Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moje pytania

Jak dlugo czekaliscie na brytyjskie obywatelstwo?

Polecane posty

Gość moje pytania

Hej czy ktos moze mi powiedziec jak dlugo w praktyce czekal na otrzymanie brytyjskiego obywatelstwa? A takze, czy wypelnialiscie swoja aplikacje bez zadnej pomocy? bo tu strasza ze jak wypleni sie nieprawidlowo to od razu wszytsko przepada. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pytania
Twoja odpowiedz nie ma nic wspolnego z moim pytaniem. Bardzo prosze o dopowiedzi ludzi ktorzy starali sie o obywatelstwo brytyjskie. dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej wejdz w google to sie prawdy dowiesz bo tutaj ciezko o prawdziwa odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj rzetelne info po angielsku a nie pytasz sie zawistnych polaczkow. Ja tez jestem zainteresowana tematem, jest mnostwo informacji na ten temat. Aha i to o przepadnieciu aplikacji to ściema ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niecale 3 miesiace. Ale okres oczekiwania na rozpatrzenie podania do pol roku, zalezy od tego jak bardzo sa zajeci. Wypelnilam sama, ale zajmuje to bardzo duzo czasu, wiec jesli nie masz na to ochoty a masz na zbyciu okolo £60 to mozesz skorzystac z uslugi w lokalnym councilu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzies czytałem ze jak brało sie jakis benefit to z automatu nie dadz obywatelstwa bo niby nie zaradny czlowiek. ale nie wiem na 100 proc. nie mieszkam w UK baa nawet tam nie byłem ... tak jakos wpadł mi temat do przeczytania o tym obywatelstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bez przesady. Tyle ludzi dostaje obywatelstwo i nie sa wcale aniolkami. Jedna laska ktora znam ma długi (niespłacone karty kredytowe) na kilkanaście czy kilkadziesiat tysięcy a na fb wstawione zdjecie jak dostaje paszport. Benefity to też nie jest żadna przeszkoda. Obywatelstwo to już nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pytania
Tak, duzo juz czytalam i pisza roznie. 3 miesiace do 6. A moj kolega czekal 9 , dlatego tez pytam o Wasze doswiadczenie. Troche to wsyztsko kosztowne, chyba sama to wypelnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile kosztuje? Ostatnio jak się orientowałam to £700.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt normalny nie ubiega sie o obywatelstwo innego kraju. No chyba ze ktos upadl na samo dno i nie ma w ogole honoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taaa...jakie filozofie :D ja ubiegam sie o brytyjski paszport bo nie wracam już do Polski, paszport potrzebny mi do dalszej pracy. Tak jestem nienormalna bo pracuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No proste ze jestes cos nie tegez. Ja mieszkam 12 lat w uk, i nigdy sobie nie wyrobie tego gowna. Ba, nawet za darmo bym tego nie chcial, ani ja ani moja rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No z tobą chyba jest coś nie tak. To, że ty masz jakieś zapędy pseudo patriotyczne w czasach gdzie ich nie trzeba mieć a ironicznie z własnej woli siedzisz za granicą jednocześnie plując na obcy kraj to nie znaczy że każdy tak ma. Twój psychiatra zpartaczył robotę. Ot co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się nazywa wybiórczy patriotyzm zwany też hipokryzją. Uciekł z kraju lata temu ale tak bardzo kocha Polskę że nienormalny jest dla niego każdy, kto chociaż trochę się w danym kraju zaklimatyzuje. Funty mu nie śmierdzą, angielskie żarcie wpieprza ale paszport już jest fe. Ah śmieszą mnie takie buraczki które same sobie ustalają co można a co nie żeby być uważanym za Polaka. Z kosmosu chyba te reguły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Qoorvo jedna z druga przyjechalem tutaj zarobic kase i wracac do siebie. A nie tak jak wy byc farbowanym lisem do konca swego zywota na emigracji. Ale wy jestescie za cienkie w uszach zeby to zrozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z Jasiem- burakiem powyżej to nie ma co sie wdawać w dyskusje...tylko sie poci w tym swoim dresiku przed kompem...;) ja czekam juz 3 miesiące i juz sie zaczynam lekko denerwować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że nie będę się wdawać w dyskusję z jełopkiem. Widocznie 7 stów to za dużo dla niego, a 12 lat już ciuła. Jakoś cienko idzie to "tylko zarabianie pieniędzy"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje pytania
Czego ja sie spodziewalam po tym forum. Moje pytanie nie brzmialo: czy uwazasz ze dobrze robie ubiegajac sie o obywatelstwo brytyjskie tylko jak dlugo to trwa. Absolutnie nie zalezy mi na opinii zadnych ludzi bo to moja decyzja. Dziekuje wszytskim ktorzy sie wypowiedzieli w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekałam równe 4 miesiące ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciesze sie ze wpadlem na ten temat - powiedzcie mi po jakim czasie mozna aplikowac? O ile pamietam trzeba miec residence permit i 5 lat spedzonych w kraju z przerwami max 3 miesiace w ciagu roku. Dobrze pamietam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do durnia siedzacego w UK 12 lat i plujacego na ten kraj - siedzisz na zmywaku kupe czasu, obywatelstwa pewnie i tak bys nie dostal bo egzaminu nie zdasz z jezyka do tego jestes skonczonym hipokryta i pseudopatriota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to trzeba mieć 5 lat udokumentowanego pobytu (praca i w przypadku niepelnoletnich szkola). Residence permit juz chyba nie jest potrzebny od kiedy jestesmy u UE ale moge sie mylic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czekałam 2mies, ale moja sytuacja była czysta, bo po 5 latach wystąpiłam o rezydenture, wiec wtedy wysłałam wszystkie p60, wiec do obywatelstwa już nie musiałam tego robić. Wysłałam tylko ostatnie p60 i ta kartę rezydenta. Wypełnienie formularza to nie problem, tylko czas zajmuje odnalezienie dat kiedy człowiek był na wakacjach poza UK. Ja skorzystalam z nationality checking service, za który trzeba zapłacić, ale sprawdza Ci form i nie trzeba wtedy dokumentów wszystkich wysyłać, bo kserują i poświadczają za zgodność i po sprawdzeniu wysyłają 'spiecial delivery' Po 2 mięs dostałam już list z zaproszeniem do zarejestrowania się na ceremonie. List dostałam w pon, zadzwoniłam do lokalnego councilu, który robi ceremonie i zaprzysiężenie miałam w środę. Zapłaciłam za to £80 - rożne council rożnie się za to cenią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybaczcie to ja wklejam te zdjecia jestem zazdrosny to ja chce byc z ciapatym a nie te szkaradne polczyny ja jestem gei i nie umiem zyc bez ciapatych dlatego te zdjecia bardzo bym chcial taki slub z ciapatym dla niego wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ps na sama mysl mój korzen plonie som boscy wybaczcie pala unosi sie do gory fajnie by bylo zeby zaakceptowali slub dla par homoseksualnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na sama mysl bym chcial im obciagac z polykim lol rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aplikacja wysłana przez Register Office 08.10.14 opłata 906 funty plus 65 za sprawdzenie i wysłanie przez Register Office. Decyzja 30 stycznia 2015, ceremonia 19 luty 2015. Aplikacja o paszport 21 luty przez Post Office Check&Send 85 funtow, rozmowa weryfikacyjna 9 marca, zazwyczaj paszport przysyłają po 2-5 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na tą ceremonie trzeba iść? Bo jakoś mnie takie coś nie ekscytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedział burak który nie ma 1000f na paszport i zazdrości ;D biedaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×