Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Będziemy się tutaj dzielić wsłasnymi pomysłami na wszelkie pyszności!

Polecane posty

Gość gość

Nie nie:)nie z przepisu koleżanki Niech to będą pomysły rodzące się w głowie na wskutek ochoty na coś:) Mi się urodził w głowie szybki deser Ciasto francuskie gotowe ze sklepu upiekłam (gotowe w 15minut) Kiedy ostygło rozcięłam posmarowałam nutellą i posypałam migdałami w kawałkach, przełożyłam ubitą śmietaną posytując dla ozdoby migdałami. Na swieżo jest przepyszny ale na drugi dzień jest po prostu nieziemsko pyszny. Zamierzam w podobny sposób zrobić ciasto z owocami i użyć do tego budyniu i dżemu-Budyń zrobię z kaszy jaglanej a dżem dodam żeby krem był truskawkowy w smaku wykorzystam mrożone truskawki i śmietankę-będzie pysznie... A z rzeczy niesłodkich robię coś w rodzaju frytek czy pieczonych talarków Najpierw robię marynatę z oliwy rzepakowej tej o orzechowym smaku i przyprawy potem nagrzewam piec do 200C I MARYNATĘ WLEWAM DO SZKLANEJ MISY następnie wsypuję do niej talarki z ziemniaków i rękoma mieszam a następnie wysypuję na dużą blachę wyłożoną papierem tak by każdy ziemniaczek leżał osobno i szybko wsadzam do gorącego pieca aż się nie zarumienią :) Pychotka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam dla ciebie pomysl na jeszcze szybszy deser na przyszly rok LODY domowej robotu :classic_cool: mrozisz owoce zmiksowane z cukrem po obiedzie wreczasz kazdemu pojemniczek takich owocow i patyczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"z oliwy rzepakowej tej o orzechowym smaku i przyprawy potem ..." A te przyprawy to kto? Czy nie tu drzemie tajemnica ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tajemnica drzemie w dzemie stopka: slodzenie dzemu aspartamem na dluzsza mete nie poplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciasto francuskie upiekl rozcielam ... I czym sie chwalisz ???? Ziniaki olejem zalałam i do pieca. Weź sie ogarnij kucharko od 7 boleści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×