Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przedszkole

Polecane posty

Gość gość

ale jestem szczęsliwa moja 3 latka dostała się do przedszkola!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gratulacje, oby nie chorowała choć nie nastawiaj się, lepiej miło się zaskoczyć niż mieć doła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie to przedszkole? Publiczne czy prywatne? Nie chce zapeszać ale szczęście może nie potrwać długo. Ja oddałam dziecko do publicznego i po kilku miesiącach musiałam przepisać do http://www.cherrygarden.pl/ ponieważ ciągle chorowało i było niezadowolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście a w tym ordynarnie reklamowanym nie ma dzieci więc te "niezadowolone" nie chorowało. Ale prymitywna, natrętna reklama! To odstręczające od takiego wciskanego g****a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w tym roku jak wysłali 6 latki do szkół jestem pewna że miejsc starczy na wszystkich, polityka naszego rzadu, brakuje miejsc w przedszkolu to znaleźli sposób. w naszym przedszkolu normalnie odchodziła jedna grupa, teraz idą do szkoły trzy grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sluchajcie, a jak myslicie, czy roznice miedzy przedszkolem prywatnym a panstwowym sa faktycznie takie duze? Patrzac na koszta np.? Bo widzac masakre w panstwowym to powaznie zaczynam rozmyslac nad prywatnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koszty w przypadku panstwowego i prywatnego nie sa jakies porazajaco ogromne. Tzn. na ogol nie sa, ale to zalezy, czego konkretnie szukasz i czego konkretnie oczekujesz. A skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Państwowe przedszkole to koszt ok 200zl (duże miasto) ale to chyba wszędzie już są te same ceny czyli 1zl za każdą godz po 13 i posiłki czyli ok6-7zl dziennie. Zajęcia dodatkowe bezpłatne bo to też jest odgórnie ustalone w każdym przedszkolu, u nas jest akurat rytmika, angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja się dostała do przedszkola pierwszego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W wawie jest bardzo duża różnica kosztów między prywatnym a państwowym.... Państwowe jak wszędzie ale prywatne.... Od 600 po jednej stronie Wisły do 2500 po stronie Wisły bogatszej ( Wilanów, sadyba).... Różnica tez jest spora, twierdzę tak jako mama i jako pracownik przedszkola.... Prywatne oferuje jednak dużo większą ilość zajęć i atrakcji oraz mniejsze grupy.... Mój syn chodził do państwowego, córka chodzi ze.mną do niepublicznego ( renomowana sieć przedszkoli) ma 4 lata zaczyna mówić po angielsku ( grupy z dwiema paniami, jedna mówi tylko po angielsku) , zaczyna czytać, obserwując jej umiejętności wiedzę ze juz osiągnęła gotowość szkolną.... Syn nie wiele przynosił z przedszkola, praca plastyczna na tablicy wisiała czasem miesiąc ( córka 2/3 w tyg to minimum).... Syn na placu zabaw raz w tygodniu ( duża grupa ciężko pomoc w ubieraniu) córka codziennie. syn wycieczka raz w roku, córka raz na miesiąc to minimum czasemnawet 2/3 w mmiesiącu.... Wiem ze nie wszystkie przedszkoka państwowe są takie ale jego takie było :-) i jeszcze jedna rzecz zazwyczaj nauczycielki przechodzące z przedszkoli niepublicznych do państwowych ( moje koleżanki) twierdzą że nie.muszą robić tyle z dziećmi co w niepublicznym, mimo większej grupy jest lżej :-) mieliśmy dwie panie które przyszły z państwowego do nas, po paru miesiącach uciekły....było za ciężko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uwazam ze panstwowe przedszkola sa o niebo lepsze nic prywatne . W tych drugich czesto rządzą rodzice a nie nauczyciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie jak tak googlowalam to w Katowicach ceny nie byly az tak porazajaco koszmarne - jasne, troche wyzsze, ale moze warto za ten luksus troche zaplacic? W koncu to nasze dzieci, a poczucie, ze to co prywatne, a nie panstwowe juz chyba raczej ulecialo. Jakies 15 lat temu to bylo w ogole nie do przyjecia - ani prywatne zlobki, przedszkola, nie wspominajac juz w ogole o szkolach. A wracajac do meritum - w Katowicach zle nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas koszt panstwowego-okolo 200, prywatnego-500. Syn chodzi do panstwowego, najwiekszy minus to rzadkie spacery. A tak-widze duzy postep w rozwoju, tylko te choroby... Wiecej w domu niz w p-lu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A prywatne przedszkole Wesole Siódemki w Katowicach? Bo jak juz tak rozmawiacie ogolnie, to ja zapytam konkretnie o to jedno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cieszę się zatem razem z Tobą  też w tym roku zapisałam moją małą do przedszkola. Wybrałam takie prywatne www.elfik.pl. Siostra mi je poleciła, wszystkie jej dzieci tam chodzą. Podobno stosują tam różnorodne metody i techniki pracy z dziećmi, organizują interesujące zajęcia dla przedszkolaków i kadra jest odpowiednio wykwalifikowana. Siostra nie rzuca słów na wiatr, więc to na pewno bardzo dobre, sprawdzone przedszkole. Jestem spokojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmen36
Sama długo zastanawiałam się, którą placówkę w Koszalinie wybrać i tak naprawdę zdecydowałam się po przeczytaniu artykułu http://www.prestizkoszalin.pl/magazyn/65/spoleczenstwo/dobry-start-w-edukacje-odkrywanie-talentow-zaczyna-sie-w-przedszkolu. Mój wybór padł szybko na Edukoland http://www.edukoland.pl/ . Zależy mi ma tym, aby synek miał najlepszą opiekę i dobrze się rozwijał, a ilość zajęć w tym przedszkolu jest bardzo duża. Poczynając od nauki angielskiego i hiszpańskiego, a kończąc na karate. Jestem pewna, że dokonałam trafnego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama_Kasi
A jeśli ktoś szuka dobrego przedszkola w Warszawie to polecam Świat Dziecka http://www.przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/. Przedszkole ma profil językowy -maluchy przebywają z native speakerami i przyswajają angielski w sposób naturalny. Poza tym w Świecie Dziecka jest sporo ciekawych zajęć dodatkowych. Ja jestem bardzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od tego spamu zbiera mi się na wymioty :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek też od wtorku idzie do przedszkola. Ja się cieszę, chociaż obawaim się, że 3 września juz będzie chory. U nas w miasteczku są 2 prywatne przedszkola i 5 państwowych. Mam koleżankę, która starciła pracę w państwowym (była na zastępstwo) i dostała etat w prywatnym. Wytrzymała tam 3 miesiące. Sama stwierdziła, że w prywatnych rządzą rodzice, a przy całej grupie dzieci i różnych interesach rodziców nie da się wytrzymać. Oprócz tego były tam kamery i rodzice mogli obserwować co się dzieje w grupie, więc możecie sobie wyobrazić z jakimi pretensjami przychodzili. Zrezygnowała. Dodam tylko, że to młoda i bardzo dobra nauczycielka, bo w kolejnym roku szkolnym zwolniło się miejsce w przedszkolu państwowym (innym niż to pierwsze, gdzie była na zastępstwo) i sama dyrektorka do niej zadzwoniła czy chce rozpocząć pracę (czyli została polecona przez swojego pierwszego pracodawcę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przerabiłam przedszkole prywatne... wysokie czesne miesięczne plus dodatkowe inne koszty. Dzieci osikne obsmarkane a panie zagadaNe. Przemilcze ze moje dziecko zwyczajnie się nudziło. Czarę goryczy przelaly Mikołajki. .. gdzie dzieci dostały same słodycze w reklamowkach z Biedronki! To za co do cholery ja placilam. Znajomej córka chodziła do publicznego przedszkola i dzieci dostały piękne przydatne rzeczy w ładnych torbach, a składka wynosiła 15zł tak jak w prywatnym. Cóż. Na szczęście Mała dostała się do publicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taka mała uwaga: w przedszkolach samorządowych (bo tak się nazywają te "państwowe") dzieci również powinny wychodzić na spacery czy plac zabaw codziennie! Jest taki zapis w podstawie programowej i jako rodzice macie prawo to egzekwować. Minimum 1/5 (w grupach młodszych 1/4) czasu w ciągu dnia dzieci powinny przebywać na świeżym powietrzu! Jeśli wychodzą raz na tydzień - przedszkole nie realizuje podstawy programowej! A to jest najważniejszy dokument w zasadzie. Inna sprawa, że nie każdemu rodzicowi się to podoba - ileż to razy rano słyszę (jestem nauczycielką ;) ): mam nadzieję, że nie będziecie wychodzić, bo Kasia jest po chorobie... Na moją odpowiedź, że owszem, będziemy, słyszę z kolei: to proszę jej nie zabierać! I co ja mam zrobić z takim dzieckiem? Z woźną zostawić, czy może w ogóle samą w budynku? Bo mamy trzy grupy w placówce i z reguły wychodzimy wszyscy razem - zatem nie ma nawet szans, żeby dziecko zostawić w innej grupie. Jeszcze lepsze są te mamy, co to wystroją dziecko jak do sesji na bloga modowego, a potem mają pretensje, że dziecko się pobrudziło czy zniszczyło jakąś część garderoby... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×