Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gośćdocholeryjasnej

gdzie bezpłątne porady księgowe?

Polecane posty

Gość gośćdocholeryjasnej

szukam i szukam chodzi mi dokladnie czy oplaca mi się podatek na zasadach ogólnych placic w mojej sytuacji czy ryczałt i co moge odliczyc od podatku ogolnego szukam bezplatnych porad ksiegowych i nic nie ma! a w necie oczywiscie pełno ale smieci! albo zaplac za artykuł. a mi chodzi trylko o jedno pytanie to co mam za 1 pytanie placic stówee??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, mozesz sobie kupic kilka ustaw, taniej wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaka to sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytaj to podpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcholerrrra
ale po co mi kupic kilka ustaw? jak tylko chce jedno pytanie zadac. co moge odliczac sobie placac podatek na zasadach ogólnych od wynajmu lokalu. bo teraz palce ryczałt oi mi isę to bardoz nie oplaca bo nic nie moge wrzucac w koszta a na ogólnych moge tylko ja pytam bardzije szczegółowo ile procent moge odliczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
płacąc podatek na zasadach ogólnych płacisz 18% od różnicy pomiędzy przychodem a kosztami,. Jeśli to podatek od najmu prywatnego- nie prowadzisz działalności gospodarczej w tym zakresie, to jak najbardziej opłaca sie ryczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo rozumiem że działalności nie prowadzisz, tylko wynajmujesz prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcholerrrra
tak wynjamuje prywatnie i wiem ze oplaca się na zasadach ogólnych gdyz mozna sobie cos wrzucic w koszty wtedy na koniec roku mozna sobie ten podatek wyzerwoac a tak to zaplaciłam ok 100 zł miesiecznie przez rok czyli 1200 podatku rocznie i ani grosza nie moge z tego odliczyc a na zasadach ogłnych bym mogla chodzi mi o to np wynajmuje 1 pokoj w całym mieszkaniu i teraz mozna sobie wrzucic w koszta np czynsz ale cały czy ile procent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużo masz tych kosztów miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile czynszu za całośc płącisz? jaki jestmetraż wynajmowanego pokoju a ile wynosi powierzchnia całkowita? nie koniecznie są opłacalne zasady ogólne przy wynajmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można by proporcjonalnie wrzucić ale wątpie aby miało to sens...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zasadach ogólnych opłaca sie tylko wtedy kiedy masz duże koszty związane z mieszkaniem. Np. Odsetki od kredytu i są to koszty stale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli prowadzisz własną firmę, nie znasz się na księgowości, nie zatrudniasz księgowej, nie pozostaje Ci nic innego jak zacząć współpracę z biurem rachunkowym. Dla wielu podatników otwierających własny interes, kwestie księgowe często przyprawiają ich o bóle głowy. Sumienne i terminowe rozliczanie się z podatków odgrywa jednak kluczową rolę i rzutuje na aktualną sytuację finansową przedsiębiorstwa. Księgowość jest fundamentem każdej firmy. Prowadzenie księgowości to przede wszystkim prawidłowe rozliczenia podatkowe oraz stałe monitorowanie finansów przedsiębiorstwa. Bez odpowiednich rozliczeń, przedsiębiorstwo jest narażone na konsekwencje finansowe i ponadprogramowe wydatki, które mogą nie tylko uszczuplić stan pieniędzy w kasie ale i negatywnie wpłynąć na reputację firmy. Nasze Biuro Rachunkowe KAWECCY s.c. z siedzibą w Będzinie pomaga firmom rozwiązać te skomplikowane problemy. Kaweccy s.c. 42-500 Będzin woj. śląskie tel. 509 050 305, 505 100 668. www.kaweccygroup.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yolka343290
To co poradzę nie jest bezpłatne, ale na pewno nie będą to wyrzucone pieniądze w błoto. Na Białołęce w Warszawie jest biuro rachunkowe Gama, które zatrudnia porządnych pracowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×