Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ewa2950

Nieudana korekcja laserowa oczu!

Polecane posty

Gość Ewa2950

Witam. 3 lata temu miałam laserową korekcję obu oczu techniką EPI-LASIK w OKO Laserze w Warszawie na Grzybowskiej. Wada plusy i astygmatyzm: OP: + 3,25/-1,5 OL: + 4,25/-2,0 Operacja się nie powiodła i po upływie roku czasu poprawiali mi jedno oko i wyszło jeszcze gorzej niż za pierwszym razem. Nadal muszę nosić okulary - jedne do dali, drugie do bliży. Widzenie mam nieostre i zamazany obraz. Zostało przymglenie. Lekarka zapewniała, że wada będzie zdjęta do zera. Gdzie szukać pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naprawde tragedia-skad wiedzialas ze masz isc akurat tam na ul.Grzybowska?kazdy musi szukac i dowiadywac sie o lekarzach u ktorych maja zamiar poddac sie zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pracowałam w centrum laserowego usuwania wad wzroku w londynie, ale moze moje doswiadczenie na cos Cie sie przyda. Wady wzroku + i jeszcze z astygmatyzmem sa najtrudniejsze do wyleczenia wiec podejrzewam ze lekarze/konsultanci wprowadzili cie w blad mowiac ze wada bedzie zredukowana do zera. w klinice w ktorej pracowalam tacy pacjenci jak ty (ktorzych oczekiwania nie zostaly spelnione) pojawiali sie nagminnie, wiadomo ze kazdy sie nakreca i oczekuje cudow nawet przy trudnej wadzie wzroku, a lekarze pracowali tam 'na akord' i glownym celem byla ilosc pacjenow wyleczonych danego dnia, wiec zadko zdarzalo im sie niepodejmowac operowania (nawet przy slabiej rokujacych pacjentach). pacjenci niezadowoleni z operacji ktorzy byli bardzo namolni, nachodzili chirurga, okulistow, narzekali, domagali sie kolejnej poprawki byli traktowani powaznie, bo klinika po prostu chciala sie ich pozbyc. wykonywano im darmowe poprawki, bookowane dodatkowe konsultacje u najlepszych specjalistow. niezadowoleni pacjeni ktorzy siedzieli cicho nie dostawali nic. nie twierdze ze operacje te sa zle, ale zdecydowanie twierdze ze sa lepsze dla krotkowidzow niz dalekowidzow i najczesciej w przypadku minusow przynosza redukcje do zera. tak wiec poszukaj info na necie o tej klinice, upewnij sie w klinice czy twoja wada byla mozliwa do calkowitego wyleczenia. nachodz, dzwon, okazuj zdenerwowanie, pojawiaj sie gdy beda inni pacjenci i ostentacyjnie pokazuj jak jestes niezadowolona wtedy twoja sprawa stanie sie dla nich sprawa priorytetowa. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2950
Dziękuję za odpowiedzi. Z mojej rodziny jedna osoba miała robioną operację w tej klinice i wadę miała zdjętą do zera (miała minusy). Operacja w 100% się udała. Po pierwszej operacji została wada w jednym i drugim oku. Zdecydowali, że poprawią gorsze oko i też się nie udało zdjąć astygmatyzmu i plusów. Nawet gdyby teraz chcieli mi robić trzecią operację to chyba bym się nie zgodziła. Czuję się bezradna. Jak egzekwować sprawiedliwość? Powinnam domagać się zwrotu pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie pamiętam aby w klinice gdzie pracowałam zwrócili komuś pieniądze, ponieważ operacja się nie udała. Pewnie tak jak w UK, w Polsce podpisuje się 'zgodę na operacje' gdzie napisane jest że masz świadomość wszystkich możliwych powikłań i tego że wyniki operacji są czasami inne od zamierzonych. Nie bój się poprawek, bo w ich przypadku odchyla się tylko powstałe nacięcie na rogówce i znowu 'laseruje' powierzchnię oka. Utworzenie nacięcia jest najbardziej ingerującą i niebezpieczną częścią zabiegu, a Ty już to nacięcie masz. Rogówka się nigdy nie zrośnie do końca, nawet po kilku latach od zabiegu chirurdzy bez problemu mogą odchylić to nacięcie. też miałam wykonywaną operacje i poprawkę, która to dopiero zlikwidowała wadę do zera (ale nosiłam minusy więc u mnie było łatwiej). umów się na rozmowę z chirurgiem i zapytaj jak zapatruje się na efekt po jeszcze jednej poprawce i co mogą dla ciebie zrobić aby poprawić Twój wzrok. Jeżeli podpisywałaś obszerną zgodę przedoperacyjną to obawiam się że dochodzenie swoich praw przed sądem np będzie trudne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2950
To ja jeszcze raz bardzo Pani dziękuję za informację i dowiem się w czym jeszcze mogą mi pomóc. Gdybym zdecydowała się na następną poprawkę, to czy nie pogorszy się kontrast widzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie myślę nad takim zabiegiem, bo również mam sporą wadę, natomiast boję się braku poprawy i potem środków na ponowny zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa2950
Dla mnie najgorsze jest, że nie widzę przejrzyście, czysto. Bardzo to utrudnia kontakt z drugą osobą. Co z tego, że trochę wada się zmniejszyła jak ostrość widzenia się pogorszyła. Gdybym mogła cofnąć czas, to bym nigdy na tę operację nie poszła. Zaoszczędziłabym ponad 10 tysięcy, które straciłam i dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słuchajcie, po jakim czasie dochodziliście do siebie po laserowej korekcji? Po ilu dniach byliście w stanie stwierdzić - tak, było warto, widzę lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eunicestarozytna
Co do tego po ilu dniach dało się stwierdzić czy widzi się po operacji lepiej, to moja ciocia robiła i widziała ok na 3ci dzień, tzn jeszcze nie perfekcyjnie, ale już dało się czuć różnicę, natomiast po tygodniu jakoś już wiedziała na 100% że to były bardzo dobrze zainwestowane pieniadze. Jeśli dobrze pamiętam, to operację robił jeden doktor z Blikpolu w Sopocie, ale sorry nazwiska to ja nie pamietam za nic. Ciocia bała się jak diabli bo też naczytała się różnych opinii w sieci, a wiadomo, ze ludzie częściej dodają opinię jak coś wyjdzie źle niż jak są zadowoleni, więc miała powody do obaw, ale okazało się że płonne. Wszystko było ok i teraz nie da się jej już tak łatwo kitu wcisnąć, że czegoś nie zauważyła he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goście goście
Mi wyraźne widzenie powraca stopniowo. Minęły już dwa tygodnie, z każdym dniem widzę niewielkie postępy w ostrości. Obecnie jestem w stanie stwierdzić, że widzę lepiej niż przed zabiegiem i że było warto. Miałam chwilę załamania, że to nie zadziała mniej więcej po 5-7 dniach od zabiegu. Ale chyba wiele osób ma takie wątpliwości. Wiem natomiast, że niektórzy widzą już ostro w dzień zabiegu lub dzień po. Zależy to chyba od rodzaju wady i sposobu korekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maria1949
Ktoś wyżej napisał że "chyba" podpisuje się z kliniką umowę, an której zaznacza się, że jest się świadomym powikłań. To nie chyba tylko na 100%, wcześniej są jeszcze badania rozmowy, odhaczanie na ankiecie swojego stanu zdrowia itd itd W blikpolu np - co to wyżej pisaliście robią badania jeszcze mocno specjalistyczne, a to wszystko po to, żebyś potem nie mógł powiedzieć, że ktoś ci robił operację w ciemno - ale wiadomo no, organizmy są różne, jeden wylezie po operacji i zaraz oko sobie przetrze na parkingu, przesunie coś i operacja do poprawki, i powikłania. no sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego trzeba zgłaszać się na takie ryzykowne zabiegi do szpitali i klinik, które maja doświadczenie w przeprowadzniu takich zabiegów. Na przykład do centrum okulistycznego (http://www.drmichnowski.pl/) w Białymstoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korean562
Jeśli będzie możliwy kolejny zabieg to polecić Ci mogę nowoczesną metodę Lentivu. Jest to nowość na rynku i można ją wykonać tylko w klinikach Optegra, ale jestem pod wrażeniem pozytywnych opinii. No i warto dodać, że efekt ma być natychmiastowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam robiony zabieg lentviu Ortegra Kraków i sie nie udała moja wada to -1,75 widze gorzej i za mgła udawali ze wszystko jest ok teraz proponują poprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drachewka
Co myślicie o metodzie LASIK? Słyszałam, że jest powszechnie stosowana i bezpieczna. Gdzie na śląsku mogłabym taki zabieg wykonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zeszło do zera, powoli przechodzę z okularów na soczewki, ponad -1 zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
drachewka, Wrocław wchodzi w grę? Jeśli tak to sprawdź w Spektrum, mój mąż miał u nich korekcję właśnie tą metodą. Jest zadowolony, z podejścia personelu, z efektów, widzi teraz dobrze bez okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość34423
Ktoś wcześniej wspominał o metodzie lenivu ktora jest wykonywana w optegrze to faktycznie aktualnie najmniej inwazyjna metoda jezeli chodzi o korekcje wzroku, warto wlasnie tam zapisac sie na taki zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomoska
Tak, zdecydowanie jest to dobra metoda! warto zainwestować w Lentivu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emalienka333
Ja jestem po zabiegu Lentivu w Opegrze w Katowicach i jak mam być szczera, to nie mam żanych problemów ze wzrokiem. Wręcz było po zabiegu bardzo dobrze ;) Dobrze widzialam juz nastepnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goddoo
no wlasnie, tak myślałam bo jednak Katowice i Optegra to sprawdzone miejsce i dobre. I myślę ze tam bez obaw można leczyć wzrok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lol

co za żenujące reklamy, te ostatnie kilka postów. Optegra musi dużo płacić stażystom żeby pisali takie rzeczy w dalekich zaułkach kafeterii 😄

Albo rośnie liczba niezadowolonych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adele

Też rozważałam tą klinikę, ale jednak zdecydowałam się na Spektrum. Byłam na konsultacji i wzbudzili u mnie większe zaufanie. Zabieg się udał, wszystko jest w porządku, pozbyłam się okularów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadja

Moja znajoma wykonała laserową korekcję wzroku w  Centre de la Vision. Minęło już w sumie od tego czasu sześć miesięcy i nie żałuje podjętej decyzji. Sama  myślę o tym, by za jakiś czas spróbować. Na razie jest to niemożliwe ze względu na pogłębiającą się wadę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek

A ja mialem zabieg w CMO laser w warszawie. Jedno oko idealnie czysty krystaliczny obraz zabieg udany. Drugie oko zas bylo robione dwa razy, minely juz 3 lata od poprawki a ja widze tragicznie. Powstala wada ktorej niekoryguja okulary. Mam podwojny albo i poczworny obraz. Licznika w aucie nie odczytam tym okiem. Pani dr twierdzi ze wszystko jest OK bo komputer tak pokazuje. Ogolnie nie polecam zabiegu dlatego ze przed zabiegiem okularami korygowalo na zero. A teraz jedno oko widzi a drugie nie i to co widze jest przysloniete utrudnia mi to zycie. Z oka nieraz wycieka biala wydzielina z rana podobno od suchego oka. W kazdym razie rozwiazania brak.. az zal mnie sciska ze na poszedlem na zabieg mialem wade rzedu -3.5 i silny astygmatyzm. Teraz niby mam -0.25 i -0.5. I te oko -0.5 widzi rewelacja a -0.25 tragicznie. Sa to wskazania ich komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinna

masakra współczuję. Dobra klinika, lekarz to podstawa. Trzeba najpierw sprawdzić opinie, samą klinikę, by potem być spokojnym. Ja miałam w Warszawie w Optegrze metodą lentivu i jestem zadowolona, po zabiegu wada rzeczywiście zniknęła, widzę wyraźnie i nie męczę się już z okularami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem kolejną osobą, której korekcja się nie udała. Nie dość,  że wada pozostała, to mam jakieś straszne powikłania. Na razie nie będę pisać szczegółów, bo jeszcze mam odrobinę nadziei na to, że się poprawi, ale jeżeli nie to albo zwariuję, albo się zabiję. Ja po zabiegu nie żyję, tylko wegetuję. Nie wiem ile wytrzymam jeszcze, myślę że jeszcze parę miesięcy w takim stanie i już nie dam rady. Jak zniknie nadzieja na poprawę to opiszę wszystko. Trzymajcie kciuki, żeby mi się poprawiło, bo od dnia zabiegu (a mija już parę ładnych miesięcy) nie było dnia bez bólu, łez i rozpaczy. Tak bardzo chciałabym cofnąć czas i założyć moje stare, grube okulary😪

Szukam też osób, którym zabieg się nie udał, które mają powikłania albo odczuwają jakikolwiek dyskomfort po zabiegu. Jako że dłuższy już czas śledzę temat doszłam do wniosku, że odsetek osób niezadowolonych jest znacznie wyższy, niż kliniki podają. Zabieg też nie jest wcale taki lekki i bezpieczny jak nam wmawiają. Zaś negatywne opinie pacjentów giną w natłoku pozytywnych, z których nie wiadomo ile jest prawdziwych, a ile to wpisy reklamowe. Ja jestem przerażona moim stanem po zabiegu i uważam, że nie zostałam dobrze poinformowana zarówno co do samego zabiegu jak i możliwych skutków ubocznych czy powikłań. Gdybymym miała taką wiedzę jak mam teraz to nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na zabieg. Piszcie na adres remia0@gazeta.pl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin
Dnia 18.12.2019 o 15:27, remia0 napisał:

Jestem kolejną osobą, której korekcja się nie udała. Nie dość,  że wada pozostała, to mam jakieś straszne powikłania. Na razie nie będę pisać szczegółów, bo jeszcze mam odrobinę nadziei na to, że się poprawi, ale jeżeli nie to albo zwariuję, albo się zabiję. Ja po zabiegu nie żyję, tylko wegetuję. Nie wiem ile wytrzymam jeszcze, myślę że jeszcze parę miesięcy w takim stanie i już nie dam rady. Jak zniknie nadzieja na poprawę to opiszę wszystko. Trzymajcie kciuki, żeby mi się poprawiło, bo od dnia zabiegu (a mija już parę ładnych miesięcy) nie było dnia bez bólu, łez i rozpaczy. Tak bardzo chciałabym cofnąć czas i założyć moje stare, grube okulary😪

Szukam też osób, którym zabieg się nie udał, które mają powikłania albo odczuwają jakikolwiek dyskomfort po zabiegu. Jako że dłuższy już czas śledzę temat doszłam do wniosku, że odsetek osób niezadowolonych jest znacznie wyższy, niż kliniki podają. Zabieg też nie jest wcale taki lekki i bezpieczny jak nam wmawiają. Zaś negatywne opinie pacjentów giną w natłoku pozytywnych, z których nie wiadomo ile jest prawdziwych, a ile to wpisy reklamowe. Ja jestem przerażona moim stanem po zabiegu i uważam, że nie zostałam dobrze poinformowana zarówno co do samego zabiegu jak i możliwych skutków ubocznych czy powikłań. Gdybymym miała taką wiedzę jak mam teraz to nigdy w życiu bym się nie zdecydowała na zabieg. Piszcie na adres remia0@gazeta.pl 

Gdzie robiłaś korekcję? Ja robiłem CMO laser w Warszawie i już ponad pół roku mija. Na prawe oko może widzę trochę lepiej niż przed zabiegiem, ale nie wiem czy to nie kwestia placebo, ale drugie oko to masakra. Widzę dopiero jak mocno przymrużę to z 30 cm przeczytam smsa w telefonie. Przed zabiegiem tak nie miałem, było lepiej. Słaba perspektywa jak na zabieg za 8tys + każda płatna wizyta. Za miesiąc ma być decyzja czy będę miał dekorekcję. Zobaczymy, albo i nie :(. Czy coś mi pomoże.

Miałem spory astygmatyzm, niby w pewnym stopniu się cofnął, ale jak piszę nie odczuwam poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co to jest nieudana operacja...ze swojej jestem mega zadowolona. miałam sporą wadę, ale poszłam do Optegry w Krakowie i bardzo dobrze się mną zajęli. szczerze mówiąc nie wiedziałam ze na takich fachowców trafię! a tu proszę, pełna opieka, dokładna i bezproblemowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×