Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

saam

filtrowanie wstępne ogólnodostępne

Polecane posty

mój chleb już dochodzi w piekarniku, później włożę jeszcze ciasto. A żeby nie było tak lekko, to się okazało że w domu mam tylko 1 paczkę drożdży :O Musiałam więc wybierać, czy ciasto czy chlebuś. Jak widać padło na chlebuś a ciasto w końcu zrobiłam półkruche (w rękawiczce) :D na tym położyłam jabłka na nich gorący budyń i na to zeskubałam ciasto. Nie pochwaliłam się że ostatnio udało mi się nabyć superową blachę z odpinanym rantem. Może nie byłaby to jakaś sensacja, ale ten rant jest dość wysoki jak na blachy i dlatego zakupiłam, bo przyda się do pieczenia sernika. Dziś jednak blacha przejdzie chrzest bojowy :D Joluś, to masz fajnie, tylko 200 metrów, taki codzienny spacerek, też dobrze robi. Saam, jeśli zalałeś gorącą wodą, to na pewno do niedzieli będą już dobre do zużycia. Wiadro powiadasz ...dobrze że nie po farbie :D ale czy sprawdzałeś czy ma atest do żywności ? Calinessa, cieszę się że pospałaś spokojnie i nikt niepotrzebnie Cię nie budził. Niestety u mnie nie ma coś za coś :D za stary wyga :P:D Dziś sama nie wiem jakim cudem dał się skusić na placki z cukinii, ale marudził że w tym jest za dużo składników :D typu pietruszka, marchewka :D Daa, nawet nie wiesz jak się cieszę że u Ciebie po wczorajszym dole nie ma śladu :D Tyle pracy dziś wykonałaś aż się dziwię :D czyżby to znaczyło że mam na Ciebie aż tak dobry wpływ ???:D No idę wyjąć chlebuś i włożyć ciasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zabieram się za placki ziemniaczane, muszę w nich przemycić cukinke i podmienić mąkę pszenną na inną by wszystkiemu dobremu stało się za dość i było po mojemu ;):) Ale jak widzę ile wy kobitki pichcicie to czasami mam poczucie niższości. Jednak prócz tego żadnych innych negatywnych skutków nie odczuwam ani nikt przezemnie żywiony :) czyli też tak można ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popołudniowe hej ! l cześć Celinko 🌻 placki ziemniaczane chodzą za mną już od dawna ale ciągle brakuje czasu. Za to dzisiaj będzie cukinia panierowana bo wreszcie urosła. Jedyne warzywo które dobrze rośnie w moim mini ogródku. Może dlatego że to saamosiejka. l Gorący dzień dzisiaj u mnie. Jeszcze jest 28 stopni w cieniu. Za to woda w morzu lodowata podobno. l l Ferdzi :) wiadro z pewnością miało atest bo było kupione specjalnie do zbioru jagód. Jednak od trzech lat już nie chodzi do lasu bo nie ma z kim. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,moj dol to nie taki powszechnie rozumiany ,nawet nie wiem jak ten stan nazwac .Najbardziej pasuje 'stan niewazkosci 'w ktorym niby chcialabys stanac do pionu ,a nie dajesz rady . Ferdzi ,jasne ,ze masz dobry wplyw na mnie ,rozmowa z Toba to miod na moje serce :D Dzwoncie do mnie wszyscy ,a poczuje sie 'normalnie ':-) Tak naprawde to robilam takie lajtowe rzeczy ,a i tak musialam sie polozyc na boku .Teraz juz jestesmy po obiedzie ,pozmywane i tak wkolo ,dzien za dniem . Cal ,z pewnoscia nikt sie nie skapnie ,ze pokombinowalas z plackami ,beda super :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calinessa, placki smażyłam dla siebie, więc się nie musiałam oszukiwać :D do cukinii dodałam mąkę gryczaną zamiast pszennej, czosnek, cebulę, marchew, i zieleninę, dużo przypraw, bo tak lubię. Nie sądziłam że pan się skusi, bo zwykle gardził :D Pomruczał, ale zjadł całe dwa placki :D Ziemniaków nie dodaję, bo cukinii mam bardzo dużo, aż nie wiem co z nią robić. Mam już kilkanaście słoików sałatki z cukinii, tyle wystarczy a z resztą co zrobić, jak nasadziłam tej cukinii jak głupia :D mam chyba z 10 sztuk a może i więcej, bo chyba żółtej mam tyle a jeszcze zielona jest. Na szczęście nie są zbyt plenne, właśnie przez suszę, bo nie podlewałam przecież, więc choć na krzaczorkach nie ma dużo, ale krzaczorków sporo więc byłby co przerabiać jak by się chciało:D Daa, chyba Twoja głowa przestała boleć, bo przeszło na mnie:O Też musiałam się położyć...wychodzi na to że codziennie to robię :D No ale placek wyjęty już z pieca, pachnie zabójczo:D Niestety do zamrożenia się nie nadaje, bo z budyniem, więc będzie do zjedzenia na bieżąco a jutro pewnie ukręcę coś co można zamrozić. Mroziliście kiedyś ogórki w plastrach ? Tz na mizerię ? Pamiętam, kiedyś dawno można było w sklepach kupić, ale dawno już nie widziałam. Postanowiłam wypróbować i zamroziłam 3 porcje. Może w niedzielę wyciągnę jedną, by sprawdzić jak to się zachowuje po rozmrożeniu a jeśli fajnie, to oczywiście mrożenia będzie ciąg dalszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się naskakałam :D stronka się zacięła, i było jak poprzednio, że wyrzucało na aut , bez zapisu a teraz jest ich aż za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdzi ,to nie moj bol glowy przeszedl na Ciebie ,bo mnie dalej boli i chce mi sie lezec ,ale musze sie zebrac na te poczte itd.Szkoda mi jest budzic Ulana ,ale zaraz to uczynie .Przyjechal syn zamiejscowy ,ale poszedl na rehabilitacje ,wiec Ulan musi ze mna jechac . Ogorkow nigdy nie mrozilam ,ciekawe czy po odmrozeniu nie bedzie ciapki .Na cukinie nie mam pomyslu ,bo nie stosuje jej w kuchni . Kabaczki to i owszem kiedys robilam nadziewane miesem mielonym i zapiekane ,potem polane sosem pomidorowym ,dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulan tak mocno spal ,ze nie moglam go dobudzic :-).Niech dojdzie do siebie bo sie przestraszyl :-) Przypomnialo mi sie ,ze do tego nadzienia tez dawalam watrobke z kurczaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mojej definicji senior to osoba z najstarszego pokolenia w rodzinie. Ja mam mamę więc z tegoż względu do seniorstwa się nie poczuwam. Do emerytury też jeszcze daleko. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mojej definicji senior to osoba z najstarszego pokolenia w rodzinie. Ja mam mamę więc z tegoż względu do seniorstwa się nie poczuwam. Do emerytury też jeszcze daleko. l l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saam, każdy pewnie ma inną definicję seniora, dla jednych to granica 60 lat http://www.dorisspa.pl/pakiety/?pid=23372&gclid=CLO98JjfuscCFYHpcgodxuEOig A dla innych może to być stulatek :D Ja pod żadną kategorię nie podlegam :D więc jeszcze seniorką się nie czuję :D Daa, no to kiepsko że Ciebie nadal boli, mnie powolutku przechodzi, bo już nie wytrzymałam i zażyłam pyralginę. Ogólnie czuję się jakaś rozbita, więc chyba wcześniej się położę. Dobrej nocy Wam życzę i pięknych snów👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwilkę przysiądę bo jeszcze trzeba podlać moich roślinnych przyjaciół. Placki wyszły pyszniutkie(zdanie synowej), mąkę dałam pełnoziarnistą orkiszową i 3 jajka by lepiej się skleiło. Najlepiej klei pszenna biała. o Ferdzi :) ciekawy skład w Twoich plackach ;) dla samej siebie też bym tak pokombinowała ale jednak ziemniaczany smak ma swój urok i staram się go zachować. Cukinkę dałam tylko jedną, wielkości sporego ogórka. Cukinie gdy jest młoda to lubię schrupać na surowo nawet ze skórką. o Saam :) u mnie w markecie są teraz na wyprzedaży 6-litrowe słoje do ogórków za 6,99. Chyba Ci podeślę kurierem :D A ja wczoraj dołożyłam i zakisiłam małe ogóreczki wkładając je do wody po poprzednich. Ani kawałka pleśni się nie zalęgło więc tak mogłam. Może przez te ziarnko ziela angielskiego, które dodałam pierwszy raz na próbę? Ja mam jeszcze teścia seniora o tym samym imieniu co junior M :D więc też nie czujemy się seniorowo ;) o dobrej nocy Ferdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy bylam w sklepie dzwonila narzeczona syna z przykra wiadomoscia ,ze jej ojciec zmarl w szpitalu w Poznaniu .Syn byl na rehabilitacji i do niego sie nie mogla dodzwonic .Wiecie niby nie z rodziny ,ale sie zdenerwowalam i zrobilo mi sie slabo i sie zastanawialam czy zostawic koszyk z zakupami i szybko wyjsc do meza ,ktory zostal w samochodzie ,ale jakos dobrnelam do kasy . Dziewczyna dopiero co byla i znow musi przyjechac na pogrzeb z tej Szwajcarii . Kurcze ,moi rodzice nie zyja ,wiec wychodzi na to ,ze to ja wlasnie jestem seniorka w mojej malej rodzinie ,poniewaz Ulan jest mlodszy ,a wszystko mi jedno ,moge byc star*****,bo tak sie czasem czuje ,ale tylko czasem :-) Smazylam przed chwila watrobke z duza iloscia cebuli i tak pryslo tluszem z watrobki ze bylam cala w tluszczu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daa :) no to masz przykre chwile, pogrzeb to nic przyjemnego :(, widzisz młodym też rodzice umierają i nie znaczy to, że są seniorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz sie pozegnam na dzis ,spac jeszcze nie ide ,musze rozwiesic pranie i cos tam ,cos tam :-) Dobrej nocy Mili 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Filtrownio Zaczęła się sobota, eh jak ten czas zapiernicza, dopiero był poniedziałek.... Dziś czuję się lepiej, pewnie wybiorę się na małe zakupy, ale szczerze mówiąc nie chce mi się nigdzie jechać, więc może jutro pojadę ? jeszcze nie wiem, jakaś mało konkretna jestem z rana. Daa, przykro mi bardzo że taką wiadomość dostałaś :( Współczuję bardzo, bo to niby obcy, ale prawie jak rodzina. Dziewczyna będzie potrzebować teraz wsparcia Twojej rodziny, bo będzie jej na pewno ciężko, ale dasz radę👄 Calinessa, do przepisu na placki z cukinii zapomniałam dopisać jajka, a to przecież obowiązkowy składnik. Dziś pracujesz,czy masz wolne? Saam, cichaczem się pożegnałeś , czyżbyś był już tak umęczony że nie dałeś rady kilku słów skrobnąć, czy może nadal jest pełna konspiracja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy dziś 22 sierpnia Imieniny obchodzą: Cezary, Maria oraz Agatonik, Albin, Benicjusz, Bernard, Bolesław, Dalegor, Fabrycjan, Filip, Hipolit, Hipolita, Jan, Joachim, Lambert, Lamberta, Laurencjusz, Magdalena, Namysław, Oswald, Oswalda, Pankracy, Sieciesław, Symforian, Symforiana, Teona, Teonas, Tymoteusz, Wawrzyniec, Zygfryd, Zygfryda Przysłowie: „Kto w lecie nie orze, nie sieje, w zimie z frasunku niszczeje” Dziś świętują Pracownicy Ochrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jako że nie ma udanego dnia bez kawy dlatego zapraszam http://ekarteczka.pl/kartki/53/1/d/13332.gif Zielona też ma swoje dobroczynne działanie; http://ocdn.eu/images/pulscms/ZjE7MDQsMCw1MSwzZTcsMjMxOzA2LDMyMCwxYzI_/1df9478c02efd3ee471203ef1c241fd8.jpg i delikatne śniadanie też zostawiam, zapraszam http://przepisnasmak.blog.pl/files/2012/08/sniadanie-jajko-sadzone.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×