Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

kościelny bez bierzmowania

Polecane posty

Gość gość

Jest tu ktoś, kto brał ślub kościelny bez bierzmowania? Sytuacja wyglada tak: jestesmy malzenstwem 10 lat, mamy 2 dzieci. Teraz chcielibysmy wziac slub koscielny, ja jestem w 3 ciazy i chcielibysmy zdazyc zanim urodzi sie dziecko. Czy wg prawa kanonicznego jest to wazny powod? Dodam ze maz pracuje po 12-16 godzin i nie ma czasu na te wszystkie kursy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to chyba na ten temat z proboszczem powinnaś porozmawiać, bo od niego wszystko zależy, a nie z babami na cafe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zależy jaka parafia, u Nas jest tak, że mąż nie ma bierzmowania, w jednej parafii w której chciałam ślub wymagała bierzmowania, niestety nie było na to czasu, w parafii w miejscu zamieszkania już tego sakramentu nie wymagają, tłumacząc, że żyjemy w grzechu a do bierzmowania trzeba iść bez grzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co was tak nagle nawróciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ślubu kościelnego nie jest potrzebne bierzmowanie. Potrzebne jest, uwaga, świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej (czyli trzeba pogrzebać w dokumentach z czasów szkolnych...). Poza tym należy odbyć nauki przedmałżenskie i jakieś inne pierdołki. Świadectwo sakramentu bierzmowania to coś co WARTO mieć, ale wcale NIE TRZEBA. Wszystko zależy od upierdliwości proboszcza. Jak jeden z drugim będzie kręcił nosem, to jedź do innej parafii ;) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak to co-pewnie kolejna nawiedzona ktora bierze slub tylko po to zeby jej dzieci mogly miec komunie- niektorzy ksieża szantazuja pary po cywilnym lub bez slubu ze jezeli nie wezmna koscielnego to ich dzieciaki nie pójda do komunii.. prawdziwy powód zawracia związku małżeńskiego po katolicku-komunia pociechy...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem ksiądz jeśli nie masz zaświadczenia o skończeniu katechezy na poziomie szkoły średniej każe ci przejść jakiś szybki kurs i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×