Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kraluczyniaa

fajne książki dla młodzieży

Polecane posty

Gość gość
Poleciłabym "Władcę piasków" Elizy Drogosz. Bardzo ciekawy debiut, książka jest lekka i idealna na wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mogę polecić Ci "Szczygieł"- Donna Tartt. Książka ukazuje życie chłopca po stracie najbliżej osoby- matki i problemy z jaki musi się zmierzyć. Książka napisana w ciekawy i nie banalny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Szczygieł"- Donna Tartt. Piękna powieść, która zachwyci najbardziej wymagającego czytelnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też polecam tą książkę "Szczygieł"- Donna Tartt. Na pewno młodzi ludzie będą mogli wyciągną wnioski z tej książki i zrozumieją pewne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodzież lubi mocne ksiązki, fantastyka lub kryminały i horrory, mam książkę "Krew na śniegu" Jo Nesbo z księgarni Matras, mi się bardzo podoba, świetna historia, przy takiej książce młodzież moze nauczyć się dynamiczniejszego języka i opisywania szczegółów w niezwykly sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Igrzyska smierci Wiezien labiryntu Seria ksiazek o aniolach'pocalunek aniola' Znam milion,ale wylecialy mi nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zobacz to
Chcecie darmowe, wspaniałe mrożące krew w żyłach, szokujące, autentyczne (to dokumentalne) i wartościowe filmiki na youtube? Wpiszcie sobie Piotr glas, przede wszystkim polecam „demony seksu”, gwarantuję szok z potężnym przesłaniem !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIEM CO MÓWIE WIEC ZAUFAJ
HEJ LUDZIE, MAM WAM COŚ DO POWIEDZENIA: BÓG KOCHA WAS TAK, JAK NIKT NIGDY NIE BĘDZIE WAS KOCHAŁ, JEGO MIŁOŚĆ TO NAJLEPSZE CO WAM SIĘ MOGŁO PRZYTRAFIĆ CHOĆ MOŻE NIENAWIDZICIE SWOJEGO ŻYCIA, ALE UWIERZCIE, TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NIM, ON JEST DOSKONAŁY I JEGO MIŁOŚĆ TEŻ, JEŚLI JESTEŚ DALEKO OD JEZUSA, WRÓĆ, JESZCZE WSZYSTKO SIĘ DA POUKŁADAĆ, UWIERZ W CUD, ODDAJ WSZYSTKO BOGU !! JA GO DOŚWIADCZYŁAM OSOBIŚCIE, JEZUS CZEKA, ZAWSZE CIĘ KOCHAŁ, NIGDY NIE PRZESTAŁ, ROZUMIESZ? NIGDY !! JEGO MIŁOŚĆ DA RADĘ ZNISZCZYĆ CAŁY TWÓJ BÓL chciałam wam opowiedzieć coś co zmieniło moje życie; mimo że byłam dość wierząca i taka sobie średnio praktykująca odkryłam niedawno Jezusa zupełnie na nowo, to był przewrót który zmienił moje życie!!!!! jeśli wasza wiara jest żywa, autentyczna i nie chwilowa (WAŻNE) modlitwy zostaną wysłuchane i cuda wejdą do waszego życia z taką pewnością siebie jakby siedziały tam sobie wygodnie od zawsze. Może to nie będzie dokładnie to o co prosiłeś lecz będzie to najlepsza możliwa aktualnie dostępna dla Ciebie opcja a może i coś lepszego niż „zamawiałeś”. Bóg da Ci to czego nie da Ci nikt, nikt nigdy nie będzie kochał Cię tak bardzo jak on, nikt nie doda Ci tyle odwagi i siły, tyle radości i ciepła oraz zrozumienia. To nie jest ktoś odległy, on jest bardziej ludzki od ludzi a jego dobroć większa niż dobroć wszystkich ludzi którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie razem wziętych. To się wydaje Ci teraz może pusta gadka, ale jest coś takiego jak wylanie Ducha Świętego (sprawdź też pod nazwą: chrzest w Duchu Świętym) i jest to mega przeżycie mistyczne i realne jednocześnie, używałam w życiu różnych rzeczy i uwierz mi- nic Ci nie da takiego powera, jest to odlot nie do opisania ludzkim językiem, wiem co mówię. Jeśli jesteś teraz daleko od Jezusa i masz wymówkę w stylu „ …no ale ja już zrobiłam tyle złych rzeczy i teraz to już w sumie tak głupio, nie ma sensu wracać…” to muszę cię rozczarować gdyż to gó**no a nie wymówka ja miałam podpisany własną krwią pakt z diabłem (we wczesnej młodości) a Bóg wybaczył mi to, przyjął z powrotem jak gdyby nigdy nic, tyle Ci powiem; spowiedź to potęga, weźcie to na serio, dzięki spowiedzi możecie dosłownie wykasować te wszystkie złe rzeczy w majestacie duchowego prawa które jest po drugiej stronie (po śmierci) brane ze 100% szacunkiem i uznaniem Wróć do Jezusa, on czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hastaquesalgaelsol
C.J. Daugherty "Wybrani". Wciąga!! Latinos manos en el aire Demuestren en el baile lo que saben hacer Empezó el party, cáele Menea la cintura no lo dejes caer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sądzę, ze mogłaby Ci się spodobać książka Helen Rappaport pt. "Cztery siostry. Utracony świat ostatnich księżniczek z rodu Romanowów" Znajdziesz ją w każdej księgarni internetowej oraz stacjonarnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lubię czytać
Zapraszam do zapoznania się z ofertą ebooków i audiobooków. Super ceny, najlepsze promocje. Praktyczne książki dla chcących się rozwijać. http://www.zlotemysli.pl/new,nalepszeeksiazki,1/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeśli lubisz książki o miłości i przyjaźni, na pewno Ci się spodoba książka E.E. Schmidta Zazdrośnice. Ja jestem pod jej wielkim wrażeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Zostań, jeśli kochasz (są dwie części) - Igrzyska Śmierci - Niezgodna - Intruz - Gwiazd naszych wina (bardzo smutne) - Ostatnia piosenka - Anioł stróż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam - "Łzy Życia"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgorzataOstraaa
Ja polecam trylogię "Kroniki Saltamontes" Moniki Marin. Naprawdę świetne książki. To opowieść o przyjaźni dwóch chłopców z sierocińca, o ich planach, marzeniach i przede wszystkim o ich przygodach ale też rozłące. Książki osadzone w ciężkich czasach, wojna, okres po wojnie. Pokazują inne życie dzieci/młodzieży niż to obecne, to takie "mądre" książki, które warto podsunąć młodzieży. A napisane są tak ciekawie i fajnym językiem, że naprawdę nie będzie trudności z ich przeczytaniem. Myślę, że i osoby dorosłe mogą spokojnie po tę pozycję sięgnąć, też się spodoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cedar83
małgorzata - ja kończę drugi tom serii Kroniki Saltamontes - Tajemnicze Bractwo. Jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczona tym, jak ponadczasowe są to pozycje. I to nie tylko dla młodzieży. Przekazują prawdy uniwersalne, które w książce odkryją zarówno młodsi czytelnicy, jak i ci starsi. Jeśli chodzi o drugą część to fajnie, że wracają starzy bohaterowie - Adam, Aleks, Amelia, Barbara i wielu innych. Powiem tylko tyle - miłości w tej części jest mnóstwo. Warto przeczytać, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seba29
No podobno trzecia część lada chwila będzie. Ja też czekam, bo dwie pierwsze przeczytałem w kilka wieczorów. Nie myślałem, że mnie to zainteresuje - dla młodzieży, o miłości :D Byłem w błędzie, bo moim zdaniem, to pozycja uniwersalna. Dla każdego i w każdym wieku. Łatwo się czyta, bez zbędnych górnolotnych słów i długich opisów. Miłość owszem pojawia się, ale jest też wiele innych uniwersalnych uczuć - przyjaźń, oddanie, braterstwo. Po kolejny tom też chętnie sięgnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość33212
A wiecie kiedy dokładnie ma wyjść trzecia część Kronik Saltamontes? Bo też czekam z niecierpliwością. Przypadkiem trafiłam na te pozycje ale pochłonęły mnie po całości. Niby bohaterami są młodzi chłopcy, ale wciąga :D :D Bardzo mi się spodobało to, że ta książki są tak "realnie napisane", przedstawiają prawdziwy obraz Europy tamtych czasów, jest dużo trudnych tematów poruszanych. Ksiązki po prostu dla każdego. I dla dziecka i dla osoby dorosłej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaraambaa
Podobno trzecia część pojawi się wiosną, sama śledzę. Faktycznie książka pisana prostym językiem, ale Monika Marin sprytnie wszelkie te prawdy przemyca i uczy jak warto żyć, by spełniać marzenia i wierzyć, że musi być tylko lepiej. Właściwie autorka dotyka wszelkich sfer, nie tylko międzyludzkich relacji, uczuć czy ciekawości. Nie można zapominać o Kotlecie - psa uratował Adam w ostatniej chwili a jaką wdzięcznością mu się psina odpłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość3221
O, widzę że nie tylko mnie Kroniki Saltamontes pochłonęły bez końca. Już nie mogę doczekać się wiosny i kolejnego tomu. Jak myślicie czy nas teraz zaskoczy? Ja już wyczekuję premiery :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×