Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

Faktycznie ,weszlam na strone mojej parafii i sprawdzilam ,ale post nie zaszkodzi ,wrecz od czasu do czasu trzeba poscic.Kolacja bedzie bezpostna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...myślałam, że posty są bardziej odgórnie ustalone, jakoś biblijnie a tu się okazuje, że biskupi mogą odwoływać boskie ustalenia😭 o nawet fajne te białe paznokcie bo się okazało, że lakier jest perłowy i są takie świecące ;) ja też już chyc do roboty prawie do pólnocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta automatycznie znoszą piątkowy post. Ale czy dzisiejsze to nie wiem, w moim kościele nic nie mówili. Ja od rana poszczę więc raczej dociagnę post do końca dnia. Post to umartwianie, rezygnacja z luksusów, skromność. Świętowanie byłoby ograniczone gdyby jednocześnie obowiązywał post. Dlatego uchyla się go. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat środków do golenia już kiedyś dyskusja na topikubyła. Nadal podtrzymuję że kremy są skuteczniejsze, wygodniejsze i szybko się rozprowadzają.. Poza tym są ekologiczne w przeciwieństwie do sprayów. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam ,przykro mi ,zapomnialam zarowno o kremie dla Ciebie jak i o plynie do czarnych ubran 😭 ,a mialam zapisane na kartce . U nas popadalo ,pogrzmialo i nadal jest cieplo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowię tylko szybciutko serdecznie Wszystkich...;) witajcie 🖐️👄 Tak, byłem jedną nogą w Czechach...;) ale o żadnym spadaniu nie było mowy ...to łagodne góry...nie to co np. Szczeliniec w górach stołowych (tam naprawdę można najeść się strachu stając na skraju skalnej pionowej ściany...) a jakie widoki ... Wybaczenie, że tak mało napisałem wtedy, ale jak zobaczyłem, że mam jeszcze tylko 1% bateri w tel. to migiem pisałem aby w ogóle coś wysłać ...;) ...tylko, że to nie był koniec moich atrakcji tam... pojechałem sobie na ciekawy Zamek (mam aplikacje która wyszukuje ciekawe miejsca w okolicy w której sie aktualnie znajduję) i padło na Zamek Czocha... tak! to ten od Harrego Pottera ...:D bardzo ciekawy i ładny...zwiedzanie z przewodnikiem i grupą turystów...widok z wieży zamkowej ...itd. no polecam ;) To tak w skrócie ... Życzę udanego i dobrego, słonecznego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pozdrawiam i przesyłam całusy Olivier ale znalazłeś cudne miejsce 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ja odnalazłam drogę na topik :D Pewnie dlatego że obudziłam się z przeświadczeniem że jest rano i złością - co za osioł kosi trawę o tak wczesnej godzinie :D - a to była 20 30 , znaczy spałam 2, 5 godziny:O Wciąż jestem słabowita a w dodatku okazało się że mam zapalenie przestrzeni międzyżebrowej i znów dostałam leki, po zażyciu których padłam jak kawka :D Ciekawe czy jutro też tak będzie:D a może będę zażywać rano i wogóle z łózka wychodzić nie będę :D Daa, słoneczko nasze, naprawdę zwolniłam, nie pracuję na razie ani w domu ani w ogrodzie, a teraz to już tym bardziej wszystko musi zaczekać, tak że spokojnie👄 Ale miałaś fajną niespodziankę, takie odwiedziny nie zdarzają się codziennie. Nie dziwię się, że dostałaś powera i latałaś po mieszkaniu, bo to jednak niespodziewani goście, w dodatku tak bliscy. I znów byłaś na zakupach ? dziewczyno gdzie Ty mieścisz te wszystkie zapasy ?:D Calinessa, no tak, Twoje paznokcie muszą wyglądać nienagannie. Takie białe perłowe kojarzą mi się z manicure francuskim, też lubię. W fryzjerkę też nie raz muszę się zabawiać, i podobnie jak Ty ociągam się często, bo chęci do tego zajęcia brak, no ale jeśli jestem przymuszona to już trudno. Niestety obcinany po zabiegu zawsze ma jakieś "żaluzje":P że za krótko, że z jednej strony bardziej...eh...Twój też tak gada ? :D Jeśli chodzi o pomidory, to wiem że powinnam pryskać przeciw grzybom, ale jeszcze tego nie robiłam, być może jeszcze zrobię, ale nie jestem przekonana do skuteczności tych preparatów. Jeśli przychodzi zaraza, to nic nie pomoże, wszystko choruje. Miałam jednak taką odmianę pomidorków koktajlowych, które nigdy nie chorowały na zarazę ziemniaczaną i owocowały do późnej jesieni, niestety nie jestem pewna czy teraz wysiałam tą odmianę, więc jak będzie to czas pokaże. Olivier, ależ zachwycająco opisałeś miejsce w którym byłeś, aż chce się tam być , może kiedyś spełnię to marzenie...i znów eh...życie :( Saam, czy dobrze rozumiem, że to lustro będzie zawieszone na korytarzu, czy może wmontowane w ścianę ? jeśli wmontowane to napisz proszę jaki myk wymyśliłeś by je tam wbudować na stale? Wybacz że tak ciągle nagabuję Cię o te sprawy remontowe, ale to chyba dlatego że i mnie się marzy większy remont w mieszkaniu a że na razie nie zrobię nic, to wczuwanie się w Twój remont , jest jakby taka malutką namiastką realizacji moich marzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pięknie, czyli znów zaczynam nową stronkę :D o dziwo tym razem wieczorkiem a nie rano:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzanno, dziękuję że pomyślałaś o obiedzie i o wieczornej kolacji, czy tylko herbatce, nie wiem bo się nie otwiera stronka, ale i tak dzięki. Nie wiem jak u Was, ale u mnie było w samochodzie 34 st około godziny 15 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro podobno ma też być tak upalnie, nie wiem czy dam radę wyjśc z domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i poskakałam sobie a teraz czas się pożegnać, choć nie wiem czy zasnę , skoro aż tak długo spałam , no, ale jednak osłabienie swoje robi, to może jednak. Wszystkim życzę spokojnej nocy i miłych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi Droga ,jakzesz mi przykro ,ze znow Cie cos dopadlo :( Tak ,mimo ,ze w sumie od rana zle sie czulam ,to cieszylam sie bardzo z wizyty brata i osob mu towarzyszacych . Ferdzi ,nie kupowalam niby nic na zapas ,ale maz dwie pelne torby dzwigal ,a to kapusta na golabki ,pomidory malinowki ,mleko ,smietany ,maslo ,jogurty ,twarog wafle kukurydziane ,ziemniaki mlode (dzis pierwszy raz kupilam ),ogorki kiszone ,sledzie solone ,kielbasa bydgoska ,metka ,sucha szlachecka ,palma (margaryna )i juz wiecej nie pamietam :-) Ogladam troche Opole i lekkoatletyke :-) Spij spokojnie ,jutro bedzie lepiej 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,juz pewnie tu nie zajrzysz ,ale gdyby bylo inaczej ,to nie mogac spac ,pomysl o mnie ,ze i ja nie moge spac i mysle o Tobie :-) Jutro sobie powiemy jak to bylo z tym spaniem :-) Gdy sie klade do snu ,zawsze mam nadzieje ,ze moze tym razem szybko zasne ,a tu d...a i jaszcze moje malenstwo gra te swoja melodie na rozne sposoby ,tzn pochrapuje co juz mnie tak nie denerwuje (przyzwyczajenie )lecz gdy zaczyna pykac ,tak 'puu'to kazdy nerw moj drga :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze Wszystkim Dobrej Spokojnej Nocy Bez Pykania :-) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dobry wieczór:) o Ferdzi :) nie, mój akurat tu nie marudzi i bardzo lubi gdy mu ścinam włosy. On ogólnie lubi mieć mnie w zasięgu ręki :D i oczu :D Gdyby mi tak marudził jak Twój Tobie to bym go wysłała do fryzjera i w nosie miała ścinanie :) A co do pomidorków to słyszałam, że trzeba miedzianym drucikiem przywiązywać do podpór to zaraza nie ruszy krzaka. Ale coś mi się w to nie chce wierzyć by wystarczyło :D... Kuruj się Ferdzi i oszczędzaj bo ze zdrowiem nie ma żartów jeśli przykuwa do wyrka. o Dzięki za górskie pozdrowienia Oliviera :) słyszałam o zamku Czocha, moja córa była tam w ostatni długi weekend na wycieczce. o Daa :) Tobie spokojnej nocy bez pykania bo ja już pykania nie słyszę na szczęście ;) o o rany, ale długo już piszę, zaczęłam przed północą;) zaraz mnie Saam przydepnie bo pewnie oczy mu gipsem zaszły :D więc zmykam wszystkim spokojnej nocy życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nocne ale mocne heloł l U mnie dopiero fajrant. Dobrze że rano będzie można dłużej pospać l Celinko :) dzisiaj jeszcze na mokro więc gips nie pyli. Oczy jutro będą białe, paznokcie zresztą też :D l Danusiu :) ja pamiętałem i zakupiłem krem więc wykreśl z listy. Ale nie chciało mi się iść do Rossmanna i kupiłem w małym sklepiku. l Ferdzi :) lustro miało być odrysowane na świeżej gładzi i jego falisty kształt wybrany. Następnie mocowane do ściany na fabrycznych wieszakach na klej. Dół i góra lustra będzie przycisnieta płytkami których jeden rząd od podłogi do sufitu ma w tym miejscu przechodzić. l Zuzi dziękuje za dokarmianie 🌻 l czas na poduszki DOBRANOC l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim wbrew obawom, spałam od deski do deski:D z głębokiego snu wyrwał mnie telefon, jakąś godzinę temu:( Daa, wiem co przeżywasz z tym pykaniem, nie jest to miłe, szczególnie jeśli jesteś na granicy jawa- sen. Ja na szczęście odgrodziłam się ścianą od pykania chrapania i wreszcie mogę normalnie spać. Zastanawiam się czy Ty nie mogłabyś się przenieść do drugiego pokoju w takich momentach? Pewnie nie, bo masz wygodne łóżeczko i przyzwyczajenie też swoje robi. Słyszałam, że chrapanie można leczyć, więc może warto zapytać lekarza o jakąś kurację ? Calinessa, zaskoczyłaś mnie tym miedzianym drucikiem. Raczej drucikami nie wiążę nigdy pomidorów dlatego żeby w razie większego wiatru nie uszkadzał łodyg. Zawsze używam tasiemek i to szerokich, by łagodnie trzymały łodygi. Może jednak coś w tym aluminium jest ? ale pewnie to samo co stwierdzenie żeby sadzić pomidory na skórkach bananowych, wtedy też nie zachorują :D Widać, że żonkil w Tobie zakochany na zabój :D skoro tak lubi być tuż obok Ciebie. Mój zawsze narzeka, bo im bardziej wiekowy tym bardziej narzekający :D Już mu zaczęłam zwracać uwagę, by zaczął nad sobą pracować, bo przecież teraz wiecznie nic mu nie pasuje, zrobił się stary zrzęda :D. Też nie raz mówię , nie pasuje Ci moje obcinanie , zasuwaj do fryzjera...absolutnie nie...jemu w domu jest wygodniej :D No i jak go strzyc :D Saam, teraz to już moją ciekawość doprowadziłeś do białej gorączki :D Już nie mogę się doczekać, kiedy ukończysz prace i dotąd będę Cię męczyć o fotkę aż się zlitujesz i przyślesz. Z Twojego opisu wychodzi że przewidziałeś jakieś nowatorskie rozwiązania a może moja wyobraźnia tak daleko nie sięga ? W każdym razie, bardzo, ale to bardzo proszę o fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś 13 czerwca Imieniny obchodzą: Antoni, Lucjan oraz Akwilina, Chociemir, Gerard, Gerarda, Gracja, Grzegorz, Herman, Lubowid, Olga, Peregryn, Tobiasz, Tryfiliusz Przysłowie: „Żytko w święty Antoni kwiat najtęższy wygoni” przysłowia nie rozumiem, może ktoś mi w głowie rozjaśni ? Nietypowe święta: Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych Święto Dobrych Rad Święto Żandarmerii Wojskowej To pierwsze święto jest tak zabawne że nawet komentować nie będę :D Dobre rady lubię, ale nie koniecznie udzielane przez osoby znające temat z teorii:D i popisujące się wiedzą:P I wszystkiego dobrego żołnierzom🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezchmurne dzień dobry! :) l cześć Ferdżi 🌻 l Przysłowie postaram się objaśnić ale bez pewności że to słuszna wykładnia. Otóż na św. Antoniego przypada punkt kulminacyjny kwitnienia żyta. Na przyszłych kłosach oczywiście nie widać kolorowych kwiatów. To takie bladożólte mini bazie. Gdy jest sucho i powieje delikatny wiatr nad polem unosi mgła pyłku kwiatowego. l Zabieram się za robotę, Ale najpierw kawa. l Udanego nie pechowego trzynastego :) l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ No widzisz Ferdzi ,spalas ,a ja budzilam sie kilka razy i jestem otumaniona ,zreszta jak zwykle .Moj Zonkilek dzisiejszej nocy nie pykal ani nie chrapal ,bynajmniej nie slyszalam .Teraz to jego chrapanie ma mniejsze natezenie anizeli kiedys :-) Spalam kilka lat osobno ,ale kiedys w nocy sie przestraszylam i od tamtej pory przenioslam sie do sypialni do niego . Nie rozumiem tez tego przyslowia . Kiedys dziergalam na drutach ,ale nie w miejscach publicznych :-),myslalam o powrocie do drutow bo to uspokaja ,ale nikt juz by takich ubran raczej nie nosil . Zastanawiam sie czy upiec jakies ciasto czy nie ,a jesli tak ,to jakie :-o Saam ,kupiles krem bez kartki ,a ja nie kupilam plynu i to majac kartke .Moze dzis podskoczymy do Rossmana i moze do Biedronki po papier do duszy :-)i zapas cukru . Dobrego Dnia Zycze 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dlugo dukalam moj post ,ze nie zauwazylam Saama ,ktory objasnial dzisiejsze przyslowie :-).Saam ,musze przyznac ,ze jestes niczym Medrzec :-) Juz jest goraco ,az stach pomyslec jak bedze okolo poludnia .Niektorzy lubia takie ciepelko ,ja nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cal ,wstawaj dziewcze ,ilez mozna sie wylegiwac w lozu ,no chyba ze juz zarabiasz na przyszla wyplate :-) Odmrazam mielone na golabki ,zonkilek jeszcze kima ,ja pije kawe i poki co 'dochodze' Zobczcie jaki pesel wydrukowala ksiegowa zonkila ,napisze tylko poczatek ;301317 ,i to na poleceniu wplaty do ZUS-u.Jaki stary moj stary :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Witam sobotnio. Widze , ze sniadanie podano. Jakie wspaniale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) o Daa :) nie śpię już od 8, dzisiaj zarabiam mając wolne ;) jestem trochę przerażona upałem jaki się szykuje gdy ja ide na jazde😭 nie lubię tzn źle mi się mysli w takiej gorączce, zupełnie jak majaczenie :D a to ważna jazda bo będzie oceniana czy mogę przystąpić do egzaminu wewnętrznego. Może księgowej Twojego żonkila też upał szkodzi :D o Ferdzi :) ja myślę, że te miedziane druciki mają związek z miedzianem, którym sie robi opryski p/grzybicze(może ktoś tak skojarzył) a tak nawiasem mówiąc to miedź i aluminium to różne metale ;) może oprócz opaski warto poowijać łodygę pomidora takim drucikiem? nie wiem... mam tylko dwa krzaki malinówki(ukryłam je w ziołach:D) eksperymentalnie spróbuję. Co do miłości mojego M to jest ona raczej chora, z jednej strony moge się cieszyc, że po tylu latach uczucie nie maleje ale z drugiej jest to często kłopotliwe bo np. dzisiaj nie wolno mi założyć letniej sukienki na jazde a w portkach idzie się upiec :-O ciekawe jak zareaguje na kusą bluzeczkę:D ale założe ją w ostatnie chwili i wylecę z domu :D o O ile Saam nie uzna, że wysyłanie fotek nie narusza jego prywatności to oczywiście tez jestem ciekawa efektu remontu, Daa pewnie też. No ale aż białej gorączki z tego powodu nie zauważam u siebie :D Faktycznie Ferdzi masz nietypowe zainteresowania jak na kobiete ale własnie dzięki takim kobietom udało się przejąc niby męskie zawody, więc wielkie brawo🌼, że mamy taką Ciebie wśród nas. Byle tylko jeszcze organizm kobiecy pozwalał ....;) o Zuzia :) o miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Amelia ææ
Co dajecie do zupy rybnej ? /Oprocz ryby/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×