Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Zamiana życia na lepsze

Wybory prezydenckie porozmawiajmy poważnie.

Polecane posty

Gość Zamiana życia na lepsze

Jestem młodą i przysięgam Wam, że nie wiem na kogo zagłosować. Wiem, że prezydent pełni głownie funkcje reprezentacyjną, ale... Rządził już PiS i Samoobrona SLD PO z PSL Żadna z tych partii nie zmieniła mojego życia na lepsze. Nie ma mieszkań dla ludzi młodych, żeby założyć własną rodzinę. Państwowa Służba zdrowia praktycznie nie istnieje. Trudno się dostać do internisty, szpitala, nie mówiąc juz o specjalistach . Szkolnictwo uczy wiedzy niepraktycznej. Człowiek kończąc szkołę nie ma pojęcia nic o swoich prawach, nie ma pojecia jak załatwić sprawy w urzędach ( uczy sie na własnych błędach ). Dzieci nie można posłać do żłobka i przedszkola bo nie ma dla nich miejsca. Żeby skorzystać z pomocy prawnika, trzeba być milionerem. Nie mam już siły na ten kraj. Od dawien dawna chce głosować na konkretnych ludzi, a nie te same partie, którym zalezy tylko stołkach czytaj pieniądzach. Pewnie będziecie się śmiać, ale myślę, żeby oddać głos na Kukiza, który myśli o wprowadzeniu jednoosobowych mandatów wyborczych, co oznaczałoby, ze bedziemy głosować na konkretne osoby, a nie całe partie ludzi. Może wtedy coś drgnie i młodzi ludzie zaczną przebijać się do polityki i chociaż troche zmieniać tą Polskę na lepsze. Dobija mnie fakt, że ja nie mam żadnego wpływu na to co się dzieje w Polsce. Chciałabym wziąć sprawy w swoje ręce, mam mnóstwo pomysłów, pewnie Wy również, tylko jak to do cholery wprowadzić je w życie, skoro w polityce są notorycznie te same twarze, które właściwie nie robią nic. Pomyślmy co się zmieni jak zagłosujemy na konkretne nazwiska. Zacznijmy od Prezydenta Komorowskiego - co się zmieni, nic. Będzie jak jest. Duda - Czeka nas znowu wieczna walka miedzy Prezydentem PiS-u i całym PiS-em, a obecnie rządzącym PO. Korwin Mikke bez komentarza, szczególnie powinny to zrozumieć kobiety. Pani Ogórek - ja nadal nie wiem co ta Pani proponuje, mówi coś o zmianie prawa, ale właściwie nic konkretnego nie przedstawiła. Kukiz - Chce wprowadzić mandaty jednoosobowe, czyli głosowanie na konkretne osoby. A teraz zastanówmy sie my młodzi ludzie na kogo głosować. Ja sama jeszcze nie wiem na kogo zagłosuje, tylko głośno myślę. Może po naszej wspólnej dyskusji coś będę miała ciekawe przemyślenia. Kochani potraktujcie to powaźnie i spróbujmy podyskutować bez wyzywania , ironii , głupich wypowiedzi. Chodzi tutaj o naszą przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×