Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Facet_wwa

Z czym jeść tarte buraczki?

Polecane posty

Gość Facet_wwa

Kupiłem ostatnio słoik tartych buraczków i jem je z chrzanem, ale tak sobie pomyślałem, że one są chyba surowe i może to być niezdrowe... czy moje obawy są słuszne? Jeśli tak to z czym powinno się jeść takie buraczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co jest niezdrowego w surowych burakach? Te w słoiku zresztą na pewno surowe nie są. A jeść możesz z czym lubisz, pasują np. grzanki z kozim serek i rukola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako surowka do obiadu,np schabowych,albo gulaszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty to pewnie minimum 30 lat i dopiero od mamusi sie wyprowadziles ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nad rzeczką opodal krzaczka Mieszkała kaczka-dziwaczka, Lecz zamiast trzymać sie rzeczki Robiła piesze wycieczki Raz poszła więc do fryzjera: „Poproszę o kilo sera!” Tuż obok był apteka: „Poproszę mleka pięć deka”. Z apteki poszła do praczki kupować pocztowe znaczki. Gryzły się kaczki okropnie: „A niech tę kaczkę gęś kopnie!” Znosiła jaja na twardo I miała czubek z kokardą, A przy tym, na przekór kaczkom, Czesała się wykałaczką. Kupiła raz maczku paczkę, By pisać list drobnym maczkiem. Zjadając tasiemkę starą Mówiła, że to makaron, A gdy połknęła dwa złote, Mówiła, że odda potem. Martwiły się inne kaczki: „Co będzie z takiej dziwaczki?” Aż wreszcie znalazł się kupiec: „Na obiad można ją upiec!” Pan kucharz kaczkę starannie Piekł, jak należy, w brytfannie, Lecz zdębiał obiad podając, Bo z kaczki zrobił się zając, W dodatku cały w buraczkach. Taka to była dziwaczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buraczki z papryką na zimę LUT 4, 2013 BY JOLA 3 KOMENTARZY KATEGORIA: PRZETWORY Najlepsze jakie jadłam. Buraczki, które wyśmienicie smakują zarówno na zimno jak i ciepło. Są doskonale doprawione, zimą wystarczy otworzyć słoik i nakładać na talerz. Składniki: 3 kg buraczków 1 kg papryki czerwonej 3 duże cebule Zalewa: 1 szkl. oleju 1 szkl. octu10% 0,5 szkl. cukru 1 łyżka soli Buraczki ugotować i zetrzeć na tarce. Paprykę umyć, wydrążyć pestki i pokroić w kostkę. Cebulę również w kostkę. Składniki zalewy do garnka i zagotować. Do gotującej się zalewy wrzucić cebule i paprykę- gotować 5 min., po tym czasie dodać buraczki i gotować kolejne 10 min. Gorące przekładać do słoików i pasteryzować 5 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×