Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marooo455

czy istnieje Bóg? ??

Polecane posty

Gość marooo455

Witam chciałbym poruszyć ważny temat i dowiedzieć sie ci wy o nim sądzicie. Moim zdaniem dla np bogatej przystojnej osoby której powodzi sie w zyciu jest zadowolona stwierdzi ze tak Bog istnieje w końcu wszystko się udało np załozyłem rodzìne kupiłem dom mam zdrowe dzieci badz super auto. Ale co ma powiedzieć osoba ktorej nic sie nie udaje jest sama całe zycie nie ma pracy bać taka za 1300 zl jest nieatrakcyjna po prostu wszystko się sypie ale jest dobra nikogo nie krzywdzi , co ma o tym wszystkim myśleć . Dlatego uwarzam że nasze przekonania zaleźa tez od sytuacji w jakiej sie znajdujemy oczywiście sa tez wyjątki mam głownie na myśli dorosłe juz osoby a nie np dzieciaki i gimbusy ktore mało wiedza o źyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten biedny ma co innego się nauczyć w tym wcieleniu niż ten bogaty. Bogaty to nie tylko materialnie może być, ważne też wnetrze. Nie przypadkiem dobrzy pomocni ludzi umierają wcześniej, bo po prostu zrozumieli już sens życia i czas na ich odejście, nauczyli się tego po co tu przyszli. Reszta się dalej uczy więc nie umiera, aż do starości przeważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie istnieje, ale jak sie otym przekonac niewiem. Mowia ze cierpienie zbliza do Boga. Wiek i smierc tez. Tajemnica, musze czekac do smierci zeby sie dowiedziec co jest z tamtej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D.dobry :)P .Bog dal zycie,obdarowal Swiat wszystkim co ludzie potrzebuja , a jak bedziesz zyc?to juz twoja sprawa i sumienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ziemia jest rajem, tylko ludzie zrobili z niej syf i piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawictwo pospolite 137
od kiedy ziemia jest rajem ? To ludzie wymślili taką chorobę jak Cholera czy ospa ? Nie kompromituj się .. Jest dokladnie odwrotnie . To co ktos zniszczył ludzie musżą naprawiać .. Gdybysmy nie zmieniali tego swita to nie byloby szczepionek i innych udogodnien .. Dlaczego zmieniamy swiat , bo jest niedoskonały , a po kim musimy poprawiać tą niedoskonałośc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wierze ze istnieje i zdania nie zmienie. Uwazam ze po smierci idziemy do innego miejsca nie wiem czy to jakis fizyczny swiat czy duchowy. Fajnie by bylo tak zyc gdzies indziej cala wiecznosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zauzmy, ze Bog istnieje - czy naprawde uwazasz, ze jego celem jest sprawienie, by kazdy czlowiek byl piekny, bogaty i nad wyraz inteligentny? Wartosci hedonistyczne i materializm sa uwarunkowane kulturowo i sa odczucami czysto subjektywnymi, a nie miara czlowieczenstwa. Podazajac dalej tym tokiem myslenia nasuwa mi sie takie pytanie: a co jesli ktos jest piekny, zdrowy i bogaty, a mimo wszystko nie potrafi byc szczesliwy? Czy to tez wina Boga? Wedlug bibli Bog dal czlowiekowi wolna wole w ksztaltowaniu swojej rzeczywistosci, a to jak dany osobnik pokieruje swoim losem jest juz tylko i wylacznie jego sprawa. Przypomina mi sie anegdotka o czlowieku, ktory podczas powodzi siedzial na dachu domu i modlil sie do Boga, by go uratowal. Trzy razy podplynela do niego lodka z sobami, ktore proponowaly mu pomoc. Ale on za kazdym razem odmawial mowiac, ze Bog go uratuje. W koncu czlowiek sie utopil i w niebie pelen wyrzutow zwraca sie do Boga " Boze jak tak w ciebie wierzylem, a ty mnie nie uratowales" Na to Bog odpowiada" 3 razy podeslalem ci lodke pod nos, a ty nie skorzystales z tych szans". Ludzie, ktorzy maja pieniadze i wioda wedlug ciebie bajkowe zycie ciezko sobie na to zapracowali. A jesli nie oni, to ich przodkowie. Niestety nie kazdy ma plan na siebie, nie kazdy jest super zaradny, by z niczego wyczarowac cos. Wielu brakuje motywacji, albo sa zwyczajnie leniwi. Skoro jestes niezadowolona z pensji to moze warto wziasc sie za siebie i postarac sie to zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam na fb do grupy Życie po życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem Bog istnieje, zycie po smierci istnieje. Uwazam tez ze trzeba byc bardzo naiwnym i ograniczonym umyslowo czlowiekiem zeby twierdzic ze po smierci nie ma nic tylko pustka i brak jakiegokolwiek istnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim trzeba być naiwniakiem żeby wierzyć zw jest bo ktoś 2 tys lat temu stworzył sobie taka historyjkę ;) 2 razy próbowałam popełnić samobójstwo i po straceniu przytomności nie bylo zupełnie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Predzej uwierze w gwiezdne wrota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 16:21 i 16:31 Twierdzenia z d**y i bezsensu. No i jak was nie nazywac ograniczonymi ludzmi. Z kazdym tego typu komentarzem udowadniacie ze jestescie tępi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz racje Martyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×