Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maturzystka1118

czy można 2 razy chodzić do liceum ?

Polecane posty

Gość Maturzystka1118

skończyłam LO 10 lat temu, matury nie udało mi się zdać, chciałabym ją w końcu zrobić ale jest taki problem, że po tylu latach nie pamiętam już nic, zwłaszcza jakiś trudniejszych rzeczy z matmy itp. Szukałam w moim mieście kursy przygotowujące do matury ale wszystkie są płatne, a sama se za cholerkę nie poradzę z materiałem bo średnio mi szło w szkole ogółem. I przyszedł mi taki pomysł do głowy, żeby ze świadectwem z gimnazjum zapisać się do bezpłatnego liceum dla dorosłych (które można zrobić w 1 rok) tylko czy takie coś przejdzie ? czy jak już mam skończone LO to mogę je drugi raz zrobić ? nie dopatrzą się jakoś, że już kiedyś podchodziłam do matury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można chodzić nawet 5 razy tylko nie wiem po co :) Nie zdałaś matury to piszesz ją ponownie. Możesz chodzić do bezpłatnego liceum dla dorosłych. To akurat nie ma znaczenia. Przystepując do egzaminu musisz mieć ukończoną szkołę średnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bezpłatne liceum dla dorosłych nie można zrobić w 1 rok. W tym przypadku najlepiej zapisać się do 1 klasy liceum, bo mimo wszystko już dawno skończone było liceum. Czyli w tym przypadku będą to 3 lata liceum (zajęcia co 2 tygodnie w sobotę i niedzielę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można zapisać się ponownie do liceum np. do szkoły dla dorosłych. Dzięki temu przypomniesz sobię materiał i dobrze przygotujesz się do matury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden facet 31
Tylko po co się zapisać drugi raz do liceum i uczyć się wszystkich przedmiotów skoro do matury potrzebne Ci są trzy czy cztery ? Nie szkoda czasu znowu się uczyć wielu niepotrzebnych rzeczy ? Zdaj sobie sprawę co Ci jest tak naprawdę potrzebne do tej matury i tylko tego się ucz. Na początku to może przekalkuluj sobie czy sama matura jest Ci faktycznie do życia potrzebna ? Chodzi o to ,żeby potem po zdaniu matury nie było zdziwienia ,że tyle wysiłku włożyłaś i o kant d**y rozbić to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×