Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eveli 86

Listopad 2015

Polecane posty

hej dziewczyny :-) ja jakoś na owoce nie mam ochoty. mam nadzieję że do czerwca się to zmieni. ja test papa też miałabym za darmo bo mam go w pakiecie medycznym ale nie widzę przesłanek. chyba że w usg będzie coś nie tak. z Jasiem jak byłam w ciąży to zrobiłam wszystkie możliwe testy itp i tylko się denerwowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tokso,hiv i inne badania sa darmowe jesli chodzicie na nfz.ostatnio dzwonilam do oddzialu funduszu u siebie i sie dopytalam.a jesli lekarz nie chce ich wypisac choc powinien trzeba zglaszac do funduszu.ja na pierwszej wizycie bylam prywatnie nastepne mam na nfz.lekarz porosil mnie zebym czesc badan zrobila prywatnie zanim bede na nfz bo im wczesniej dowie sie o zakazeniu tym lepiej i podejmie sie jakies leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis odwozilam na pepkowe do kolegi(dzisiaj urodzil sie jemu synek),chcial zebym tez z nimi posiedziala ale bylo tam tak zadymione ze tylko weszlam sie przywitac i wyszlam.zaszlam po tortille w drodze do auta i czuje sie zawiedziona ta tortilla,zaczeli w tej knajpce dodawc do srodka frytki :p i cala tortille zepsuli:(wydlubywalam ze srodka rozpackane frytki az wkoncu odechcialo mi sie jesc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
j_doiron -> dobrze, że chociaż widziałaś maluszka, ja to wogóle nie widziałam nic, bo usg pierwsze mam w połowie maja dopiero. Będę wtedy w 13 tygodniu. motylkowa-> na słodkie Cię ciągnie to może na dziewczynkę się szykuje :) heheh na pewno nie zbrzydłaś jakim niby cudem :D ? Ale rozumiem Cię, bo ja mam wrażenie, że wyglądam jak słoń... Po prostu wydaje mi się, ze jestem gruba (ważę 3kg więcej niż przed ciążą). Poza tym mam wzdęcia i zaparcia. A mi się znowu wydaje, że oprócz sylwetki to na twarzy wypiękniałam. Dziś kupiłam sobie parę nowych rzeczy, takich wiosennych, kolorowych i czuję się w nich baardzo dobrze :) Tak świeżo. aa ga-> mi pozostają czereśnie ze sklepu, moi dziadkowie mieli kiedyś 3 czereśnie, potrafiłam chyba z pół drzewa opędzlować jak byłam dzieckiem :D a teraz już nie mają tych drzewek. Za mną czereśnie chodzą od początku ciąży i jak się pojawią to będę jeść garściami i bez żadnych ograniczeń. Ewela -> mam dokładnie to samo z tymi zaparciami :( przed wczoraj masakrycznie rozbolał mnie brzuch po obiedzie, bo sie nie załatwiłam od paru dni. Przeczytałam na forum, że dobry jest kompot z suszonych śliwek (zagotować garść śliwek w niewielkiej ilości wody, odstawić na noc i rano wypić i zjeść śliwy). Nie chciało mi się tego kompotu robić, więc zjadłam na siłę kilka tych śliwek (ale też leżałam i się zwijałam z bólu), Następnego dnia z rana trochę poszło :) Podobno dobre są też czopki glicerynowe, ale nie próbowałam osobiście. Jeśli chodzi o badania to moja ginka mi dała na pierwszej wizycie od razu, morfotlogia, różyczka, tokso, ogólne moczu, hiv i jakieś tam jeszcze z krwi. Miałam skierowanie z poradni prywatnej więc powinnam zapłacić, ale na szpitalu zrobili mi za darmo - nie wiem czemu :D Czekam aż mężo wróci z pracy i ciekawi mnie czy na jutro coś szykuje, bo mam urodziny :) Z chęcią bym poszła z nim na jakąś pyszną kolacje i spędziła czas tylko we dwoje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Ewela a jak tam Twoj maz po urodzinach? Przyszykowal cos czy calkiem zapomnial? :) Ja mam urodziny za 10 dni, duzo nas z tego kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Wymioty mi wrocily :( Ale na mnie jutro ludzie beda klnac :D Ide oddac krew, musze byc na czczo i nie mam zamiaru stac w kilometrowej kolejce, bo w soboty jest niestety baaardzo duzo ludzi i pewnie ze trzy razy bym zdazyla zwymiotowac, zanim bym sie doczekala. Od razu skorzystam z prawa pierwszenstwa dla ciezarnych, trudno. Ale i tak jestem przerazona, bo naprawde zanim czegos nie zjem, to jest masakra poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj się tak paskudnie czułam że szok. najgorszy dzień jak do tej pory. dziś na śniadanie zjadłam 2 jajka na miękko i chyba to nie był super dobry pomysł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Od wczoraj jestem w szpitalu:( z dzidzia ok, ale zostaje na obserwacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Mamasynkaaa to co sie dzieje? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Od czwartku mialam bolesne skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniaaa ja mam dzis taki paskudny dzien,wymioty od rana zolcia chyba sa najgorsze.brzuch mnie dzis nieco boli ale mysle ze to od tych wymiotow meczoacych caly dzien Mamsynka,jak tam samopoczucie?mniej juz sie drenerwujesz?mysl pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
genova ja dziś prawie cały dzień przespałam. tak się paskudnie czuję... oby do końca 1 trymestru mamasynka trzymam kciuki za szybki powrót do domu i oczywiście do końca już bez ekscesów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Chyba nie mniej, chyba juz do konca bede sie denerwowac. Leze z dziewczyna, ktora urodzila martwego synka w 36 tyg:( i jak tu wyluzowac....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamsynka,dziewczynie co obok ciebie tylko wspolczuc takiej tragedii.takue towarzystwo niestety nie nastawia optymistycznie. Miniaaa ja dzis jak nie wymiotuje to spie na nic nie mam sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Mamasynkaaa jak z dzidzia wszystko dobrze, to to jest najwazniejsze. Nie dobieraj sobie do glowy. Lekarze wiedza skad te skurcze? A tak swoja droga to jest masakra, zeby w dobie dzisiejszych sprzetow i badan pod koniec ciazy praktycznie martwe dzieciatko rodzic :/ Ja dzisiaj dwa razy wymiotowalam, spalam i wgl taka troszke rozbita jestem, ale to chyba przez ta paskudna pogode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamasynkaa
Nie wiadomo, skad skurcze. Tutaj mowia, ze nic innego oprocz podawania lekow, ktore juz mialam, sie nie robi, ze to tak wczesnie, ze natura zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamasynka trzymajcie sie cieplo.Oby szybko wszystko sie unornowalo Ja dzis mam tez fatalny dzien. Ale chy ba przeziebienie mnie bierze....Czrkzm az maz wroci i zajmie sie synkiem. odpoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa ga
Hej dziewczyny :-) jak się czujecie? Ja w poniedziałek idę na spotkanie z położna i pewnie wtedy ustalimy datę pierwszego Usg. Chciałam się Was zapytać - wiem ze to Jeszcze wcześnie - ale macie może juz jakie sprawdzone modele wózków? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paolinaaa
mamasynka -> trzymaj się ciepło i dawaj znać jak się czujesz... współczuję Ci i nie dziwię się, że masz nerwy, ale najważniejsze, ze jesteś pod opieką. Justa -> ja się dokładnie nie znam,ale chyba czasami się tak zdarza, że mimo tego, że jest dobrze u dziecka zanika akcja serca nagle, niespodziewanie :( Dopadła mnie bezsenność, wcześniej mogłam spać na stojąco, a teraz nie chce mi się wcale. Zaczynam też łapać doła powoli... martwię się czy poradzę sobie z dzieckiem malutkim, czy bardzo będzie dawało w kość :( boję się, nie wiem jak to będzie. Nawet jeszcze nie widziałam malucha na usg. Z okazji urodzin mąż zabrał mnie na pizze :D fajnie było, trochę się oderwałam od rzeczywistości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Mamasynka nie Martw sie najwaznajwazniejsze ze jestes pod obserwacja :) Ja mam praktycznie codziennie skurcze z rana i to dosyc mocne ale to trwa jakies 10 min i przechodzi i juz sie przyzwyczailam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa mi mdlosci mozna powiedziec ze zostaly ale wymiotowalam wczoraj tylko raz z rana Z czego jestem zadowolona i dzisiak wstalam i jakos mnie nie ciagnie na kibel :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Genova nastepnym raZEM powiesz ze chcesz bez frytek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Paolina ciagnie mnie na slodkie ale cZUJE ze bedzie chlopiec z tymi smakami ponoc sie nie sprawdza :.) A jezeli chodzi o rozyczke to jej nie mialam nigdy i troche sie obawiam bo bylam na nia szczepiona ale ponad 10 lat temu . A teraz akurat panuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Miniaa ja tez tak mam ze praktycznie co 2 dzien wyjety z zyciorysu ale jeszcze troche :). Najgorsze u mnie te bole glowy ale zazauwazylam ze na dworze mi jest duzo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
aa gaa co do wozkow to napewno 3 w 1 a wiecej nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Justa tak sie zdarza ale wydaje mi sie ze nie czesto... od mojego dalekiego kuzyna zona stracila dziecko w 8 miesiacu.. pojechali sobie na wakacje ze slaska nad morze No i potem sie tak stalo po tym przyjezdzie .. chodz lekarz im nie zabronil jechac wydaje mi sie ze podroz w tak zaawansowanej ciazy nie jest rozsadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylkowa123
Nie wiem czy ten wyjazd byl glownym powodem ale napewno swoje zrobil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justa2704
Motylkowa ja mysle, ze to nie wina wyjazdu, ale to raczej lekarze musieliby sie wypowiedziec. Na pewno taka rzecz jest wielce tragiczna, bo tu cala ciaze wszystko w porzadku, rodzice sie ciesza, a tu nagle taki cios. Najgorszemu wrogowi nie zycze. Co do wozka to ja raczej tez 3 w 1 sie zdecyduje. Paolinaaa to jeszcze ode mnie duzo duzo zdrowia, spokojnej ciazy i spelnienia wszystkich marzen :) Snilo mi sie dzisiaj, ze mialam cesarke, bo sie lozysko zaczelo odklejac, ze urodzilam dziewczynke, 56 cm i 2800 g. Chyba za bardzo przezywam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paolinaaa ja mnie najbardziej przerazaja noce przy dziecku.wstawanie w nocy ze wzgledow takich ze nasza sypialnia jest na innym poziomie mieszkania niz przyszly pokoj dla dziecka.pokoj dla dziecka jest dosc malutki i miejsce na lozko dla mnie troche ciezko.a do sypialni daloby sie wtawic lozeczko ale mamy dosc strome kacze schody i balabym sie po tych schodach chodzic z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewela9223
Hej dziewczyny :) Ja mam pietrowy dom i jak urodzilam corcie to spalismy na dole w salonie mialam lozeczko na dole i drugie na gorze jak wydobrzalam po cesarce to na noc chodzilismy do sypialni a w dzien kladlam Patke w salonie spac. Niedawno zrobilismy jej pokoj tylko ze moj maz uwielbia z nia spac i i tak spi z nami...ale juz powoli zaczynamy odzwyczajac i mamy zamiar kupic jej lozko moze to zadziala. Mnie nie przeraza nocne wstawanie itp najbardziej boje sie cesarki to okropny bol a jak wroce to bede miala w domu dwojke a nie jedno...a tydzien chodzilam zgieta w pol. Nie moglam podniesc corki. Opieka nad dzieckiem to moim zdaniem pikus w porownaniu do tego bolu. Maz widzial jak cierpialam i juz teraz mowi ze mi wspolczuje ale ze jakos damy rade. Pati byla bardzo grzecznym dzieckiem ale karmilam piersia i po pol roku byla masakra w nocy budzila sie co chwila bo byla przyzwyczajona do ciagania. Przestalam karmic jak miala 15 mscy i dopiero wtedy zaczela jakos w miare spac. Dzis nawet brzuch mi nie boli az dziwne... a jutro jade z corka do homeopaty bo rodzinna nie chce mi dac skierowania na testy alergiczne. A ma tragiczne policzki. A teraz ide odpoczywac bo corcia zasnela :) milego popoludnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×