Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Kominek z płaszczem wodnym wasze opinie

Polecane posty

Gość zuzka9991
Moj wujek ma kominek z płaszczem wodnym i jest bardzo zadowolony. My właśnie budujemy dom i chyba też taki kominek sobie zrobimy. Trafiłam na firmę zajmującą się projektowaniem i budową kominków - http://www.kominki-lumar.com/ i chyba się do nich zgłoszę. Marzy mi się duży kominek a mąż takiego sam nie zrobi niestety.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg mnie kominki z plaszczem wodnym to swietna sprawa. jestesmy zadowoleni z naszego, ktory kupilismy w firmie www.lechma.com.pl . swietnie ogrzewaja dom, sprawiaja, ze jest uczucie ciepla,a w pokoju w ktorym sie znajduje przytulnie - warto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majdanik
Moje wujostwo mają taki kominek i wg mnie to jest naprawdę świetna inwestycja. W pokoju ciepło a klimat kominka naprawdę wprowadza w świetny nastrój. Tu można sobie obejrzeć bo są bardzo różne modele http://sklep.kominki-lumar.com/ Co do sprzątanie to nie zauważyłam by było dużo do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja fajny kominek znalazlam z mezem tutaj www.btb-radzymin.pl naprawde swietne ceny i jakosc wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.01.25 wg mnie kominki z plaszczem wodnym to swietna sprawa. jestesmy zadowoleni z naszego, ktory kupilismy w firmie www.lechma.com.pl . swietnie ogrzewaja dom, sprawiaja, ze jest uczucie ciepla,a w pokoju w ktorym sie znajduje przytulnie - wartousmiech.gif To prawda, kominki to swietna opcja. Zwlaszcza, te ktore ogrzewaja dom. naprawde warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi taki kominek robiła firma Piecbud i bardzo fajnie sie sprawdza, w sumie lepiej niż myslałam bo mąż się uparł a ja byłam przeciwna. Wszystko robią na zamówienie indywidylanie, bardzo profesjonalnie do klienta podchodzą :) http://www.piecbud.net.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sprawdziła się firma www.komarpol.pl, kominek mamy drugi rok i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam kominek z płaszczem wodnym od firmy http://www.instalmark.pl. Sprawuję się świetnie. Wady ma tylko takie że trzeba codziennie rozpalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wedlug mnie kominki z plaszczem wodnym to bardzo dobry pomysl. zwlaszcza w dzisiejszych czasach, te nowoczesne. w firmie lechma maja bogaty wybor, sa nie tylko bardzo ladne wizualnie ale i bardzo dobre jakosciowo. przejrzyjcie oferte, ktora znajdziecie na stronie internetowej http://www.lechma.com.pl/ . osobiscie mamy ich kominek i sa bardzo dobrej jakosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy taką formę ogrzewania i jest ok, ale sporo kosztował nas mntaż. Ważne są dobre materiały izoalcyjne mp. Takie wełny http://www.isover.pl/welny-do-izolacji-kominkow użycie takihc materiałów może tylko spowodować, że kominek będzie źle działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam kominek z płaszczem wodnym i sprawdza się nieźle. Solidne kominki, które wyróżniają się też pod względem wzornictwa znajdziecie w tej hurtowni grzewczej http://ar24.com.pl/. No i oczywiście na wszystko dają gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darok
Witam wszystkich forumowiczów. Opiszę w miarę krótko swoją sytuację. Mieszkamy w domu o pow. 260 m2. Ogrzewamy pow. około 180 m2. Czasem włączam ogrzewanie pralni t.j 20 m2 wtedy grzejemy 200 m2. Dom jest z lat osiemdziesiątych, a więc termoizolacja nie jest jego najmocniejszą stroną, oczywiście okna są powymieniane. Grzejemy dom dwoma kominkami oraz kotłem gazowym z otwartą komorą spalania. Jeden kominek ogrzewa jedynie powietrze, które po rozprowadzeniu specjalnymi kanałami ogrzewa jeden pokój, łazienkę na dole oraz trzy pokoje na górze. To ogrzewanie stosujemy przy temperaturach zewnętrznych powyżej zera. Część domu przy tym ogrzewaniu jest zimna. Drugi kominek jest z płaszczem wodnym. To rozwiązanie uważam za bardzo dobre oraz super ekonomiczne. Nadmieniam, że całe to ogrzewanie stosujemy od około 10 lat. Kominek z płaszczem wodnym jest podłączony wymiennikiem do instalacji c.o. i posiada własną pompę oraz rurę do naczynia wzbiorczego, w ten sposób, że nie można zagotować w nim wody. Moc kominka podana w.g. producenta to 24 KW. Chyba tak jest bo w zupełności wystarcza do ogrzewania całego domu. Nie mam żadnej automatyki, szyba oczywiście zakopci się z czasem, ale to jest po około 4-5 dniach ciągłego palenia. W sumie to raz na tydzień wystarczy przetrzeć szybę. Sporym za to problemem jest donoszenie drewna, bo w siarczyste mrozy kominek potrafi spalić około 80 kg drewna dziennie. Palenie w nim jest dość proste, bo ładuje się go do pełna i zamyka po rozpaleniu dopływ powietrza, oczywiście szyber też, aby ciepło ze spalania ogrzewało rury płomieniowe. Im większą temperaturę chcę osiągnąć, tym więcej dopuszczam powietrza do komory spalania. W moim przypadku wyliczyłem sobie, że na sezon zimowy będę potrzebował około 24 m3 drewna, co stanowi koszt około 5000,00 zł. Rzeczywistość jednak okazała się inna i w rezultacie potrzebuję około 10 - 15m3 drewna na sezon, co stanowi koszt około 2000,00 - 3000,00 zł. Podkreślam na sezon grzewczy !!! Natomiast przy ogrzewaniu gazem jest swoista tragedia, gdyż w moim przypadku ilość zużytego na dzień gazu wynosiła 30 m3 co przy cenach z roku 2015 miesięczny koszt ogrzewania wyniósł około 1800,00 zł. Oczywiście czasem korzystam ze wspólnego ogrzewania i gazem i kominkiem a czasem samym gazem. Były zimy w których nie używałem gazu, wtedy dostawca podniósł mi cenę dostawy jaką płaci się przy dostawie do samych kuchenek (cena chora jeśli chodzi o ogrzewanie). W sumie okazało się, że nie opłaca się zupełnie nie używać gazu, bo i tak zapłacę za jego dostawę, tyle, że znacznie drożej. Ale wrócę do kominka z płaszczem wodnym. Przy pełnym załadunku kominka, czas przez jaki pali się drewno wynosi mniej więcej 4 - 7 godz. Ponieważ mam w większości stare żeliwne grzejniki, temperatura w domu jest dość stabilna i waha się w granicach 19 do 23 stopni. Wadą palenia w kominku, o ile pali się nim stale jest rzeczywiście czyszczenie kominka oraz dokładanie drewna, za to niewątpliwą zaletą jest śliczny żywy ogień jaki widać przez szybę. W pokoju, którym palę kominkiem z płaczem wodnym mam zakręcony grzejnik żeliwny, bo ciepło od szyby i ogrzane powietrze z rury spalinowej wystarcza na ogrzanie t.j 40 m2. W przypadku ogrzewania gazem, muszę otworzyć ten grzejnik. W moim układzie grzewczym jest tak, że jeśli pracuje kocioł gazowy, to równolegle mogę grzać kominkiem, wtedy zadana na kotle temperatura utrzymuje stabilną temperaturę w domu. Jeśli mocniej grzeje kominkiem to kocioł gazowy nie włącza się, w przypadku gdzie kominek słabo podaje ciepło, kocioł przejmuje dogrzewanie. Dla mnie jest to idealne rozwiązanie, bo np w przypadku świąt, wigilii ślicznie i ciepełko wyglądają płomienie z kominka a ja nie muszę się martwić, że jak wygaśnie w kominku to będzie zimno. Ze wszech miar polecam kominki z płaszczem wodnym. O ile sobie przypominam mój wkład nazywał się ZUZIA, nie wiem czy istnieje jeszcze jego producent, ale ze wszech miar polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kines
U siebie w domu mieliśmy dylemat jakie dodatkowe ogrzewanie założyć i zastanawialiśmy się z mężem między normalnym kominkiem, a biokominkiem. Z racji takiej, że jakieś zawrotnej powierzchni u siebie nie mamy to postanowiliśmy postawić na biokominek. Zakupiliśmy taki oto model https://decofire.pl/biokominki/biokominki-ruby-fires/biokominek-ruby-fires-bio-flame-hh#!prettyPhoto i jesteśmy bardzo zadowoleni. Prawie na takie dogrzewanie jak nie ma wielkich mrozów jest idealny. Paliwa dużo nie schodzi, dlatego wydaje mi się że wychodzi dużo taniej niż w przypadku normalnego kominka. (Chyba, że ktoś przyniesie drewno z lasu to ma za darmo, ale normalnie trzeba płacić za kubiki). Jeżeli ktoś myśli nad dodatkowym rozwiązaniem grzewczym u siebie w domu to polecam rozważyć biokominki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy kominek z płaszczem wodnym i super się sprawdza:) Całą instalacją zajęła się firma www.ogrzewaniepoznan.pl, mają bardzo dobre ceny, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kominek owszem jest fajny, ale dość problematyczny. Lepszy jest piec kaflowy. Nie brudzi się z niego. jest łatwy do utrzymania, ale niestety ładny piec kaflowy to duży wydatek. Piękne aranżacje można obejrzeć na stronie kaflepiecowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wg mnie jest to bardzo fajna sprawa ale troszkę kosztowna. Wiem coś na ten temat bo znajoma ma taki i wiem mniej więcej jak to wygląda. Jakbys jednak zdecydowała się na taki kominek to sprawdź firmę http://multiinstalgold.com.pl oni zajmują się właśnie instalacją takich kominków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kominek tak ale do 100m2, domu 300m nie ogrzejesz. Ja mam centralne z piecem i kominek z rozprowadzeniem powietrza i dmuchawą, myślę nad całkowitym przejściem na ogrzewanie kominkowe, bardzo szybko jest w domu ciepło, cyrkulacja powietrza, kolega wybudował nowy kominek z rozprowadzeniem + elektronika, ładuje pełny tak jak pięć i trzyma 20 godzin, nie podkłada co dwie godziny. Do tego teraz te cyrki z czystością spalin, ekologiczne piece, drony, ceny węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam u siebie kominek z płaszczem wodnym, zamontowałem taki bo wszyscy wokoło tak zachwalali taki sposób ogrzewania że nie sposób było w sumie im przytaknac, no ale po prawie 10 latach użytkowania szlag mnie trafia ilekroć na niego patrze a to dlatego że wtedy nikt nie wspominał o tym- może nie zdawał sobie sprawy że jest to bomba w salonie i kotłownia zarazem. Takiego kominka nie zostawisz rozpalonego w domu bo nie daj Bóg zdechnie pompa, sterownik, wyłączą prąd i wszystko przestaje pracować a kominek pali się woda zaczyna się gotować i jest wielkie jebudu! Mam UPS ale raz mnie zawiódł bo zdechł akumulator i też było ciepło, zagotowanie układu,latanie z łopata z piachem i wygaszanie paleniska- dobrze że byłem w domu. Nie polecam ludziom którzy mieszkają na uboczu gdzie często prąd wyłączają, do takiego kominka potrzebne są pompy, jakies zawory.. Pompa stanie, zawór się przytnie i nieszczęście gotowe. Na ten czas nie polecam takiego kominka, wody aż tyle ciepłej z tego nie ma, a jak używa się tj.mycie garów ,impreza itp to i tak drugie źródło dogrzewa wodę. Osobiście polecam po latach zwykły kominek bez plaszcza bo w sumie o nastrój i tak chodzi a do ogrzewania domu gaz,pompę ciepła czy jakiś piec co sam dozuje. Zamiast wodnego kominka polecam kolektory słoneczne. Od wczesnej wiosny do końca października woda za freestyle gorąca. W zimę rzadko ale czasem kolektory nagrzeją wodę do ok 30st, za to okres letni woda po 90st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki kominek to super sprawa, zwłaszcza jak wiesz kto się takimi rzeczami zajmuje. Sprawdź http://kominkifany.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmiki
Miałem problem gdyż nie wiedziałem czy wybrac kominek z płaszczzem wodnym czy nie. Skontaktowałem się z dudimex i tam mi chłopaki wszystko wytłumaczyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam kominki. W końcu sami mamy i ogromnie się z tego cieszę. Kominek pochodzi z firmy Airhot Kominki http://new.airhot.pl/ Wygląd ma nowoczesny, dla mnie jest idealny. No i sezon już się zaczyna, więc zaczęliśmy wieczorami grzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja zdecydowałam się na zakup kominka z płaszczem w firmie www.499.pl. Obudowa piecyka wykonana z emaliowanej stali w kolorze bordo. Piecyk wyposażony w pompę obiegową, naczynie przeponowe oraz zawór bezpieczeństwa 3 bary. Jestem bardzo zadowolona. Działa bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Długo szukałem jakiegoś wykonawcy kominka, nie wszyscy chcieli u mnie realizować taką instalację więc był pewien problem, ostatecznie się zdecydowałem na kominki-vector.pl/ i jestem zadowolony, co najważniejsze podjęli się wykonania instalacji w moim domu a sprawa nie była prosta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolcia

My mamy u siebie kominek z płaszczem wodnym z Kratki.pl. Solidnie wykonany, nie ma zbędnego brudu. Bardzo dobrze współpracuje z instalacją centralnego ogrzewania. Właściwie miał nam służyć tylko do dogrzewania mieszkania, ale są dni, kiedy palimy tylko w tym kominku i w zupełności nam to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O cenie kominka a także kominka z płaszczem wodnym warto porozmawiać z doradcą w firmie instalującej kominki ( http://kominkiwaligora.pl/oferta/wklady-wodne ) , bo po pierwsze jest wiele różnych rodzajów tańszych i droższych wkładów kominkowych, rożne są ich możliwości grzewcze, do tego dochodzą koszty instalacji i obudowa kominka. Za dużo zmiennych, żeby podawać szacunkowe ceny kominków z płaszczem wodnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milerka

ja mam kominek z kratki.pl - szczerze mówiąc bardzo się cieszę z tego że  wybrałam tą firmę bo kominek jest bardzo ładny i dobrze wykonany! a grzeje znakomicie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.02.2015 o 20:57, Gość gość napisał:

To taki piec w salonie,brudzi sie okropnie od drzewa,wybieranie popiołu,czyszczenie szyby.Nie zrobiłabym drugi raz.

Kominek w domu, to kotłownia w nim. Ciągły syf 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×