Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

pomoc odnosnie pieczenia chleba

Polecane posty

Gość gość

Kochane,prosze o pomoc. Zaczelam piec chleby drozdzowe,dopiero sie ucze i mam problem. Robilam chleb z maki tortowej i wyszedl super. Dzis robie chleb z maki typ 650,nie zmienialam proporcji,no i okazalo sie,ze ciasto sie kleilo,500g maki,i ok.250ml mleka.i teraz pytanie,czy im wyzszy typ maki,tym ciasto jest bardziej kleiste? Czy dalam za duzo mleka? Musialam podsypywac ciagle maka by wyrobic na elastyczne ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochanie to chyba nie od maki zalezy,tylko od przepisu.Wiec nie piec wiecej tego chleba upiec jakis inny.mnie sie tam zawsze udaje ,ja robie ciasto na pizze i mi rosnie pod sufit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na Prosty chleb ze słonecznikiem czas: 10 minut + wyrastanie + pieczenieliczba porcji: duży bochenek (forma 28x12) Składniki 500 g mąki pszennej 500 ml wody 7 g drożdży instant lub ok. 15 g świeżych 2 łyżeczki cukru 1/2 łyżeczki soli 50 g płatków owsianych 100 g słonecznika 40 g rodzynek opcjonalnie Moje porady odradzam grzanie od góry poczytajcie o ustawieniach piekarnika Przepis na chleb krok po kroku KROK 1 Drożdże świeże rozpuszczam w wodzie, drożdży suszonych nie trzeba. Wszystkie składniki przekładam do miski. Przepis na chleb krok po kroku KROK 2 Mieszam łyżką od spodu by wszystko się wymieszało. Odstawiam przykryte ściereczką na ok. 1,5 godziny. Przepis na chleb krok po kroku KROK 3 W tym czasie ciasto powinno podwoić objętość. To jest ważniejsze niż czas. Przepis na chleb krok po kroku KROK 4 Przekładam do formy ok. 28x12 cm, posypuję lekko mąką, przykrywam i odstawiam na 30-40 minut a w tym czasie nagrzewam piekarnik do 180°C. Przepis na chleb krok po kroku KROK 5 Jak ciasto podrośnie to wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180°C i piekę ok. 1 godziny i 15 minut. Uwaga, po upieczeniu skórka może wydawać się twarda, polecam nóż z piłką. Skórka mięknie kolejnego dnia za to w środku chleb jest idealnie mięciutki. Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×