Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Jaki kolor ścian do białych mebli

Polecane posty

Gość gość

Mam taką nowoczesną meblościankę, ale nie podoba mi się na tym zdjęciu dobrany kolor ścian, według mnie jest za ciemny. Szukam czegoś jaśniejszego, ale zupełnie nie wiem jaki kolor mógłby pasować do białych mebli z wysokim połyskie. Jak dam białe ściany, to salon będzie wyglądał jak szpital, a tego chciałabym uniknąć. Macie jakieś propozycję, może ktoś z was też ma białe meble w salonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie w salonie, a w sypialni i do tego tapetę popielatą w białe grochy! może kombinuj z jakąs ścianą z tapetą, a pozostałe z kolorem wyciągnietym z tej tapety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy że ścianę gdzie meble stoją pomalujesz na kolor jakiś a reszta biała będzie jaśniutko ale już nie szpitalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
każdy kolor pasuje ;) ja w sypialni do bialych mebli mam akurat wrzos/jagode ale w salonie i kuchni mam piasek i jasnyżółty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli mamy białe meble, to tak naprawdę zyskujemy spore pole do popisu. Białe meble będą dobrze wyglądać na tak naprawdę każdym kolorze ściany. Nawet na białych ścianach. Nie musimy się obawiać efektu szpitala. Zyskamy raczej modny styl skandynawski. Zerknijcie na zdjęcia kuchni w tym stylu http://kuchnieportal.pl/aranzacje/0/218/kuchnia-w-stylu-skandynawskim.html Biel prezentuje się elegancko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakaś delikatna tapeta ? Piękne wzornictwo z kolekcji Fluggera ładnie komponuje się we wnętrzach z białą kolorystyką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może jakaś delikatna tapeta ? Piękne wzornictwo z kolekcji Fluggera ładnie komponuje się we wnętrzach z białą kolorystyką ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim odczuciu białe ściany do białych mebli to niezbyt przytulne połączenie. Bardziej kreatywnym rozwiązaniem byłoby pomalowanie ścian na kolor delikatny, w zależności od gustu, cieplejszy lub zimniejszy. Ja osobiście uwielbiam jasne wnętrza z ciepłym odcieniem ścian :) Warto rzucić okiem na katalog farb Flugger "At home", można znaleźć propozycje ślicznych jasnych odcieni, które wprowadzą cudowny klimat do pokoju. Sama malowałam niedawno salon i naprawdę gorąco polecam te farby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do białych mebli mam także dość jasne ściany. Możesz zobaczyć na www.bykaja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może skoro meble są z wysokim połyskiem to dobrze wyglądałyby przy mocno matowych ścianach ? bardzo ładne pastelowe kolory i dobrze kryjące farby ma Flugger np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Flugger, flugger, w d**e se wsadzcie wasze reklamy, w kazdym temacie sie jakas musi znalezc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualnie obserwujemy modę na wnętrza pełne przestrzeni i światła. Powiększamy optycznie, za pomocą barw, nawet duże pomieszczenia. Kolory nowoczesnych salonów odbiegają więc nieco od tych tradycyjnych, do których przywykliśmy i sprowadzają się często do kompozycji barw bardzo jasnych, a niekiedy nawet samej bieli. (Biel maksymalnie doświetla i powiększa optycznie wnętrze.) Bardzo modna, biała, lakierowana meblościanka jest dziś synonimem nowoczesnego salonu. Dodaje wnętrzu lekkości, zdaje się nie zabierać przestrzeni ale znakomicie pełni swoje funkcje. Jeśli chcemy ją wtopić w przestrzeń pokoju to pozostawmy ścianę białą, a kolor do wnętrza wprowadźmy kupując kolorowe dodatki. Pomalowana natomiast mocno nasyconą barwą powierzchnia tła wyeksponuje mebel, sprawi że stanie się on ważnym (centralnym) elementem wnętrza. Pozostałe ściany jednak powinny wtedy pozostać białe lub bardzo jasne, by niepotrzebnie nie pomniejszać pomieszczenia. Ciekawy efekt może przynieść także zastosowanie pastelowej kolorystyki (szary, miętowy, lawendowy). Pokój pozostanie jasny i nowoczesny, a obecność meblościanki zostanie dyskretnie podkreślona. Pozdrawiam serdecznie, E-rzecznik FFiL Śnieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haboteks
Całość nie powinna być w jednym kolorze, bo będzie to się mało estetycznie zlewać, a chyba nie o to tutaj chodzi, prawda? Wiadomo, że należy zachować to jakoś sensownie pod względem kolorystycznym, ale na pewno nie na zasadzie jednolitości. Ma być estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam białe meble marki absynth http://www.absynth.eu/meble_do_salonu.php i jestem naprawdę zadowolona z wyglądu i jakości tycvh mebli. tez miałamogromny problem jakie ściany wybrac, ale w koncu zdecydowałam się na szarość z lilą i super wygląda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak masz białe meble to możesz dobrać kolor ścian na zasadzie kontrastu albo wstawić jakiś oryginalny dodatek, np. ceglaną ścianę. Poszukaj zdjęć z jakiś katalogów i portalach o aranżacji wnętrz ( np. portal http://www.centrumaranzacji.pl/ ) bo sam opis Ci dużo nie da, najlepiej takie rzeczy widzieć i wtedy oceniać czy pomysł jest dobry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Białe meble dają naprawdę dużo możliwości. Jeżeli nie boisz się odważnych kolorów, możesz wyeksponować meble na ciemnej ścianie, która podkreśli i wydobędzie ich formę. Co powiesz na muślinowy turkus? Ten piękny odcień będzie stanowił idealne tło dla białej kompozycji. Jedną ze ścian pomaluj na ten kolor, natomiast pozostałe delikatnie skontrastuj z naturalną bawełną lub jedwabnym popielem. To nowoczesne połączenie kolorystyczne powinno idealnie wpasować się styl Twojego mieszkania. Pozdrawiam, Ekspert Dekoral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam białe meble w salonie i zdecydowałam się na fototapetę z której jestem zadowolona. Białe ściany zdecydowanie odpadają bo faktycznie kojarzą się ze szpitalem. Na pewno jej plusem prócz tego że fajnie wygląda jest jeszcze to że optycznie powiększa u mnie pomieszczenie a ogólnie mam mały metraż. Ważne tylko żeby zamawiać ją w solidnym miejscu jak przykładowo w Sangrafie www.fototapety-sangraf.pl bo inaczej może szybko się zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myślałaś o fototapecie? :) Można ją dobrać do wnętrza i to naprawdę tanie, ale efektowne rozwiązanie. Polecam firmę www.redro.pl :) Kupowałam od nich i naprawdę efekt WOW!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz wejść na stornę http://askot.krakow.pl/mieszalniaFarb.php i tam znajdziesz mieszalnik farb, możesz sobie sprawdzić jak będą wyglądały kolory na ścianach i jak się będą komponowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdz sobie np na strone Śnieżki, tam kreator wnetrz i sama zobaczysz co bedzie pasowalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Białe meble wydawałoby się, że pasują do wszystkiego a jak przyjdzie co do czego to faktycznie można się zastanawiać. ja też mam białe meble i zdecydowałam się na tapetę w drobniutkie , kolorowe groszki (na ścianie za meblościanką) a pozostałe ściany pomalowałam pastelowym, przygaszonym różem (nie pamiętam, jak się ten kolor nazywa). Do tego mam dużo kolorowych, pstrokatych dodatków i pokój wygląda naprawdę dobrze :) a o kolorach ścian do białych mebli tu można poczytać http://nowoczesne-mebloscianki.pl/biale-meble-w-sypialni-jaki-kolor-scian-wybrac/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×