Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2 latek w zagranicznym przedszkolu

Polecane posty

Gość gość

Witam. Czy ktoras z mam mieszkających za granica wyslala swojego dwulatka do przedszkola? Mam taka mozliwosc by chodzil 15 godz.tyg.za darmo, ale jakos sie obawiam. Syn mowi tylko po polsku, oczywiscie sama do końca go czasem nie rozumie i musze sie domyślać o co mu chodzi stad mam trochę obawy,ze on ma jednak dopiero te dwa latka i nawet nie powie mi jakby np byl źle tam traktowany. Z drugiej strony jest jedynakiem i lgnie do dzieci i wiem ze szybko by zalapal jezyk. Jak to jest u was drogie mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co prawda do takiej decyzji mam długą drogę, ale na Twoim miejscu wysłałabym dziecko- język złapie szybko, a jak stwierdzisz, że źle się tam czuje, to go zabierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zastanawiaj sie tylko posylaj :) 3 dodziny dziennie to w sam raz tyle ile takie dziecko potrzebuje, jezyk zlapie w kilka tygodni. Im wczesniej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja córka nie chce mi przez zagraniczne przedszkole po polsku mowic :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdyby byl zle traktowany to od razu poznasz po jego zachowaniu, nie bedzie musial nic mowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie na początku entuzjastycznie do tego podchodzilam ze pojdzie do przedszkola itd.a jak juz wiem ze mogę go zapisać to juz sie tak nie ciesze,nawet tym czasem wolnym dla siebie:-) Ale macie racje w końcu on potrzebuje kontaktu z dziećmi,a ja nie mogę go tego pozbawiać tylko dlatego ze sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj majac 2,4 poszedl tez za granica do przedszkola i na znacznie wiecej niz 3h dziennie. dal rade, ale on rozumial w tym jezyku, bo chodzilismy wczesniej na zajecia, nie mowil, bo jeszcze wtedy ogolnie mowic sie uczyl. teraz jest w szkole i radzi sobie bez problemow z jezykiem, niektore polskie dzieci zaczynajace przygode z edukacja w wieku 3,5 roku maja wciaz problemy z mowieniem aczkolwiek na pewno szybko zalapia. syn jest w reception w UK. dzieci sa jak gabka, w takim wieku znacznie szybciej i naturalniej uczy sie jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"moja córka nie chce mi przez zagraniczne przedszkole po polsku mowic" To juz inna sprawa, moja tez na poczatku cos na temat niemowienia po Polsku przebakiwala ;).... jak nie ustapisz i bedziesz uparcie mowic do dziecka po polsku to po kilku tygodniach wszystko wroci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jesli w domu sie pilnuje dzieci i mowi do nich po polsku to beda po polsku mowic. w naszym przedszkolu wiec namawiano, zeby w domu byly polskie bajki - ksiazeczki, tv, piosenki. syn ma 7 lat, mowi dobrze w dwoch jezykach, w domu tylko po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×