Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przyszla mama dziewczynki

Nie wiem jak dać na imię córce

Polecane posty

Gość gość
* rzadko występujące miało być, bo zaraz ktoś zarzuci, że nie ma rzadkich imion :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem zwolenniczką prostych imion, ale z tych bardziej "udziwnionych", to podoba mi się imię ARIADNA (nie mylić z Adrianną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co powiesz na Olgę? Według mnie ładne i charakterne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla mama dziewczynki
Natalia mi przeszło przez myśl już jakiś czas temu, ja jestem Dominika:), hm. Ciężki orzech do zgryzienia, ale myślę, że gdy zobaczę córkę to mnie olśni. Tylko muszę mieć w zanadrzu kilka imion, dzięki Wam trochę będzie mi łatwiej. :) lece gotowac obiadek pozdrawiam wszystkich pomoglyscie mi niezmiernie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszecie o Adzie. Ada i Adrianna to dwa osobne imiona. Ada jest pochodzenia semickiego, a Adrianna jest imieniem Rzymskim. Żeńskim odpowiednikiem imienia Adrian. Ada jest dużo starsza, bo biblijna. Oczywiście zdrobnienie to inna bajka. Tak jak właściwie zdrobnieniem od Aleksandry nie powinna być Ola, ale Ala, albo coś co istnieje samodzielnie: Sandra. gość 15:09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nadia, Kaja, Laura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ola jest zdrobnieniem od Aleksandry dlatego, że w zamierzchłych czasach to imię zapisywano Oleksandra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a moze Izabela, Alicja, Aleksandra tez ladne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, czyli tak naprawdę nie było Aleksandry, tylko Oleksandra. Aleksandra przylazła do Polski później. Znalazłam teraz taki wpis: Imię Oleksandra jest w krajowym rejestrze ludności lub na liście imion dzieci urodzonych m.in. w takich krajach, jak Polska, Hiszpania, Czechy i Słowenia. Czyli istnieje i Aleksandra i Oleksandra. x Autorko, mówisz o olśnieniu. To jest prawda, że czasem dziecko sobie samo imię wybiera. Tylko trzeba mieć w zanadrzu ze 3 imiona. Popatrzysz na dziecko i będziesz wiedzieć, czy to Kaśka, Baśka, czy może Aśka :) mieliśmy wybrane z mężem dwa imiona, pod koniec ciąży mężowi spodobało się trzecie. Ewidentnie to trzecie temu dziecku nie pasowało, natomiast dla drugiej córki okazało się idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdradź jakie to imię co dla pierwszej córki nie pasował a daliście drugiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hejjj15
Zgadzam się, Katarzyna ma wiele wersji w innych językach, ale amerykanie by to czytali Katarzina, niezbyt ładnie, ale to tylko moje zdanie. A do autorki, to tak, jasne, ze mozna, popatrz choćby na Adę Fijał :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może Gracja? Osobiście podoba mi się jeszcze Dobromiła zdrobniale bym mówiła Dobrusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sierpniowaaaa
ja tez mialam taki problem jak ty, tez nie chcialam imienia starego typu: jak Zosia,Hania, Antosia ani Leny,Olgi,Kasi,Basi.. mi sie podobaly takie imiona: Kornelia,Liliana,Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idalia - Ida, Laura, Kalinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- Luiza - linda - Lavinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś zdradź jakie to imię co dla pierwszej córki nie pasował a daliście drugiej usmiech.gif xx Eee, to taka zwykła, pospolita, oklepana Martynka :) Tak trzymam to pierwsze na rękach i nijak mi to imię dla tego dziecka nie leżało. Jakby samym swoim wyglądem dziecko odrzucało to imię. Natomiast w drugiej ciąży nie miałam w ogóle pomysłu i z braku laku, no jak pierwszej nie dałam, to niech druga ma i mąż będzie happy:) I faktycznie, to była wypisz wymaluj Martyna. Teraz moje dzieci są nastolatkami i nie wyobrażam sobie, aby miały imiona na odwrót. Kilka innych imion bym przypasowała, ale nie te konkretne na zamiankę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może Magda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karolina, Alicja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość36
Witam tez jestem w 7 miesiacu, moja będzie Nadisia, Nadia, Anika tez piękne, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi sie bardzo podoba Marika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćcgxhxhxhxhxhccc
Moja jest Laura:-) A jak bedzie nastepna dziewczynka kiedys to bedzie Katina:-) Ale ladne jest jeszcze: Luiza, Eliza, Liliana, Lucja... I mnostwo jest pieknych dla dziewczynek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka ma na imię Lidka , ma 17 lat i była jedyna dziewczynka o tym imieniu w szkole -600 dzieci. Teraz chodzi do liceum i tez jest jedyna :) mi bardzo sie podoba to imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tekla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam ten sam problem z imieniem. O ile dla pierwszej córki imię było wiadome od początku o tyle dla drugiej nie mam. Pierwsze wybrał mąż, teraz wybieram ja. Nazywam malutką Michalinka i każdy krytykuje to imię. Mam w zanadrzu Adriannę, ale też jakoś bez przekonania. Muszę poczekać aż ją zobaczę , może wtedy mnie olśni. Mamy córeczkę Aleksandrę, pasowałaby do niej Adrianna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma na imię Emilia, zawsze strasznie podobało mi się to imię. Tyle że popularne. Nawet w Niemczech gdzie mieszkamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Laura, Klara, Sara, Nina, Maria, Eliza, Gabriela, Melania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamusiaWikusia
Dla mnie imię dla córeczki też było ciężką sprawą. Jest tak dużo cudownych imion. Tym bardziej, że zupełnie nie mogłam się w mężem zgodzić. Mamy 4-letniego Olka(zawsze podobało mi się jeszcze Maks, ale odpadło, bo Max to mój mąż ;p), 2-letnia Hanie i 25 maja urodziła się nasza kruszynka Zosia. Mąż chciał Wiktorię (ale odpadło, bo to ja), Maje ( okropne), albo Zuze. Jednak postawiłam na swoim i nie żałuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka 23
Według mnie jest dużo świetnych imion . Jeśli jednak jesteś chrześcijanką lub katolikiem to nie radziłabym dawać imiona Daria, gdyż możesz miec problem z chrzetem bo to nie sw imie . Jeśli Iga Ci się nie podoba po prostu je wyklucz . Milena w rodzinie , okej to odpada . Ja osobiście radze ; Joanna , Sandra , Klara , Maja ... i tego typu imiona . Jeśłi jeszcze dokladnie nie wiadomo czy to dziewczynka to chłopcu dałabym Oskar , albo Igor. Myśle że podałam dosc współczesne imiona i ze sie spodobaja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za bzdury- Święta Daria- męczennica, patronka sędziów. Najpierw poczytaj, a później udzielaj rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda,z tym, ze czasem warto z imieniem poczekac do porodu, ja lata temu wybralam corce imie Julia, jak sie corka urodzila to popatrzylam na nia i stwierdzilam, ze ona w ogole jak Julia nie wyglada, a raczej jak Gabriela(nie bralam wczeniej w ogole pod uwage) no i jest Gaba;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×