Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co po zakończeniu kp

Polecane posty

Gość gość

Witam, jakie mleko podajecie swoim dzieciom, które już nie są karmione piersią? Mam na myśli dzieci między 1-2 rokiem życia. Moje dziecko dostawało przez miesiąc Bebilon 3 (polecane przez pediatrów mm), ale dzisiaj zauważyłam w składzie tego mleka olej palmowy, o którym już ogólnie wiadomo, że jest s**tem. Jestem zaskoczona bo myślałam, że do produkcji dziecięcej żywności nie można używać tego rodzaju syfu, myślałam, że są przepisy, które to regulują. Jeżeli kp i mm nie wchodzą w grę, to jakie mleko podajecie? Jeśli zwykłe krowie, to jaki to rodzaj (uht, pasteryzowane)? A może są tu mamy, które podają jeszcze inne mleka? Nie wiem na co się zdecydować bo niestety o krowim też już krążą niepochlebne opinie, a coś dziecku dać trzeba :) Będę wdzięczna za podpowiedzi i mam nadzieję, że obejdzie się bez kłótni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
daj mu pietke chleba przynajmniej nie bedzie ci marudzilo ze je dziasla swedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi wyłącznie o mleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
byc moze, ja tam nie wiem o co ci chodzilo wiec niniejszym cie informuje ze dzieciom wyzynaja sie zeby czasami a wieku wyrzynania sie zebow zadne przepisy nie reguluja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok, dzięki. A może ktoś na temat odpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszyscy daja modyfikowane i nie patrza na sklad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
po 12mz daje mleko krowie to z krotkim terminem przydatnosci,tluste 3%( nie uht,nie chude)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem, że odstawiłaś już skoro piło Bebilon... dlatego ja nie odstawiam, nie zamierzam dawać ani mm ani krowiego tylko ludzkie do ok. ukończenia 3 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:31 tylko do 3 r.z? Do trzydziestki dawaj dojna krowo od tego masz te swoje zwisy szmato!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko daruj sobie, bo mnie to nie obraża tylko świadczy o tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko daruj sobie, bo mnie to nie obraża tylko świadczy o tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
składniki oleje roślinne (palmowy, słonecznikowy, rzepakowy), odtłuszczone mleko w proszku, odmineralizowana serwatka z mleka w proszku, laktoza z mleka , galaktooligosacharydy z mleka 12,5%, maltodekstryna, koncentrat białka serwatkowego (z mleka), fruktooligosacharydy 0,88%, fosforan wapnia, olej rybi, węglan wapnia, cytrynian potasu, kwas L-askorbinowy, cytrynian sodu, lecytyna sojowa (emulgator), chlorek magnezu, chlorek choliny, tauryna, L-askorbinian sodu, aromat wanilina, siarczan żelazawy, siarczan cynku, octan DL-alfa-tokoferolu, nikotynamid, D-pantotenian wapnia, siarczan miedzi, DL-alfa-tokoferol, palmitynian retinylu, D-biotyna, cholekalcyferol, chlorowodorek tiaminy, chlorowodorek pirydoksyny, jodek potasu, siarczan manganu, fitomenadon, selenin sodu mnie przerażaja siarczany jakie są w mleku oraz ilość E z grupy 300...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podaje enfamil. Jest dobry. Hipp tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie, na poważnie. Co to po 3 roku życia? Nie zamierzasz w ogole podawać mleka? A jego przetwory? Co z nabiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmilam do 2 lat corke. Syna do 18 m. Po odstawieniu dostawali mleko kozie, owsiane i migdalowe z powodu alergii. Mm nie chcialam dac z powodu duzej ilosci cukru w nim. Kolezanki corka pije mm juz 4 rok i nie chce pic nic innego bo sie przyzwyczaila do slodkiegi smaku. Tobie autorko radze podac pelnotluste krowie pasteryzowane ale nie uht.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mm sa do 3 lat wiec jak ktos ma sile tak dlugo karmic piersia to jego sprawa. Tak samo jak ktos podaje mm od poczatku. Tzeba miec cos z glowa zeby te matki wyzywac anonimowo na kafeterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja podawałam kozie ale synek miał już 2 latka. Gdyby nie był na krowie uczulony, podawałabym krowie pełnotłuste pasteryzowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak skończę kp, to normalna dieta jak nasza (jak do tej pory), bogata czyli b.urozmaicona, nabiał w niej występuje ale nie faworyzowany, czasami pijemy mleko, na 3 osoby ze 2-3 litry na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka, bardzo dziękuję za odpowiedzi. Rozważałam mleko ryżowe ale jakoś nie mam do tego przekonania, tzn. tak naprawdę nie wiem jakie wartości ma taki "napój ryżowy". Pewnie najlepszym wyjściem będzie pełnotłuste mleko krowie. Ps. Prosiłam, żeby obyło się bez kłótni bo nie o to chodzi. Tu i tak za dużo przepychanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość exdebill_rzuca okiem
mleka ryżowego nie należy podawac dzieciom do 5 roku zycia, najlepeij tłuste mleko od krowy przegotowane, ale poza tym jak najmniej obrobione lub kozie jak dziecko polubi, a jak będzie uczulone, to może owsiane - chociaz to też taki napój bardziej zastępczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
powinnas kp do co najmniej 6r.z. egoistko! Karmie moje bobo 2letnie i nie wyobrazam sobie podawania syfu mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
EX. a dlaczego nie nalezy podawac ryzowego? Mi konsultantka laktacyjna poradzila, zebym wlasnie ryzowe podala dziecku jak w 8 miesiacu bralam leki przez jakis czas i nie moglam karmic. Dawalam i ryzowe i migdalowe, polecone przez konsultantke. Mozesz napisac cos wiecej, co wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×