Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2 latek i smartphone

Polecane posty

Gość gość
Dają by miec święty spokój,bo dziecko siedzi spokojnie i ma zajęcie.Mam 2 dzieci.Ani córce ani synowi nie pozwalałam/nie pozwalam na zabawy telefonem,to nie jest zabawka dla dzieci i tyle.Mój brat niestety popełnił ten błąd,młody non stop siedzi i gra w jakieś wyścigi.Chłopaki są w jednym wieku 30 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie mamusie to raj dla rehabilitantów i neurologów, zasilisz kase poradni IS :D Dziecko do 3rż praktycznie wcale nie powinno oglądać tv, jak już to max 15min dziennie, a gry w odległości jak sadze 30cm ... no cóz, nie jeden rodzin 5-6latka płacze że dziecko ma tiki nerwowe i napaday padaczkowe niewiadomego pochodzenie. Nie jedna matka i ojciec maja wiele do ukrycia. Wspóczuje głupoty. A jak uważasz że cie strasze jestem wredna wymyślam itp. to idż do pediatry i powiedz że twoje dziecko gra sobie bo lubi, zobaczysz co ci powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie liczysz że autorka pójdzie do lekarza i zapyta, każdy wie co by usłyszała. Woli pytac na forum bo wiadomo że inne które też sadzają godzinami maluchy przed tv i gierkami ją poprą uspokoją ze jasne niech gra, bo przecież żadna matka nie przyzna się że jest kretynką leniwą i zamiast zajmować się dzieckiem woli siedzieć na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polskie matki to sa na ogol skrzeczace c**y neinawidzace ludzi bo nie wiedza nawet kim chca byc 333 www.youtube.com/watch?v=H8dqeVcRT4g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe czym będą się bawić dzieci za 20 lat? A potem będzie płacz w szkole bo woli grać godzinami niż się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapewne tak zaczynały kafeteryjne nołlajfy. Brawa dla autorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" teraz to przybiera naprawdę przerażające rozmiary- wszystkie zabawki są rzucone w kąt, jedynie ten nieszczęsny telefon jest dla niego atrakcyjny"- do tego sama w pierwszym zdaniu określasz go maniakiem smartfona, ale tak poza tym oczywiście, mały jest nieprzeciętnie inteligentny, kontaktowy, aktywny, świetnie się bawi, komunikuje, super zdolności społeczne, niezwykle aktywny, i w ogóle wszystko jest ok. Albo w pierwszej, albo w pozostałych wypowiedziach grubo przesadzasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie kupno smartphone na plebis.eu będzie dobrym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udaj sie do lekarza, poki nie jest jeszcze za pozno. pozdrawiam i zycze zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka to samo robi , syn potrafi godzinami patrzeć się w to pudelko i grac. Koszmar. A najśmieszniejsze jest to, ze ona się chwali , ze jej synek taki kumaty :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o zgrozo :O. teraz pewnie tego nie widać, bo to sie z dnia na dzień nie pojawia, ale szybciej czy później będą tego efekty...po co dziecku 2 letniemu ściągałaś jakaś aplikacje, sama sobie bicz ukręciłaś :O. współczuję braku wyobraźni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak potrafi się na nim obsługiwać to możesz mu włączyć http://bajkowa.tv/ stronka jest stworzona dla dzieci i ma świetną strone graficzną. Są tutaj bajki i gry. Moje dzieci ją uwielbiają!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój też gra.. u mnie ma swoje ulubione gry, u męża ma inne.. Głównie są to gry na rozpoznawanie kształtów, kolorów, liczb, cyfr, na pamięć -memory, na dopasowanie obrazków w puste miejsca, jakieś muzyczne czy dotyczące zwierząt itp. Ma 25 miesięcy, bardzo dużo mówi (buzia mu się nie zamyka), byłam teraz na usg, bo jestem w 30 tygodniu ciąży i była jakaś lekarka na zastępstwie i pytała się ile dziecko ma, że tak dużo i ładnie mówi (okazało się, że ona ma dziecko starsze o 2 czy 3 miesiące i tak nie mówi), jest baaardzo *****iwe, wszędzie go pełno, motoryka duża i mała bardzo rozwinięta. Dziecko zna cyfry, wielkie litery drukowane, kilka marek samochodów, figury ( koło, kwadrat, trójkąt), ma bardzo dobrą pamięć. Uwielbia zabawy wodą czy różnymi produktami, które można przesypywać (kasze, makarony, orzechy, mąka itp.) Oczywiście oprócz tego czasem wpada w histerię, próbuje coś wymusić płaczem, chce postawić na swoim, czasem nie chce się ubrać czy iść w stronę, którą ja chcę iść.. i trzeba pilnować, bo uwielbia wszelkie płyny (herbatę, wodę itp). wlewać np. do kwiatka czy do talerza z posiłkiem :-/ Ma swoje wady i zalety. W miarę możliwości chowam telefon, nie ma tak, że zawsze dostaje, kiedy chce.. ale czasem na prawdę mam dosyć (zwłaszcza, jeśli młody ma jakiś gorszy dzień czy się nie wyspał, albo źle się czuję i nie mam siły się nim zajmować przez cały dzień i wymyślać mu zabaw) i daję mu trochę pograć. Tak samo jak ogląda programy na Baby First. Mam ten kanał dopiero od niedawna, ale programy mi się podobają. Synek ogląda aktywnie- tańczy, albo komentuje co widzi, próbuje śpiewać, wskazuje, gdzie co ma być (np. jak są puzzle, memory czy zbiory). Wiem, że co za dużo to nie zdrowo, ale na szczęście jego rozwój umysłowy, ruchowy i społeczny jest w porządku, więc mu to nie zaszkodzi. Jednak jeśli dziecko by mi nie mówiło, nie chciało oglądać książeczek, budować wieży z klocków, jeździć na rowerku, bawić w piaskownicy, nie chciałoby rysować czy malować farbami to jednak bym się nad tv i telefonem zastanowiła. Jeśli rozwój dziecka jest w normie, dziecko robi to, co powinno, interesuje się różnymi rzeczami, to w porządku. Jakiś program czy rozsądna gra mu nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×