Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zaczynam przygode z clo cd.

Polecane posty

Gość Unis29
A może ktoras poleci jakiś zbior bajek? Chce kupić, ale żeby w jednej książce było dużo bajek no i żeby były w miarę normalne te bajki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem w tym cyklu po stumulacji clo i puregonem wiec tak w 4dc drobne pecherzyki endometrium 5 mm E2 99 pg/ml 6dc prawy jajnik pęcherzyk 10mm lewy 5mm endometrium 6mm E2 167 pg/ml 8dc prawy jajnik 2 pecherzyki po 13 mm endometrium 6 mm E2 220 pg/ml 11dc prawy jajnik pęcherzyk 15mm i 12mm endometrium ponad 9mm i w tym dniu zaczął boleć mnie ten prawy jajnik wcześniej go nie czułam. Dodam,że moje cykle są długie około 37dniowe.Czy jest szansa że coś jeszcze z tego będzie?prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - co do bajek to polecam basnie, np. braci Grimm, ale takim maluszkom to moze wiersze Tuwima? sa krotkie, fajnie sie je czyta :) i wybieraj zawsze baaardzo kolorowe ksiazki, zeby maluch obrazkami sie interesowal :) ja mojemu jeszcze nie czytam, zasypia szybko sam wiec nawet przed snem bym mu przeszkadzala z czytnaiem bardzo, a w dzien to on zainteresowany raczej zabawa niz grzecznym lezeniem i sluchaniem haha moze jak skonczy rok zaczne czytac, zobaczymy :) gosciu - ja po stymulacji clo owulacjem ialam nawet 19dc, mialam monitoring to wiedzialam kiedy byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem ale czy to jest normalne ze od piatku do poniedziałku urósł tylko 2mm? bardzo się boje że znów nic z tego nie będzie a trwa to już bardzo długo.Przepraszam że zaśmiecam wam forum bo widze że wam się wszystkim udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Gosciu na stymulowanych cyklach mogą występować różne "cuda" :) Noe zdziwiło by mnie jak by twój pęcherzyk rósł tak wolno ;) Trzeba wierzyć zawsze ;) Merci dzięki za info :) Wiem że dzieci lubią reguły dlatego chciałabym jak najszybciej nauczyć Wojtusia rytuału kąpiel, jedzenie, bajka, spanie ;) Wiem, że teraz te bajki są dla niego mało ważne, ale chce żeby to był dla niego sygnał, że to już zaczyna się noc ;) Później może to zaowocować :) A i też nie będę za skromna jak powiem, że dla niego mój głos jest najpiękniejszy :p i nie ma nic przyjemniejszego jak zasypiać przy nim :p :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Cześć dziewczyny, Gościu zauważ, że dziewczyny podchodzą do tego ze spokojem i na luzie, dobrze by było gdybyś i Ty tak do tego podeszła. Może się jeszcze wszyto zdarzyć, możesz mieć podwójna owulację, pojedynczą z pęcherzyka 15mm lub 13mm, albo wcale, pęcherzyki mogą też okazać się bezwartościowe i nic z tego nie będzie. Musisz się uzbroić w cierpliwość. Bywa też, że lekarz nie daje szans w danym cyklu, a potem okazuje się on tym szczęśliwym, jak był u Edki (ciekawe jak jej Michaś?). Uniś Kajtuś jest już przyzwyczajony do bajek przed snem, na początku było ciężko, ale teraz już grzecznie leży i słuch mamusi :) a potem zasypia. Czytam Mu Pierwszą książeczkę mojego dziecka, są tam głównie wierszyki E. Piotrowskiej, ale rozglądam się za jakąś inna książką. My nadal czekamy na drugiego ząbka. Mam nadzieję, że niebawem wyjdzie, bo Mały strasznie się męczy. Pomaga Mu tylko ibyfen, ale dostaje tylko na noc, a w dzień musi się męczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem dziewczyny ale ja tak strasznie sie boje że nigdy nie bedzie mi dane miec dziecka,biore zastrzyk na stymulacje i clo i wydaje mi sie ze jak to nie pomaga to juz nic nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Myślę, że każda z nas na tym forum bała się, że nigdy nie będzie mamą. Pamiętaj, że to co czujesz teraz jest przejściowe i im szybciej uświadomisz sobie, że zamartwianie się i ciągłe myślenie o ciąży nic nie daje, tym szybciej zobaczysz dwie kreseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak wiem ze macie racje trwa to juz poltora roku raz zaszłam w ciąże biochemiczna i teraz z biegiem czasu wydaje mi sie ze przyczyna bylo cienkie endo.Nie mialam wtedy monitoringu a potem jak zmienilam lekarza okazalo sie ze moje endo w 15dc ma 6mm teraz ma ponad 9 mm w 11dc ale biore estrofem.Swoje cykle mam długaśne 37,38 dni.Mam nadzieje że kiedyś i mi sie uda jutro znów monitoring jak ja bym chciała żeby urosły.Wam gratuluje tego szczescia super że się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mantar
Skoro udało się raz, to znaczy że jest duża szansa na zostanie mamą. U mnie między poronieniem, a zajściem w kolejną ciąże było prawie 1,5 roku. Moim zdaniem bardzo pomogło mi HSG, po którym zaraz w pierwszym cyklu zaszłam w ciąże. Podejrzewam, że podczas łyżeczkowania po poronieniu zostały w jakimś stopniu zasłonięte ujścia jajowodów. Podczas HSG potrzebne były dwa podania kontrastu, bo przy pierwszym wychodziło, że oba są niedrożne przy samym ujściu do macicy. Nie wszystkie Dziewczyny z forum tulą teraz swoje maleństwa dzięki stymulacji owulacji, niektóre zobaczyły dwie kreseczki po zakończonej stymulacji, gdy postanowiły na pewien czas odpuścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu - Mantar bardzo fajnie Ci radzi, nic dodac nic ujac :) wystarczy czas i wierzyc ze sie uda, wiem ,ze nam latwo teraz mowic ze sie uda, bo same watpilysmy, ja tez, tez poronilam a dzis mam 6 miesiecznego brzdaca :) trzymam kciuki, znajdz dobrego lekarza, i daj znac co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co dziewczynki u Was słychać? już jesień zimna do Was też zawitała? ja na allegro zamówiłam Małemu śpiworek zimowy z owczej wełny, mam nadzieję, że będzie ciepły i do kompletu dla siebie mufkę do wózka, żeby ręce mi nie marzły :) ostatnio byliśmy na szczepieniu, mieliśmy wzw teraz tylko, następne szczepienie dopiero jak skończy rok, w grudniu mamy iść na ważenie i mierzenie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Do mnie też zawitała jesień... Zimno i szaro, ale dobrze że nie pada. My jutro mamy chrzest a Wojtuś coś dzisiaj nie czuję się za najlepiej... Cos mu się dużo odbija, wymiotował 2 razy, śpi dużo, marudzi.... Był dzisiaj od 8 do 12 u teściowej i dostawał tam mm. Myślę, że albo zaszkodziło mu mm albo został "przejedzony". Ahhh jak mi go szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Unis ja jak byłam u lekarza i zostawiłam męża samego z małą to dostała jedną butlę mm. Boże, co ja z nią miałam cały dzień..wymiotowała, ulewanie ciągłe. W ogóle nie chciała mu jeść tego mleka :/ co pociągnęła to wypluwała a jak w końcu zjadła to jak wróciłam to wszystko oddała :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczynki umnie tez zimno i emi dostała katarek pryskam jej sterimar baby i ściągam katarkiem smaruje nosek maścia majerankowa na noc no i nasivin soft baby zobaczymy czy Przejdzie raz już miała też miesiąca temu i dwa tygodnie nam trwał heh i wybierzemy się do przychodni w poniedziałek jak się nie polepszy osluchac się. u okulisty wszystko dobrze także juz nie wiele kontroli zostało nam merci ja też kupiłam śpiworek do spacerówki i ciepły kombinezon na zimę wiec zima nam będzie nie straszna. Emilka wypiła juz jedno mleko bebilon profutura i bardzo je lubi jest słodkie a ja próbuje zahamować laktacje ja ostatnio mam problem z teściowa stała się nachalna wciąż smsy jest to męczące i irytujące beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uniś29
Domi ja też tak czuje, że Wojtusiowi nie "leży" mm.... Beatko super, że wszystkie wizyty są pomyślne i u Emilki wszystko ok :) Dziewczynki na emailla wrzuciłam parę zdjęć mojego Maluszka :) ze sobą w tle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - jaka piękna rodzinka!! Wojtuś cudny :) Mamusia też pięknie wygląda, po porodzie chyba nic nie zostało? :) śliczną masz fryzurkę! :) a jak na chrzcinach? Wojtuś był grzeczny czy śpiewał księdzu? :) ucałuj Maluszka od cioci :) Beatka - smsy teściowej dotyczą pewnie Emilki haha :) :) moja teściowa też się uaktywniła bardziej :/ Domi - jak Julcia? też na maila wrzuciłam Michasia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci dziękuję za miłe słowa :) Został mi jeszcze jeden kg i 4 cm w taki. Ale po połogu chce zacząć robić brzuszki żeby brzuszek wrócił do formy ;) Na szczęście nie mam rozstępów :) A Wojtuś był dzisiaj wyjątkowo grzeczny :) Prawie całą imprezę przespał :) Teraz jak go brzuszek nie boli to jest dużo spokojniejszy :) A jak Wasze Maluszki? Dużo Wam śpią w dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Witam☺ ale macie duże już dzieciaczki gratuluje świeżym mamusiom. Mój Michaś ma już 13,5 miesiąca a zaczął chodzić jak miał 9 miesięcy taki silny chłopczyk. Pora była odpowiednia bo cudowne lato i na dworze sie uczył smigać po trawie dzieki temu nie obijał sie tak o meble w domu. Najgorszy czas to wtedy gdy sam wstawal chwytajac sie krzesla lub lozka i odfywal sie i chcial isc a jeszcze nie umial i prosto na buzke taki byl szybki i odwazny nie moglam spuscic go z oka i to ciagle chodzenje za rączke☺ nie usiadl nawet na 5 minut bylam wykonczona☺ 4aczkowal tylko 4 dni a potem juz chcial chodzic i jak mial 9 mies i 2 tygodni e to juz sam chodzil po domu. Oczywiscie nie obylo sie bez wywrotek ale dawal rade. Jestesmy z niego dumni. Pokazuje slodkie rzeczy sroczka kaszke wazyla kosia kosia , przybijq piatke robi papa no cjagle uczy sie jowych rzeczy. Jestem spelniona mamusia i marze juz o drugiej ciazy☺. Teraz siedzimy w domu bo michas mial angine i biedak nie moze wychodzic na spacery nawet. Pozdrawiam wszystkie☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edka - super, że się odezwałaś!! odzywaj się częściej, i pokaż swojego Michasia :) już duży chłopaczek z niego! planujesz kolejnego dzidziusia? trzymam kciuki :) :) :) Uniś - dobrze, że Wojtuś przespał imprezę, że był spokojny :) co do spania to mój Michaś śpi nawet dużo, zazwyczaj po jedzeniu sobie godzinkę lub półtorej śpi, nie kładziemy go spać po 16, trzymamy go do 19 aż, troszkę się zmęczy, ale potem od razu zasypia i śpi do rana, budzi się o 6, zje i do 7 śpi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci to Michaś już Ci całą noc przesypia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unis - tak, śpi całą noc :) jak miał 3-4 miesiące spał coraz dłużej, budził się o 3, potem 6, potem budził się o 4, teraz wytrzymuje do 6, zazwyczaj 5.40 się budzi, zje i idzie spać jeszcze na godzinkę, o 19 ma kąpiel i mleko, do mleka daję mu od 4 miesiąca kleik ryżowy, żeby zagęścić, i przesypia mi po tym ładnie, ale na wieczór troszkę musimy go zmęczyć ;) po 16 nie idzie już spać, koło 18 jest już zmęczony, widać po nim, ale do 19 przetrzymujemy i kąpiel, mleko, i spanie, zasypia do 15 minut jak się położy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Moj Michaś dopiero od 2 miesiecy przesypia cale noce. Roznie to bywa czesto sie budzil w nocy. Nie jadl juz flasi tylko poprostu sie budzil. To chyba reakcja na zabkowanie. Jak mial 6 miesiecy tez byl okres co przesypial do 6 rano i juz cieszylam sie ze tak bedzie jednak z perspektywy czasu wiem ze kazde dziecko jest inne dlatego nie porownuje go do dzieci znajomych. Sa dni ze przesypia nawet do 9 a sa dni co obudzi sie o 4 i nie moze zasnac moze to wynika z zabkowania bo ma juz 8 zabkow i na kazde reagowal inaczej a to biegunka a to wymioty goraczka a to mega marudzil no roznie. A dzidziusia chcialabym kolejnego ale maz chce jeszcze zaczekac bo jeszcze nie wprowadzilismy sie do nowego domu i mieszkamy u rodzicow i amy tam tylko jeden pokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edka12
Podczytalam was troche☺. Ja na spacerowke przeszłam jak michaś mial 6 mies bo byl taki duzy ze sie nie miesil w gondoli ciasno mu bylo i lapal sie bokow i sie probowal dzwigac. A w spacerowce lezal sobie nwygodniej a na spacerki bralam go w pozycje polezacą i zapinalam ciasno pasami i podkladalam poduszke by sie nie zzsuwal, bo siedziec sam stabilnie zaczal jak mial 7 mies chyba dokladnie. Jak karmilam piersia to tez michas dostal uczulenia na calym ciele bo zjadlam salatke z orzeszkami ziemnymi. Uczulala go jeszcze czekolada a teraz uwielbia sobie podjesc czekoladki trooszke i nic mu nie wychodzi. Po szczepieniu nigdy mu nic nie bylo a wybralam szczepienie skojarzonymi ale zadnych dodatkowych nie bralam tylko obowiazkowe. Chociaz zaluje ze na rotawirusa nie zaszczepilam bomprzeszlismy gonohoje ale na szczescie mam dobrego lediatre inmichas chetnie pil elektrolity i dzieki temubsie nie odwodnil i obylo sie bez szpitala ale strach byl a moze gdybym go zaszczepila to by sie obeszlo kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domi_nikaa
Cześć! ;) Ale śnieżek dzisiaj pada :D Śliczne mamy dzieciątka wątkowe :P Unis i Merci cudne chłopaki :) Beatko super, że wizyty u lekarzy udane :) Życzę Emilce, żeby katarek szybko minął :) Unis a jakie mleczko daliście? Moja tak pluła bebilonem, kupiliśmy w rossmannie takie saszetki bo po co nam duża puszka. Merci, dziękuję, ze pytasz :) Julcia wczoraj skończyła 2 miesiące, kupiliśmy jej matę i jest radość :D cudowny mój mały śmieszek ❤️ miała problemy ze zrobieniem kupki i musiałam dać czopka. Tak to zawsze coś było przy każdej zmianie pieluszki a teraz 9 dni nie było nic. Więc lekarz kazał dać czopka i kupa poszła raz dwa w sobotę. I dzisiaj już zrobiła sama :) Unis ciężko mi powiedzieć z tym spaniem jak jest u nas. Zauważyłam, że jak nic jej nie dolega to śpi i śpi a jak tylko ją brzuszek boli to nie może usnąć i nieraz cały dzień ma raptem 3 drzemki po 5 minut..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Merci ale Michaś już duży :) A jaki uśmiechnięty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja Emilcia śpi w ciągu dnia dwa,razy zazwyczaj po 2 godziny czasem mniej zależy chodzi spać po 19 i budzi się koło 12 na mleko potem o 4 rano i śpi do 7 beatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Unis29
Hej dziewczyny co tam u Was słychać? :) Mój Wojtuś jak na takiego malucha bardzo mało śpi... Przesypia noce, ale w dzień śpi mi dwa razy po pół godziny... Nie mogę powiedzieć, że trafił mi sie Śpioszek ;) Ale najważniejsze, że brzuszek mu trochę odpuścił :) Już 2 tygodnie mamy spokoju i mam nadzieję, że już te bóle nie wrócą ;) Ale w razie "w" kupiliśmy krople niemieckie na kolki.... Niech będą w domu ;) Kosztowały 10 euro, ale lepiej niech będą w domu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny pisałam do was przypomne post Witam jestem w tym cyklu po stumulacji clo i puregonem wiec tak w 4dc drobne pecherzyki endometrium 5 mm E2 99 pg/ml 6dc prawy jajnik pęcherzyk 10mm lewy 5mm endometrium 6mm E2 167 pg/ml 8dc prawy jajnik 2 pecherzyki po 13 mm endometrium 6 mm E2 220 pg/ml 11dc prawy jajnik pęcherzyk 15mm i 12mm endometrium ponad 9mm i w tym dniu zaczął boleć mnie ten prawy jajnik wcześniej go nie czułam. Dodam,że moje cykle są długie około 37dniowe.Czy jest szansa że coś jeszcze z tego będzie?prosze o odpowiedzi Pojechałam w 13dc i okazało się że są nadal 2 pęcherzyki 12mm i 14mm po konsultacji z lekarzem stwierdził że ten co miał 12 mm w 11dc poprostu mógł zacząć rosnąć i kazał przyjechac w 18dc. Pojechałam okazało się że nie ma tych pęcherzyków w opisie napisane jest że są tylko pierwotne.Zapytałam lekarza stwierdził że nie wie czy owulacja była.Zadzwoniłam do swojego prowadzącego on stwierdził że pewnie pęcherzyk pękł.Co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×