Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy to bulimia?

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, mam 17 lat i na wiosnę zeszłego roku postanowiłam zacząć się odchudzać. I ciągu półtora miesiąca schudłam 10 kilo (wiem, że to bardzo nie zdrowo). Pod koniec jadłam głodowe porcje jedzenia i po pewnym czasie nabawiłam się napadów. Początkowo zdarzały się one raz na tydzień, potem stały się znacznie częstsze. Każdego dnia wstawałam z myślą, że to był już ostatni, ale koło się zamykało - jadłam do bólu, do kompletnego przejedzenia, cokolwiek wpadło mi w ręce. Na jesień tego roku osiągnęłam wagę prawie 60 kilo, przestraszyłam się i jakoś z tego wyszłam dziś ważę 53 kilo z groszem przy metrze 65. Jednak mam problem - cały czas odczuwam głód psychiczny, momentami mam się po prostu ochotę nażreć, żeby nie powiedzieć gorzej, piję dużo zielonej herbaty, napady są, ale dużo rzadsze i mniej jedzenia pochłaniam. Jednak po napadzie obiecuję sobie zdrowe odżywianie, ostre ćwiczenia... Strasznie boję się przytyć,czasami jak pozwolę sobie na coś słodkiego (oczywiście, w rozsądnych ilościach, np. 3 ciasteczka jak wczoraj) to boję się następnego dnia wejść na wagę... Tak strasznie mnie już to męczy, chodzę rozdrażniona, zła, sutna na zmianę... Pomoże ktoś? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bulimia jest wtedy gdy po każdym posiłku wywołujemy wymioty. Ty poprostu najprawdopodobniej jeszcze rośniesz może nie wiele ale zawsze coś jesteś jeszcze w wieku dojrzewania twój organiz potrzebóje cukru oczywiście nie w nadmiarze. Zacznij od regularnych posiłków śniadanie obiad kolacja oczywiście w miare możliwości o tych samych porach. Zacznij ćwiczyć oczywiście nie doprzesady po troche napewno da to dobre rezultaty diety sobie odpuść na to masz jeszcze czas ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×