Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

co lepsze duphaston czy luteina wasze opinie

Polecane posty

Gość gość

co wg was jest lepsze w trakcie ciazy, co zalecali wam lekarze, jako bardziej skuteczne, bardzo prosze o opinie duphaston czy luteina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duphaston, luteina to slabizna, na mnie w ogole nie dzialala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duphaston podobno jest trochę silniejszy (zawiera więcej hormonu), chociaż każdy lekarz co innego przepisuje, luteina jest dużo tańsza. Ja w pierwszej ciąży (zagrożonej) przyjmowałam duphaston. Teraz w drugiej raczej asekuracyjnie, po pierwszej którą podtrzymywałam i poronieniu, brałam luteine dopochwowo, ale teraz nie było nawet takiej konieczności, bo sama odstawiłam po 12 tc i nie było przez te wszystkie miesiące problemów, a jestem już w 37 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bralam duphaston, po poronieniach, ginka zapisala mi twiedzac ze rowniez po zabiegi invitro go stosuja, zreszta luteina wycieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja biorę jedno i drugie- duphaston doustnie, luteina dopochwowo, choc luteine dopiero od miesiąca, a duphaston od początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu powyzej a w ktorym tyg jestes i dlaczego w takiej duzej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
d**ek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brałam luteine i niestety przez nią pierwsze 12 tygodni ciazy mialam przez nia strasznie nasilone wymioty. Luteine niestety powoduje rozluznienie miesni gladkich w tym takze jelit.Schudłam przez to 6 kg, na szczescie z dzidziusiem nic sie nie stalo. Kolezanka brała duphaston i nic a nic jej nie dolegalo. Takze chyba duphaston lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bralam duphaston w 9 tyg ciazy bo mialam plamienia.pomogl skonczylo sie na jednym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od poczatku ciazy duphaston do konca pierwszego trymestru pozniej luteina do konca ciazy. Osobiscie wydaje mi sie ze duphaston jest silniejszy a luteina tak zapobiegawczo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
biorę luteinę dopochwową na zagrożenie porodem przedwczesnym, dopustom tez brałam i nie widzę różnicy no w cenie tak, i po pufastonie za bardzo przybierałam na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem gościem z 11.02- dlaczego w takiej dawce? pierwszą ciążę straciłam przez niski progesteron, o czym wcześniej nie miałam nawet pojęcia, o druga walczyłam 4 lata, więc od początku na duphastonie- zaczynałam go brac po owulacji, teraz doszła luteina ponieważ mam lekko otwartą szyjkę i lekarz dmucha na zimne, jestem w 23 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu powyzej a w jakiej dawce bierzesz bo ja przy krotkiej szyjce i lekich skurczach 2x100mg, 24 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim duphaston jest lekiem syntetycznym,a luteina to naturalny hormon. Co lepsze czy sztuczne czy naturalne odpowiedzcie sobie same... Natomiast wygodniejszy w przyjmowaniu na pewno duphaston - doustny,tabletki. Luteina jest pod jezyk lub dopovhwowa. Ta druga wchlania sie najszybciej i podobno jest mocniejsza. Rowniez cenowo na plus wychodzi luteina. Lekarze przepisuja modny duphaston,a prawda jest taka,ze luteinka jest lepsza. Niestety czasem prxy mdlosciach smak luteiny pod jezyk jest nie do zniesienia,a dopochwowa z tego co pisza niektore dziewczyny bywa drazniaca i moze powodowac plamienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duphaston 3x1 i z nim powoli kończę- zostało mi chyba 1 czy 2 opakowania, a luteine 2x 100 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie duphaston jest syntetyczny, ale lepiej i szybciej się wchłania, poza tym lekarz wie lepiej, jaki lek powinien wypisac i to jego opinia jest dla mnie najważniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
luteina pod jezyk jest dla ciezarnrj nie do zniesienia, ohyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze maja rozne opinie. W pierwszej ciazy jeden lekarz doradxal mi luteine,a drugi lekarz zmienil na duphaston ,,bo tak,,. A prawda jest taka,ze pewnie maja z tego powodu jakies profiky... Tak jak z katarem..idziesz do lekarza,a wychodzisz z lista lekow,witamin itp. A potem lekrze sobie jezdza na wycieczki,dostaja prezenty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak leżałam w szpitalu z poronieniem zagrażającym to też dostawałam duphaston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja lezalam kilka razy i czasem dostawalam duphaston,czasem luteine. a czasem daja jedno i drugie jednoczesnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w jakiej dawce ci dawali w szpitalu duphaston przy zagr poronieniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostawalam 3x2 tabletki przy pierwszym pobycie, a przy drugim 3x1 tabletka. Ch ba zalezy od lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daguulon
Mam problem z niewydolnoscia jajnika i przez to problem z regularnymi miesiaczkami pierwsze dostalam luteine bralam ja dwa razy dziennie po czym dostawalam okres po tyg poltorej po jakims czasie przestala na mnie dzialac i dostalam duphaston w przedostatni dzien brania tabletek dostalam okres ewidentnie widac ze duphaston posiada wiecej hormonu i jest mocniejszy , duzo kobiet w ciazy go bierze . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luteina

Duphaston jest syntetyczny zapobiega poronieniu  luteina to progesteron naturalny ktory zapobiega porodowi przddwczesnemu i ma dobry wplyw na szyjke....

Mi po duphastonie nasilaly sie nudnosci i wymioty w 1 trymestrze a po wejsciu w 2 trymestr bylo lepiej ale czasem zoladek i tak sie buntowal  plus wzdęcia...

Luteine mam od 22 tygodnia dopochwowo i jest spokoj z wymiotami i nudnosciami, nie oddziałuje tak na żołądek jak doustny duphaston...ale z luteina masz silnejsze uplawy... jednak czytajac ulotki obu lekow luteina ma znikome skutki uboczne w porownaniu do duphastonu... 

Duphaston ok na podtrzymanie ale warto przdstawic sie potem na luteine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 21.01.2015 o 14:19, Gość gość napisał:

brałam luteine i niestety przez nią pierwsze 12 tygodni ciazy mialam przez nia strasznie nasilone wymioty. Luteine niestety powoduje rozluznienie miesni gladkich w tym takze jelit.Schudłam przez to 6 kg, na szczescie z dzidziusiem nic sie nie stalo. Kolezanka brała duphaston i nic a nic jej nie dolegalo. Takze chyba duphaston lepszy.

To progesteron powoduje, ogólnie. Obydwa leki mający w składzie a niektóre kobiety po prostu w ciąży wymiotują i tyle. Nie widzę związku leku z twoją przypadłością 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To jedno i to samo. Różni się dawka i metoda aplikacji, lekarze przepisują je zamiennie bo mają różne profity z obydwu. 
czesto oba, doustne rano i dopochwowe na wieczór bo wygodniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, Odstąpię ten lek Primolut-Nor 5 mg ..dwa opakowania po 30 szt..w tym tylko z jednego zażyłam 1 tabletkę..drugie nienaruszone. Data ważności 03/2024 r. Odstąpię za darmo ( jedynie tylko prosiłabym o pokrycie kosztów listu poleconego, którym bym przesyłke wysłała).. Tabletki mają  jak widać długi termin ważności i szkoda mi ich wyrzucić ...bo niestety ale nie mogę ich zażywać, gdyż okazało się ,że zupełnie mi one nie "podeszły" .. dlatego lekarka musiała mi jezamienić..i zamiast tego zażywam Duphaston co m-c. Wiem ,że koszty tych leków zażywanych co m-c są niemałe..więc jeżeli któraś z was chce zaoszczędzić to proszę pisać na maila : ekopo500@wp.pl ..chętnie  te leki odstąpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×