Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dalmatynczyk12

pomóżcie ! problem mam bardzo duży! test ciążowy :(

Polecane posty

Witam was serdecznie. Chciałam się was poradzić bo mam duży problem i lekarz jest bezradny.. a ja się niecierpliwie i może mieliście podobny przypadek i coś do radzicie. Mieszkam z koleżanką która stara się z chłopakiem o dziecko i robiła sobie testy ciążowe i wychodziły jej pozytywne ale ta druga kreska była słabsza . Była tak zdesperowana , że mówi " zrób sobie jeden test zobaczymy co u Ciebie wyjdzie " zaczęłam się śmiać i mówię że wyjdzie negatywny bo nie staram się o dziecko, a po drugie okres miałam 20.02 do 25.02 wiec to było z ok.10 dni po okresie - to nawet był dopiero początek dni płodnych . Tak nawiasem to okres mam co ok.30-31 dni. Ale przekonała mnie i test wyszedł pozytywny. Byłam w szoku. Poszłam z desperacji po kolejne - kolejne 3 wyszły pozytywne. Kolejnego dnia poszłam do ginekologa - zrobił mi test ( wyszedł pozytywny ) i zrobił mi usg dopochwowe. Nic tam nie widział - lecz powiedział mi ze to może być za wcześnie by coś wykryć , albo może być coś z ciążą pozamaciczna.. Wyszłam zakłopotany od niego. Wiec poszłam do jeszcze jednego by potwierdzić wszystko. U drugiego zrobił mi usg i tez tam nic nie widział . Co ja mam sobie myśleć. Siedzę teraz jak wryta w ścianę i nie wiem co sobie myśleć. Po radzicie mi coś . Bardzo byłabym wdzięczna :) szczerze bardzo się cieszyłam jak wyszedł pozytywny - a teraz nie wiem co myśleć ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź na beta hcg 2 razy w odstępie 48godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, beta ciążę potwierdzi, badz wykluczy. Ja w 1 miesiacu też mialam krwawienie, a ciąża rozwijala się pomimo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trudno powiedzieć. A cykle jak długie i czy regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąża bylaby z poprzedniego cyklu i w terminie miesiaczki dostalas krwawienia, to się zdaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no to wypadałoby że to jakiś 6tc byłby -powinno być widać pęcherzyk na usg. Może to jakiś torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torbiel? Tez tak myślałam i mówiłam do lekarza ale on mówi ze byłoby go widać . Nie wykryto właśnie na usg dopochwowym. Bardzo cie bym cieszyła jak by to była ciąża. A ty tez miałaś taki przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź na tą betę to się wyjaśni sprawa ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze za około 10 dni będę w Polsce j nie wiem czy do tego czasu wytrzymam. :( a wolałabym juz wiedzieć czy to ciąża - chodź wpadka - ale bym jej chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wyniki fałszywie pozytywne Wyniki fałszywie pozytywne są raczej rzadkie w nowoczesnych testach ciążowych, jednak są możliwe i się zdarzają. Wynik fałszywie dodatni może być wywołany stosowaniem leków zawierających gonadotropinę kosmówkową (hCG). Ten właśnie hormon jest produkowany przez zarodek od momentu zagnieżdżenia w ścianie macicy (poziom tego hormonu zaczyna spadać około trzeciego miesiąca ciąży). Jest to także hormon, który wykrywają w moczu wszystkie testy ciążowe domowego użytku. Leki zawierające gonadotropinę kosmówkową to przede wszystkim leki stosowane w leczeniu niepłodności. Dodatni wynik testu ciążowego może być także wywołany stanami, które zwiększają ilość hormonu hCG w ciele kobiety. Takie działanie mają torbiele na jajnikach – torbiele mogą mieć charakter łagodny lub złośliwy, więc nie należy lekceważyć ich podejrzenia. Torbielom zwykle towarzyszą także inne objawy, takie jak zaburzenia cyklu menstruacyjnego, krwawienia z dróg rodnych, częste bóle w podbrzuszu, bóle głowy i omdlenia. Stuprocentową pewność co do obecności lub braku torbieli jajnika da dopiero badanie ginekologiczne i USG dopochwowe. Innym stanem zwiększającym obecność hormonu hCG w moczu jest ciąża ektopowa, czyli pozamaciczna. Taki rodzaj ciąży trzeba jak najszybciej usunąć, gdyż zagraża zdrowiu i życiu matki. Pozytywne wyniki testów ciążowych zdarzają się także w okresie menopauzy. Niezależnie od wyniku, warto jest wykonać test jeszcze raz, na przykład po tygodniu. Jeśli oba wyniki są takie same – można mieć niemal sto procent pewności co do wiarygodności wyniku testu ciążowego. Pozytywny wynik testu ciążowego wymaga wizyty u lekarza, który potwierdzi wynik (za pomocą badania ginekologicznego i badania USG)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Menopauza odpada mam 22 lata. Torbiela lekarz nie wykrył. A sprawdzało ich dwóch. I tak nie wiem co myśleć. Czekam jak ktoś miał podobny przypadek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a korzystasz z jakiejs antykoncepcji? bo jesli nie to mozliwe, ze to jednak ciaza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie korzystam z żadnej antykoncepcji. Ale miałam 20 lutego okres . Testy pozytywne a lekarz nic nie wykrywa na usg. Możliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakim kraju jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy miałaś poprzednią miesiączkę? Jesli ok 20.01 i ciaża miałaby być z tamtego cylu, to byłabyś w 7 mcu, powinno być widać nie tylko pechezrzyk ale i bijace serduszko... Moze poroniłąś w poprzednim cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, bardzo możliwe, że twoje owulacje nie są w terminie książkowym, czyli w środku cyklu, a zaraz po miesiączce. Możliwe, że organizm zrobił ci psikusa i puścił jeszcze jedno jajko 2 dni przed miesiączką. To się może zdarzyć, kiedy się współżyje dłuższy czas tylko w dni wysokoniepłodne. Jak ciało ma tylko plemnik w dni niepłodne, to trzeba coś zrobić aby ten plemnik wykorzystać, stąd przesunięcie owulacji, czy dodatkowa. Owulacja często przesuwa się po ciąży. Ja po pierwszej miałam właśnie zaraz po miesiączce, po drugiej już normalnie. Moja mama po każdej ciąży też inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To poronienie o którym pisze gość 11:36 też jest możliwe, hormony jakiś czas jednak w ciele zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko ze test pozytywny moze rowniez wyjsc przy roznych chorobach np przy raku jajnika lub nawet u faceta jak ma raka jadra, poczytaj sobie na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli konieczna jest natychmiastowa beta? By się dowiedzieć czy to ciąża czy ja wykluczy. Jak wykluczyć to znaczy ze choroba. ; (

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie zupelnie jesli wyszla ci bhcg w tescie to powinna wyjsc tez w badaniu z krwi i tu jesli sie okaze ze msz podwyzszone bhcg a w ciazy nie jestes (po wizycie kolejnej u ginekologa) to wtedy trzeba szukac innych przyczyn. a jesli wyszla w tescie, a z krwi nie wyjdzie to pewnie z testem cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie wiem co myśleć i robić taka jestem niecierpliwa. .. trzeba poczekać jak będę w Polsce i zobacze jak te hCG. A takie wynik po ilu dniach się dostaje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Menopauza zdarza się i u 22 latek, niestety, oczywiscie to nie znaczy że ty ja masz bo miesiączkujesz wiec mało prawdopodobne, choć właśnie wtedy beta jest trochę podwyższona. Byc może jest to ciąża z plamieniem zamiast miesiączki, ale wtedy by wychodził ok 6 tydzień na wizycie u lekarza, i ciąża powinna być już widoczna, jest też możliwa ciąża pozamaciczna. Zrób to badanie beta hcg i po 24h powtórz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×