Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy spłukujecie płyn do kąpieli niemowlęcia?

Polecane posty

Gość gość

Ja tak,ale nie wiem czy to konieczne. Mam na myśli typowe płyny do kąpieli niemowląt jak nivea, penanten,babydream itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie spłukuje się. Te płyny są tak skonstruowane żeby pozostawić na skórze niemowlęcia ochronę, nie spłukuje się tego. Tak samo z emolientami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie spłukuję, bo chyba nie trzeba. Nalewam do wanienki wodę z płynem Nivea baby, mieszam i tym myje córkę, a potem nie spłukuję, no tylko z głowy to oczywiście, że tak i z buzi, a resztę ciała po prostu porządnie wycieram ręcznikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
ja zawsze robilam na koniec prysznic, drugie dziecko nie kąpałąm w wanience tylko jako noworodek i wczesny niemowlak prysznicowalam w wannie na pieluszce a potem jak byla wieksza to kąpiele ale zawsze konczy się to prysznicem. tak trzeba zeby uniknąć infekcji,bakterii itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
http://polki.pl/we-dwoje/stany;zapalne;narzadow;plciowych;u;dziewczynek,artykul,762.html takie zdanie tam jest: Jak ustrzec córkę przed infekcjami narządów płciowych? zadbaj o to by córka nie siedziała w (wannie) wodzie z środkiem (np. szamponem) mogącym wywołać podrażnienie pochwy. Przed wyjściem z wanny opłucz całe ciało córeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty pleciesz, jakich infekcji, bakterii??? Kto noworodka prysznicuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie splukuje, syn ma prawie 2,5 roku,kapie go co 2 dzien,skore ma idealnie gladka,nawilzona,aż mu zazdroszcze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
kto noworodka prysznicuje?? w szpitalu np prysznicują pielęgniarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wifi, co ty bredzisz. W szpitalu myją noworodki pod prysznicem/kranikiem bo po prostu nie ma czasu na celebrowanie kąpieli w wanience (no może w prywatnych klinikach), nie ma to NIC wspólnego z zagrożeniem infekcjami. Nie pisz bzdur skoro nie masz wiedzy na ten temat. Kosmetyki do kąpieli dla dzieci są dokładnie w ten sposób opracowane, żeby nie podrażniać skóry dzieciaczków, mają inny skład niż kosmetyki dla dorosłych, co łatwo sprawdzić. Nie trzeba ich spłukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wifigdańsk
no niestety ale mam jakas wiedze na ten temat. kolejny artykuł w necie: Naturalne pH Woda, a więc kąpiel wysusza naturalną barierę skóry i zaburza naturalne pH. W pierwszych kilku miesiącach życia codzienna kąpiel nie jest konieczna, wystarczy obmywanie miejsc najbardziej narażonych na zabrudzenie i bliskie spotkanie z wanną co dwa dni. Można też zastąpić ją prysznicem, raczej nie lubianym przez dzieci lub przemywaniem na przewijaku za pomocą gąbki z dodatkiem środka myjącego – jednak w takim w pomieszczeniu nie może być chłodno, bo łatwo o przeziębienie. Także kłopotliwym jest kąpanie dziecka, któremu jeszcze nie zagoił się pępek i nie odpadła pępowina, bo może to grozić infekcją i kłopotami z prawidłowym gojeniem. http://www.ciazowy.pl/artykul,niemowleca-kapiel-obowiazkowo-codziennie,1236,1.html itd itd... nie twierdzę,zeby nie kąpać w wanience bo to przyjemne i jest to wpisane w rytm dnia jak jedzenie,usypianie,zabawa itd... ale równie dobrze mozna tylko pryszncowac i nie ma wtym nic złego, wkoncu sami lekarze przyznają ze prysznic jest zdrowszy od kąpieli (no chyba ze jest to kapiel w rumianku). a po kąpieli powinno sie spłukac prysznicem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale kosmetyki do kąpieli dla dzieci są właśnie po to, żeby pH skóry utrzymywać na odpowiednim poziomie. Nie wszystko, co napiszą w necie to prawda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wifi wszyscy tu doskonale wiemy, że jesteś odmóżdżoną cycomaniaczką i pieprzysz bzdury. Cholera, jakim cudem moje dziecko jest zdrowe to ja nie wiem :O no przecież już 5 x co najmniej powinno przejść zapalenie jakieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa! ludzie od pokoleń myli dzieci w wanienkach! od setek lat! a ta tu z prysznicem wyjeżdża hahha cycomaniaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spłukuję bo używam tylko olejki babydram, a on ma skład OK. Większość innych spłukiwałabym bez zastanowienia, bo zawierają detergenty (i to nieraz mocne, np. Nivea ma w składzie sulfaty), które na skórze nie powinny zostawać, bo ją wysuszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fikaria
Pierwsze słyszę, żeby spłukiwać płyn do kąpieli. Przecież one są tak zrobione, że dolewa się do wody, w której się kąpie dziecko. Ja używam bąbelkowy płyn do kąpieli Johnsons's Baby http://www.johnsonsbaby.com.pl/johnsons-baby-b%C4%85belkowy-p%C5%82yn-do-k%C4%85pieli-i-mycia-cia%C5%82-2w1 Nie spłukuję go i wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście ZE TRZEBA JE SPŁUKIWAĆ, część z nich jest tak opracowana, że ma dobrane składniki, które powodują pozostawianie filmu na skórze (emolienty bądź płyny z naturalnymi olejami) ale trzeba je spłukać! Film na skórze pozostanie! To nie kremy czy balsamy, które są stworzone z myślą o przenikaniu w naskórek. Środki myjące zawierają substancje spieniające, detergenty itp. i nie zostawia się tego na skórze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosiaczerwonka
spłukuję również, do kąpieli używamy płyny z baby cap, ktory ma bardzo fajny sklad, trzeba pamiętać o tym, że skóra małego dziecka jest cieńsza i dużo bardziej przepuszczalna niż dorosłej osoby i łatwo wszystko chłonie. Dlatego trzeba czytać uważnie składy kosmetyków, bo niektóre są nieciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona

Większość kosmetyków dla niemowląt posiada składniki podrażniające skórę - perfumy, alkohol, konserwanty. Mimo że jest napisane np. "od pierwszego dnia życia", to nie są one dobre dla wrażliwej skóry noworodka. Także polecam dobrze wybrać albo spłukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×