyczne imiona. Małgosia, Kasia, Agnieszka, Madzia.... pełno ich w naszym pokoleniu, w pokoleniu 30 latek ale dzieci o takich imionach nie ma praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@flakonikperfumik dziś - durna jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi też się bardzo podoba, sama klasyka. Już rzygam tymi Nikolkami, Nadjami, Zuzkami, Julkami.... O Amelce nie wspomnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W odniesieniu do mojego nicku: jest on nic nie znaczący, nie siedziałam 2 dni i nie knułam jak by tu się nazywać na Kafeterii, żeby brzmiało niezwykle i intrygująco. Dla mnie takie rzeczy znaczą tyle co nic. Wyrażam SWOJE zdanie w doniesieniu do imienia Katarzyna, : tak, wg mnie jest klasyczne, nie tylko w odniesieniu do naszego kregu kulturowego. Bo np imię Jesus jest klasyczne w krajach łacinskich a u nas nie, natomist Katarzyna jest klasycznym imieniem nadawanym w Europie od WIEKÓW, np. Caryca Katarzyna . W histroii Polski znajdziesz Małgorzaty, pauliny i (o f**k!) Katarzyny juz od - minimum 500 lat. Proszę, błagam znajdź mi Kaję, Gaje, Maję lub Amelie . No proszę....Dotarło? tak, obecnie modne imiona są dla MNIE hybrydami, sztucznymi imionami, które sztucznie przywędrowały do do nas z krajów anglosaskich, o dupnym usa nie wspomnę. Jednemu się to podoba, drugiemu nie. Ja jestem zwykłą, prostą dziewczyną, zbyt przaśną widocznie, by nazwać swoje dziecko fą fą Nikolką. zreszta każdy nazywa swoje dzieci jak chce, więc odnosząc się do autorki tematu: daj sobie spokój, swoje dziecko bedziesz mogła nazwać jak chcesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najgorszym imieniem jest Amelia. Jak można nazwać dziecko jak chorobę. Kasia jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się bardzo podoba Kasia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze uważałam to imię za wybitnie pospolite, ale tylko w polskim wydaniu. Katarzyna po prostu brzydko brzmi i rzeczywiście kojarzy się z wierszem o katarze. Jednak mam w pracy kilka Kasiek, wszystkie to odlotowe, kumate babki i nigdy imię w żaden sposób ich nie obciążało, przynajmniej w moim odczuciu. Tak więc wszystko zależy od osoby, która je nosi, o tych moich znajomych nigdy bym nie powiedziała, że to swojskie dziewoje z Koziej Wólki, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładne imię. I dlatego popularne, po prostu podoba się wielu osobom. Nic dziwnego, razem z Anną najpiękniejsze:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cołko prowda
Julia, Zuzanna i Amelia nie jest klasyczne, a ciekawe od kiedy? bo jest na nie moda więc nie jest klasyczne? Wy mylicie pojęcia. Piszecie o tych Julkach, Zuzkach i Amelkach, a przecież Kaśka była takim samym modowym rzygiem 30 lat temu, taką właśnie JULKĄ tylko w poprzednich dekadach i nikt tego nie nazywał klasyką tylko część barania nadawała, a część myśląca uciekała od tego imienia jeszcze inni wyśmiewali jak wy tę przykładową Julkę. Ech baby nic się nie zmieniłyście :o Julia i Amelia nie jest klasyczne ale Kasia już tak no śmiać mi się z was chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prababcia mojego męża miała na imię Kasia (ur. coś ok 1890), głębiej nie sięgałam, ale to imie występuje w jego rodzinie od POKOLEŃ a nie dekady. Amelii, Kai, Mai, Gai, Oliwek - no patrz nie ma.... W mojej rodzinie tak jest z imieniem Izabella, wystepuje od pokoleń. Jeśli dla Was lepiej nazwać to oklepaniem a nie klasyką OK. Tak więc Katarzyna: no oklepane, częste i zupełnie niewyjatkowe imię(dodajac, że o wyjątkowości często stanowi OSOBA, które dane imie nosi), które w języku i populacji polskiej i europejskiej wystepuje w wielu formach od stuleci, ale co tam. Absolutnie nie klasyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja prababcia 1898rok Julia jej młodsza siostra Karolina druga siostra Otylia ich przedwojenne córki Emilia Lidia Czyż to nie jest klasyka? I wcale Józefami nie zalatuje, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"kaśka" - w ten sposób w kuj.-pom. określało się niegdyś (a i dziś się zdarza!) cipkę po prostu ;-) kaśka-kuśka. Także jako imię to chyba niezbyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o to dobre:-D jeszcze na taki mechaniczny odkurzacz tak się mawia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie podoba mi się. To taka "Julia" lat 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo ładne imię wszystkie Kaski które znam to super dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasia piękne imie To imie z charakterem dostojne ale i takie niewinne w swej wymowie Taka kobieta kojarzy mi się z mądrością i ogromnym sercem Twoja siostra wybrała piękne imie Moja córka nazywa się Ewa a jak będzie miała siostrę tbędzie Hanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie Katarzyna to wyjątkowo piękne imię. Szczególnie w formie zdrobniałej "Kasia". Jest takie słodkie. Mój mąż chciał tak nazwać jedną z naszych córek...Wtedy się nie zgodziłam, a teraz przyznam, że żałuję..."Kasia" to prześliczne imię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam to imię po prababci i nigdy za nim nieprzepadałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja po dwóch prababciach i kiedyś za nim nie przepadałam a teraz uważam, za najpiękniejsze na świecie :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi się to podoba. Jest wiele pięknych zdrobnień Kasia Kaśka Katarzynka Kasiunia Kasiulka . Podobają mi sie też imiona Ania Lena Asia Agata Ada Ola i Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I żadne tam "modowe" jak nietóre ignorantki pisały :O obecne ono jest od setek lat u nas i w Europie . Znam Katarzyny z Niemiec Austrii i Szwecji ,normalne rodziny niektóre imię dostały po prababkach z XIX wieku . Imię ogromnie wrośnięte w naszą tradycję , zdrobnienia ma ładne . Po stokroć lepsze od nowomodnych imion z telenowel :( czy przeszczepów z USA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćsam wiem
Kasia to imię posiadające głębię. Kaśki to dziewczyny charakterne, podobnie jak Lenki, anie jakieś kruche Majeczki. Kaśki są zaradne, samodzielne, bezpośrednie, znają swoją wartość I mają zasady, a to ważne. Takie Kasie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepiękne imie.Pasuje do każdego wieku Kasiunia. Kasia Kaśka Katarzynka.I nie krytykujcie tego imienia.Możecie mówić Mi sie nie podoba. Kulturalnie a nie Kaśka mi sie kojarzy z głupią babą. Fajnepolskie klasyczne .Często naadawane od 19 wieku a nie że teraaz trendy a puźniej jedna Kaśka na 100. Wogule polecam to imie jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcecie sie posmiac jest taka pianistka z Gruzji Khatia Buniatishwilii. Zobaczcie jej wykon z 2017 Klassic Open........., gdzies w srodku 11 min koncertu dostala jakichs konwulsji, zaczela sie rzucac, machac rekoma, moze nie wiedziala co ma z nimi zrobic,lubi tez skoki z krzesla, skrzypek, ktory siedzial tuz za nia zaczal sie brechtac. Ubaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta Buniatishvili to jednak Chatia, to nie jest Katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znam same fajne Kasie ( tak sie jakos trafilo )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×