Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

odwodnienie

Polecane posty

Gość gość

jak sprawdzić czy dziecko jest odwodnione, czy to że mało sika to znak?????? córka ma 2 dzień biegunkę, w ośrodku mi powiedzieli zeby czekać i dawać smecte, ale mala mało sika co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem na pewno ze lekarze sprawdzaja skore dziecka , czy nie jest taka "przezroczysta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ze mniej sika jest znakiem odwodnienia ale nie panikuj. wlasnie tez jestesmy po biegunkach, tez syn mniej sikal. Dawaj duz pic malymi lykami ale czesto, podaj orsalit albo nawet troche odgazowanej coli. sprawdz skore na brzuszku, zlap w dwa palce i pusc , jesli szybko wroci na miejsce, jest elastyczna to nie jest zle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jak się odwodnił, to miał strasznie spierzchnięte usta, brak śliny, ciągle mu się chciało pić, był blady jak ściana i leżał bez ruchu lub spał. Pojechaliśmy na pogotowie, potwierdzili odwonienie i skierowali do szpitala na kroplówkę. Możesz jeszcze uszczypnąć skórę. Jeśli się szybko wyprostuje, to jeszcze ok, a jak powoli i będzie zmarszczona, to odwodnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli maluch mniej sika to znak, że już może być odwodniony, podaj jak najszybciej orsalit, najlepiej w wersji nutris ponieważ ten płyn ma owocowy smak i zapach u moich dzieci się sprawdził. Jeżeli maluch będzie miał sucho w ustach lub będzie ospały jedź do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozna tez delikatnie uszczypnac (ale nie bolesnie) skore na brzuszku. Jak wraca szybko do swojej formy to znqczy ze jest ok. A jaknie, czyli jak.zostaje faldka to znaczy ze.skorze brakuje wody i jest dziecko odwodnione. Tak nam w szpitalu sprawdzali jak corka chorowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×