Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Vulkan

Polecane posty

Gość gość
Urządzenie godne polecenia moja ocena po prezentacji A czy będziemy używać ocenimy po dwóch miesiącach ale jak na razie jest idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdzisiu_Sławomir
Nie wiem co zrobić, kupiłem tego wulkana w poniedziałek i nie jestem zadowolony z placków ziemniaczanych które sobie robiłem. dzwoniłem do firmy i jutro mam zawieś im tego grilla. Co myślicie o tym? Dobrze robię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_Ania z Chorzowa
Mamy od trzech miesięcy, dla mnie super, sprawdza się. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim dzieciom smakują najlepiej kiełbaski berlinki zrobione w serduszko z jajkiem w środku. Polecam ogólnie się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama kupiła ponad dwa lata temu, my z Zosią byliśmy bardzo sceptycznie nastawieni do tego. Jestem zwolennikiem zakupów w sklepie a nie od ludzi chodzących po domach. Przyznam że tylko że ma moja mama prawdopodobnie nigdy bym nie kupił tego Vulkana. Tylko dzięki że dwa trzy razy w miesiącu odwiedzamy mamę przekonałem się do jego możliwości, a przede wszystkim jakości. Mamy od kilku dni i polecamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy od kilku dni. Urządzenie jest ok. Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy gary AMC już ponad 20 lat i mamy też tego grila teraz powiem wam rewelacja Mam nadzieję że to tak długo podziała jak gary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy gary AMC już ponad 20 lat i mamy też tego grila teraz powiem wam rewelacja Mam nadzieję że to tak długo podziała jak gary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa dni temu, kupiliśmy tego Vulkana i dzieci są zachwycone chlebem z serem, mąż mięsem a ja że im smakuje. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik_gość
Mam tego Vulcan-a od tygodnia i cała rodzina zachwycona jakością mięsa, ryby. Wszystko naprawdę smaczne, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adik_gość
Mam tego Vulcan-a od tygodnia i cała rodzina zachwycona jakością mięsa, ryby. Wszystko naprawdę smaczne, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LEGENDARNA KUCHENKA ARMII SZWAJCARSKIEJ RANGER VULCANO STOVE KUCHENKA RANGER VULCAN + KUBEK + BUTELKA NA ZUPĘ/PŁYNY DZIAŁA BEZ BENZYNY, BEZ GAZU, BEZ PALIWA TURYSTYCZNEGO!!!! TYLKO TO CO ZNAJDZIESZ POD NOGAMI W LESIE, NA ŁĄCE, NA PLAŻY!!!! Legendarna kuchenka armii szwajcarskiej "Ranger" bardzo lekka, praktyczna i niezawodna w każdym terenie. Zasilana na trzy rodzaje paliwa: paliwo stałe (tabletki turystyczne), żele spirytusowe, a przedewszystkim na paliwo dostępne na każdej łące i lesie (liście, trawa, patyczki, drewno, igliwie)! Jest to jej największy atut. Kuchenka składa się z dużej aluminiowej butelki o pojemności 1 litra zamykanej korkiem, kubka oraz właściwej kuchenki. Butelka służy do transportu płynów. Dzięki szerokiej szyjce idealnie nadaje się do transportu zupy lub czystej wody. Butelka służy także jako naczynie do destylacji wody z nieznanego źródła. Tabletki odkażające wodę działają w 99% właśnie na 1 litr wody. Kubek oprócz znanego nam wszystkim przeznaczenia działa w tym zestawie jako naczynie do gotowania. Jego duża pojemność 0,5 litra wystarczy do zagotowania wody dla 2 osób lub ugotowania zupy, dania MRE czy innych pochodnych surowców. Kuchenka posiada wysoki cylindryczny kształt co wymusza obieg powietrza powodując szybkie spalanie paliwa i zwiększenie temperatury ognia (zasada komina). Jeszcze jedną zaletą kuchenki jest fakt, iż oprócz gotwania wody w kubku na kuchence można postawić własną menażkę turystyczną i gotować w większym naczyniu! ZASADA DZIAŁANIA (poniżej foto): 1.- Przygotowujemy drobne paliwo z miejsca biwaku (patyczki, suchą trawę, gałązki) i przygotowujemy do rozpalenia na dnie kuchenki. 2. Odpalamy przygotowany susz, i rozpalamy ogień dodając większe kawałki drewna od góry. 3. Napełniamy wodą kubek i kładziemy na górze kuchenki, pilnujemy ognia. 4. Dodajemy drobne kawałki drewna (idealne są szyszki) przez dolny otwór w kuchence. Jeśli mamy większe drewienko możemy na chwilę zdjąć kubek i wrzucić drewno górą. 5. Po paru chwilach woda jest zagotowana. Możemy zdjąć kubek i zacząć gotowanie strawy kładąc na kuchenkę menażkę turystyczną. Idealna na survival, camping, caravanig, canyoning, rafting, kajaki, 4x4, dla myśliwych i dla każdego kto spędza wolny czas lub pracuje poza miastem w "dziczy". WYMIARY: Wysokość: 26 cm Szerokość: 10 cm Pojemność: butelka 1 litr kubek 0,5litra Materiał: aluminium Waga: TYLKO 410 gram! RANGER VULCANO STOVE: - BARDZO LEKKA I PRAKTYCZNA To jest prawdziwy wulkan - DZIAŁAJĄCA NA 3 RODZAJE PALIWA - PRAKTYCZNA DO PRZENOSZENIA W PLECAKU LUB PRZYTROCZENIA (CYLINDRYCZNY KSZTAŁT) - KOMPLET UCHWYTÓW - ORYGINALNA Z ARMII (NAJLEPSZA JAKOŚĆ WYKONANIA) STAN: Kuchenka nowa, nie używana. Drobne zarysowania na korpusie od magazynowania i transportu! (kuchenki nie mają opakowań ochronnych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lokomotywa Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa - Tłusta oliwa. Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha: Buch - jak gorąco! Uch - jak gorąco! Puff - jak gorąco! Uff - jak gorąco! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, A jeszcze palacz węgiel w nią sypie. Wagony do niej podoczepiali Wielkie i ciężkie, z żelaza, stali, I pełno lud******ażdym wagonie, A w jednym krowy, a w drugim konie, A w trzecim siedzą same grubasy, Siedzą i jedzą tłuste kiełbasy. A czwarty wagon pełen bananów, A w piątym stoi sześć fortepianów, W szóstym armata, o! jaka wielka! Pod każdym kołem żelazna belka! W siódmym dębowe stoły i szafy, W ósmym słoń, niedźwiedź i dwie żyrafy, W dziewiątym - same tuczone świnie, W dziesiątym - kufry, paki i skrzynie, A tych wagonów jest ze czterdzieści, Sam nie wiem, co się w nich jeszcze mieści. Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się natężał, To nie udźwigną - taki to ciężar! Nagle - gwizd! Nagle - świst! Para - buch! Koła - w ruch! Najpierw powoli jak żółw ociężale Ruszyła maszyna po szynach ospale. Szarpnęła wagony i ciągnie z mozołem, I kręci się, kręci się koło za kołem, I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej, I dudni, i stuka, łomoce i pędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost! Po torze, po torze, po torze, przez most, Przez góry, przez tunel, przez pola, przez las I spieszy się, spieszy, by zdążyć na czas, Do taktu turkoce i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to, Gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak gdyby to była piłeczka, nie stal, Nie ciężka maszyna zziajana, zdyszana, Lecz raszka, igraszka, zabawka blaszana. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? A co to to, co to to, kto to tak pcha? Że pędzi, że wali, że bucha, buch-buch? To para gorąca wprawiła to w ruch, To para, co z kotła rurami do tłoków, A tłoki kołami ruszają z dwóch boków I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, Bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy,, I koła turkocą, i puka, i stuka to: Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i szkoła to dwa podstawowe środowiska wychowawcze, dlatego powinno istnieć pomiędzy nimi świadomie i celowo zorganizowane współdziałanie i współpraca. Współdziałanie rodziców i nauczycieli jest wspólnym działaniem dla osiągnięcia dobra poszczególnych uczniów, klas i całej społeczności szkolnej w procesie nauczania i wychowania. O tym jakie znaczenie ma współpraca z rodzicami wiedzą i rodzice, i nauczyciele. Naczelnym celem współpracy tych dwóch środowisk jest dążenie do usprawnienia pracy wychowawczej z uczniami. W dzisiejszej dobie, aby szkoła zyskała miano tzw. , ,naszej szkoły" konieczne staje się wypracowanie takiego modelu współpracy z rodzicami, gdzie obie świadomie współpracujące strony miałyby poczucie współdecydowania w sprawach ważnych dla wychowania i wykształcenia dziecka. Szkoła to instytucja wspierająca rodzinę w rozwoju i wychowaniu dziecka. Aby sprostać powyższym wymaganiom w placówce, w której pełnimy rolę nauczyciela, edukatora i wychowawcy stosujemy różne formy współpracy z rodzicami. Jedną z najbardziej powszechnych i potrzebnych form współpracy z rodzicami są: I. SPOTKANIA ZBIOROWE: 1. Zebrania zbiorowe- wywiadówki. Staramy się, aby były właściwie zorganizowane i odbywały się systematycznie. Ich celem jest omówienie różnych spraw organizacyjnych klasy, osiągnięć szkolnych uczniów i napotykanych przez nich trudności w toku nauczania i wychowania, zaznajamianie rodziców z treścią programu nauczania i metodami jego realizacji. W organizowaniu tych spotkań niektórzy zastąpili tradycyjną formę zawiadomienia rodziców wpisem do dzienniczka poprzez zaproszenia wykonane komputerowo na ozdobnej kartce wręczane przez dzieci. Inną nowością jaką zastosowaliśmy podczas zebrań było ustawienie stolików. Początkowo było to tylko ustawienie stolików w kształcie litery, ,U", później doszła kawa i ciasteczko (oczywiście nie na wszystkich zebraniach). Na pierwszym z takich spotkań w klasie I przedstawiamy się i mówimy kilka zdań o sobie. Prosimy, aby chętni rodzice też coś o sobie powiedzieli oraz o tym, czy i w czym mogliby wspomóc pracę na rzecz klasy i dzieci. Ważnym elementem niektórych takich zebrań jest prezentacja prac i osiągnięć dzieci - wystawy wytworów plastyczno- technicznych, przykładowych zeszytów ćwiczeń, zeszytów lektur itp. 2. Spotkania robocze mające charakter warsztatowy - odmienna forma pedagogizacji rodziców na miarę kompetencji nauczyciela w tym zakresie. Podczas nich rodzice wspólnie z nauczycielem pracują w grupach poszukując rozwiązań i środków zaradczych w pokonywaniu problemów ich dzieci. 3. Zajęcia pokazowe (spotkania z udziałem dzieci). Celem takich zajęć jest umożliwienie rodzicom bezpośredniego wglądu w życie klasy i szkoły, dostrzegania sukcesów i niepowodzeń, a także radości i trosk powszedniego dnia swojego dziecka- ucznia. 4. Spotkania poświęcone pedagogizacji rodziców. Ich celem jest dokształcanie rodziców, zwłaszcza pedagogiczne i psychologiczne. Podczas takich spotkań referowane są, a następnie dyskutowane tematy dotyczące bezpośrednio uczniów. Często na takie spotkania wychowawcy zapraszają kompetentne osoby w danej dziedzinie - pedagoga szkolnego, psychologów, przedstawicieli resortu zdrowia, nauki, kultury, pracowników administracji, prawników i innych. 5. Spotkania z okazji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny sprzęt, szybko się gotuje. Mięso wychodzi super. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od dłuższego czasu panuje moda na bycie eko. W każdym supermarkecie znajdziemy regały produktów z napisem "bio" i "eko". Czy to oznacza, że żywność wyprodukowana z naturalnych składników pozbawiona jest chemii i GMO? - Ekologiczna hodowla opiera się na kontrolowaniu wszystkich procesów, od paszy, która musi być ekologiczna po sposób chowu zwierząt. Ludzie, którzy mają hodowle często nieświadomie popełniają błąd wysyłając zwierzęta do niesprawdzonej ubojni. W takich warunkach zwierzę może się zestresować i mieć zakwaszone Ph. Nie zawsze ekologiczne mięso będzie najlepsze, ale może być pewni, że nie dodano tam żadnych dodatków – tłumaczy Crazy Butcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Kupiłam ponad tydzień Vulkana, i jak wcześniej pisałam nie do końca byłam przekonana co do jego działania. Dziś (na razie po 9 dniach) muszę napisać i podzielić się z wszystkimi posiadaczami i tymi co dopiero się zastanawiają że urządzenia jest naprawdę dobre. Wczoraj robiłam dla znajomych lasagne z mięsem wyszła przepyszna. kilka dni temu pstrąga z koperkiem w brytanie, też był super. Ziemniaki z fasolką szparagową (zamrożoną) 11 min. potem mięsko 2 min. i obiad gotowy błyskawicznie a wszystkim smakował. Na tą chwilę sprzęt ok i polecam. Jak ktoś ma jakieś fajne przepisy to wrzucie proszę. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niekiedy ludzie nie rozumieją człowieka nie dlatego, że nie chcą go zrozumieć, lecz dlatego, że są po prostu głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
art 16: 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności: (…) 4) wypowiedź, która, zachęcając do nabywania towarów lub usług, sprawia wrażenie neutralnej informacji; 5) reklama, która stanowi istotną ingerencję w sferę prywatności, w szczególności przez uciążliwe dla klientów nagabywanie w miejscach publicznych, przesyłanie na koszt klienta niezamówionych towarów lub nadużywanie technicznych środków przekazu informacji. rozpowszechnianie informacji nieprawdziwych lub wprowadzających w błąd, dotyczących konkurencyjnego przedsiębiorcy lub nieuczciwe zachwalanie własnej firmy (czyn ten również stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny lub aresztu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to prawda nie ma co pisać bo jest podobny ja mam Vulcana a nie podobne urządzenie i jestem zadowolony Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nareszcie gotowanie stało się przyjemnością. Polecam wszystkim którzy niedokońca mają czas i lubią gotować Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam u mnie w domu zawsze chętnie się gotowało a jeszcze chętniej potem to wszystko zjadało, wiadomo praca, dzieci i obowiązki domowe. Czasu mamy coraz mniej właśnie na przyjemności typu usiąść przy jednym stole i wspólnie zjeść pyszny posiłek tak więc urządzenie z którym przez przypadek spotkałam się u koleżanki w zeszłym roku,bardzo mnie zainteresowało ale wiedząc jaka jest cena dopiero teraz zdecydowaliśmy sie na zakupy . Vulkan rzeczywiście może przynieść Oszczędności i przede wszystkim zdrowia bo możemy zjeść smacznie i mniej tłusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×