Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

1200 euro w niemczech na 3 os rodzine

Polecane posty

Gość gość
chyba sie do niemiec przeniose jak takie tanie zycie ze za 1200 euro utrzyma sie cala rodzina bo ja okolo 1300 to mam samych oplat miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to się przenieś. Ja mieszkałam w Niemczech - średnie miasto na północy, kawalerka 35 m2 z opłatami 550 euro, 3 lata temu. Teraz mieszkam z partnerem we Francji, 2 pokoje 62m2, ok. 690 z opłatami. Wydatki inne podobne, w Niemczech droższe jest częściowo jedzenie (nie wszystko, ale wszelkie rzeczy mięsne przede wszystkim), net i telefon, ale tańsze (i to sporo!) kosmetyki i chemia; paliwo, ubrania, elektronika, agd podobnie. W NIemczech miałam ok. 1200 euro na samą siebie, odkładałam ok. 250 miesięcznie, bez oglądania każdego eurocenta przy zakupach, normalne życie. Z 1200 na rodzinę nawet plus Kindergeld będzie ciężko, nawet bardzo ciężko, bo niestety dziecko znacznie zwiększy wydatki (pieluchy, ubranka, mleko, zabawki). Ale przy 2 takich pensjach mielibyście spory luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zyje w Niemczech od 12 lat. Duzo zalezy gdzie sie mieszka bo na wschodzie jest o wiele taniej choc zarobki sa mniejsze I trudniej o prace. Na poludniowym zachodzie jest praca ale zycie drozsze. 1200 eur na rodzine 3 osobowa to wegetacja. Prawde tu napisali. Nawet plus ten kindeldergeld to jednak byloby ciezko za taka kwote zyc normalnie. Jak sie ma na miesiac powiedzmy te 2500-3000eur to sie zyje w miare normalnie I spokojnie ale tez bez jakis szalenstw. Moim zdaniem na rodzine 3 osobowa to takie toalne minimum to 2000eur na miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×