Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość baleronik

Odchudzanie po odstawieniu psychotropów

Polecane posty

Gość baleronik

Witam! Mam straszny problem. Mam 18 lat i jestem chora psychicznie, brałam psychotropy od których przytyłam ok. 10 kg. Nie jadłam więcej, trzymałam nawet bardziej dietę. Teraz nie biorę tego świństwa już 3 miesiące, robię co mogę a waga stoi w miejscu. Ważę 67 kg przy wzroście 160 cm. Kupiłam sobie Meridię, zdaję sobie sprawę, że ma to skutki uboczne, ale jestem bezsilna, a sądzę, że jeśli nadal będę wyglądała jak wyglądam wpędzę się w bardzo zły stan. To chyba byłoby gorsze. Co o tym myślicie? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym lekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bralas psychotropy to meridi ci nie wolno bo to dziala na osrodkowy uklad nerwowy , chorobsko ci powroci lepej z nadwaga a usmiechnieta :) sprobuj diety i spacerow do wiosny zleci ,powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moze kup cidrex ocet jablkowy to niejest zbyt inwazyjne i tanie a mi pomoglo. z tym ze bierze sie miesiac potem miesiac przerwy.. a o tamtym leku nic niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie skoro piszesz że jesteś chora psychicznie to czy jest to prawidłowe że przerwałaś zażywać leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baleronik
Mój organizm nie dawał już rady z tymi lekami, poza tym nie czułam się sobą, a nie miałam siły próbować kolejnych żeby znów przytyć albo żeby wypadły mi już wszystkie włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piorwszy raz słysze żeby po psychotropach wypadały włosy. O jaki lek chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baleronik
Po Conwulexie albo po Depakine Chrono, stabilizatory ale brałam je jednocześnie. Po samych psychotropach może nie, ale przez nie tak przytyłam i wgl źle się ze sobą czułam mimo, że może "choroba zniknęła".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po psychotropach rzeczywiście tyje się okropnie moźna jeść tylko jabłka i tak się przytyje. Trzeba cały czas uważać co się je i cały czas chodzić głodnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bralam.neuroleptyki teraz leki przeciw depresji i jakos nie tyje od powietrza tylko wtedy jak jem jak swinia. Tak ze nie piszcie tutaj glupot.Od tych leków się nie tyje, tylko od tego co jesz i ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezzeli zwiększaja apetyt to się od nich tyje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja brałam neuroleptyki i depakine też. I wedle moich obserwacji tyje się nie tyle od samych leków, co od tego, że człowiek ma trzy razy większy apetyt i trzy razy więcej śpi. Zaczęłam chudnąć zaraz po odstawieniu, bo niemal od razu zmniejszył mi się apetyt. Zaczęłam też skakać na skakance, co mi bardzo pomogło. Wróciłam do dawnej wagi, a też przytyłam 10 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem chora na schizofrenię i też biorę psychotropy. Myślę, że leki psychotropowe mają jakiś wpływ na organizm. Ja brałam pół tabletki olanzapiny 5 mg i ważyłam jak słonica 72 kilogramy. Po odstawieniu leku ( z polecenia lekarza) schudłam sama z siebie do 58 kilogramów (przy wzroście 170 cm). Teraz biorę Fluanxol Depot (zastrzyk), ważę niestety 68 kilo i od wczoraj jestem na diecie 1200 kcal ułożonej dla mnie przez dietetyka. Mam za sobą przygodę z Adipexem, niestety przy mojej chorobie skończyło się to owszem schudnięciem, ale też nawrotem choroby i kolejnym niepotrzebnym pobytem w psychiatryku. Dlatego w tym roku zabrałam się za odchudzanie z głową i poszłam do dietetyka. Psychotropy nadal biorę, w końcu dzięki nim moge prowadzić normalne życie. Aha, biorę Fluanxol, wprawdzie lekarka twierdzi, że od niego sie nie tyje, ale jednak ważę więcej niż bym chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek1992
Mnie na jakiś czas w łóżko unieruchomiła choroba – wiadomo - zero ruchu, zmartwienia i dosłowne próby „osładzania sobie życia” tonami czekoladek. Kiedy wróciłam do normalnej aktywności, okazało się, że nic prócz luźnej piżamy na mnie nie pasuje. Na szczęścicie polecono mi Therma Line Fast – zażywam od 3 tyg. 2 tabl/dzień i wreszcie zaczynam wracać do dawnej figury. Co za ulga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×