Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Torty z masą cukierniczą jak smakują?

Polecane posty

Gość gość

Proszę o radę a raczej podzielenie się swoimi doświadczeniami. Sporo moich znajomych trudni się wyrobem tortów na zamówienie, takich pokrytych masą cukierniczą, lukrem plastycznym - nie wiem jak to się nazywa fachowo. Wyglądają przepięknie, po prostu cuda, wizualnie bomba, ale zastanawiam się, jak takie coś smakuje? Nigdy nie próbowałam takiego tortu, myślałam o zamówieniu takiego cuda córce na 3 urodziny ale nie wiem czy to dobry pomysł? Bo tort oprócz tego że ładny powinien być smaczny...a taki lukier to chyba sam cukier, prawda? Poradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej hej, nikt nie wie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu same kury co pieką torty z kremem z margaryny to skąd mają wiedzieć jak smakują te z cukierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie coś smakuje jak cukier puder w paście :D No takie mam skojarzenie. Dla mnie to jest niejadalne, takie torty z tej "dekoracji" obieram po prostu, i ją zostawiam. Trochę lepsza (bo ma jakiś smak) jest masa marcepanowa, ale ona z kolei nie do każdego smaku tortu pasuje. A tak ogólnie ja wychodzę z założenia, że jedzenie ma być dobre a nie tylko ładne, i przerost formy nad treścią na talerzu niczym dobrym nie jest... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torty z masa cukiernicza sa paskudne. Wole zeby tort smakowal, a nie wygladal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, dziękuję bardzo za odpowiedź :) Tak myślałam w sumie :D No nic, w takim razie sama zrobię torcik ze sprawdzonym pysznym kremem i owocami z domowego syropu, najwyżej jakiś opłatek z nadrukiem z bohaterami bajek zamówię :) Też uważam, że jedzenie ma być przede wszystkim smaczne, a już tort to musi być pycha, bo to przecież na specjalną okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te torty ani nie smakują dobrze, ani nie wyglądają ładnie - nowy chyba ze komuś podoba się wygląd gumowego tortu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukier puder w paście- to świetne określenie :D Te masy są po prostu mega słodkie i tyle. Dekoracja dekoracją, tak to traktowaliśmy, a co tort ma pod dekoracją to już inna bajka, robiłam takie że naprawdę było co pochwalić. Fakt że mój synek miał takie dekoracje, ale goście (poza dziećmi) po prostu tego nie zjadali. A dekoracje robiłam z cukru plastycznego żeby widzieć ten zachwyt na buzi dziecka... bo widzi to o co prosił, tort w kształcie smoka, albo postacie z ulubionej bajki, albo las... pewnie są mamy które potrafią wyczarować cuda również ze zwykłej masy czy bitej śmietany, ja akurat nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja traktuje masę cukrowa tylko jako dekorację. Jest dla mnie za slodka i nigdy jej nie jem. Ale pod nią zawsze zamawiam jakiś pyszny tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam raz bo mój syn sobie wymyślił i jeden raz i ostatni tort niejadalny masa tak słodka że cos okropnego . Zawsze zamawiam normalny tort na śmietanie czasami góra jest ozdobiona żelem cukierniczym te są jadalne i dobre ale tamten nam został bo każdy zjadł po małym kawałeczku i miał dosyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja uwielbiam takie torty...może dlatego, ze zawszezamawiam z renomowanych cukierni, a nie od jakichś tam znajomych czy innych samouków. Autorko nie obraź się, ale owoce z syropu do tortu, to okropny pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Paskuda. Ja omijam ta mase jem biszkopt z kremem ze srodka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam dziecku na 3 urodziny tort z lukrem plastycznym nigdy w życiu już takiego nie zrobię ;-) dla dziecka frajda bo dodało sobie barwnik w tubce i lukier nabrał koloru, w smaku słodki ze można cukrzycy dostać, większość z gości nie zjadła lukru tylko biszkopt z galaretkami w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potwierdzam, obrzydlistwo jakich mało. Wolę tradycyjny tort, przynajmniej wszyscy zjedzą ze smakiem. A jak dziecko ma jakichś ulubionych bohaterów z bajek to jest duży wybór opłatkow na tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jadłam trzy razy torty z tą masą. Masa z różnych źródeł, inne kolory. Obrzydlistwo! Z rozpędu wzięłam raz do domu jakąś resztę. Mąż spróbował i wyrzucił. Wg jego gustu była to tablica Mendelejewa. Za każdym razem smak tortu był kompletnie zniszczony przez te okropieństwo na wierzchu. Natomiast faktem jest że wygląda to niezwykle pięknie. (P.S. Te resztki tortu to trafiły do mnie z tego powodu, że żal mi było nie ruszonych przez dzieci kawałków. Potem zrozumiałam dlaczego dzieci tego nie jadły.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bardzo lubię! Nie wiem czemu wam nie smakuje, teraz już używa się masy cukierniczej już niemal wszędzie! Ja np. nie cierpię bite śmietany, co to ni to ładnie wygląda, ni to smakuje... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w firmie wykorzystuje się masę cukrową, nikt nigdy nie narzekał na nią, dlatego też jestem bardzo zaskoczona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka razy mialam okazje zjesc, srodek tortu byl smaczny ( mialam wlasnie z dobrej cukierni ) ale ten slodki ulepek z wierzchu zostawilam , na moj smak masakrycznie slodkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wole by było słodkie, jak trzepało alkoholem, bądź było za mokre. Przecież ciasto już samego założenia MA BYĆ SŁODKIE, a jak do tego będzie dobrze wyglądać to dla mnie ideał. :) Ja jestem zachwycona rewolucją, jakie wprowadziła masa cukrowa. Dała szanse wyróżnienia się osobom, które traktują swój zawód niekonwencjonalnie i dają upust swoim artystycznym zapędom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
swoją drogą może jadłyście jakieś podrzędnej jakości masy cukrowe, bo te firmowe, nad którymi pracują prawdziwi fachowcy są naprawdę rewelacyjne. Wiec nie ma co tu porównywać nawet. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś swoją drogą może jadłyście jakieś podrzędnej jakości masy cukrowe, bo te firmowe, nad którymi pracują prawdziwi fachowcy są naprawdę rewelacyjne. Wiec nie ma co tu porównywać nawet. x A które to są te "firmowe"? podaj proszę nazwę ;) Mój brat zamawiał niedawno na swoją 18 torta z renomowanej cukierni, tort prawie dwukrotnie droższy niż za tyle samo zapłaciłby w innych cukierniach w mieście. Wizualnie był piękny, w środku pyszny ale ta masa i tak była wstrętna. Jak zresztą wszystkie torty z taką masą, które jadłam do tej pory a jadłam ich mnóstwo bo teraz przecież takie są modne i przy każdej okazji typu urodziny czy wesele od paru lat króluje masa na torcie :) No chyba, że ktoś lubi jeść zlepiony cukier toooo nie wnikam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masa cukrowa musi być bardzo słodka, bo to przecież głównie cukier i firma nie ma nic do rzeczy. Nawet ja nie przepadam za ta masą, choć lubię rzeczy ekstremalnie słodkie i zjedzenie prawie całej puszki kajmaku to dla mnie drobiazg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgodzę się z jedną z osób, że smak dużo zależy właśnie od jakości. Co nie powinno was zaskakiwać. :) Masy cukiernicze, półprodukty piekarnicze itp. kupujemy u jednej z najlepszych firm na rynku- https://www.holgerfood.pl/. Dzięki temu, że dbamy o każdy drobny szczegół, nasze ciasta są wyjątkowe i zjadane w całości, bez oddzielania nadzienia od masy cukierniczej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta masa nie może być smaczna. To tak jakby cukier solo miał być smaczny. Przecież nikt normalny nie je samego cukru. Tak samo ta masa nie jest czymś co można jeść ze smakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja polecam https://deliciouscafe.pl/kawa/syrop-kokosowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc ddd
Dnia 17.04.2015 o 02:39, Gość gość napisał:

Ja traktuje masę cukrowa tylko jako dekorację. Jest dla mnie za slodka i nigdy jej nie jem. Ale pod nią zawsze zamawiam jakiś pyszny tort.

Dokładnie tak. To jest ochydnie słodkie i tego sie nie je. Jest to tylko dekoracja. A jak tort będzie w.środku smakował to inna bajka. Najlepsze sa takie lekkie  masą smietanowa i jakis owoc do tego. Jeżeli chcesz sprawić radość dziecku ro zamów jakis w jego wymarzonym kształcie czy z figurkami, natomiast Ty ustal pod siebie smak tortu, czyli to co pod masą, tak by tobie i dorosłym gościom smakowało. Minus to oczywiście waga, bo taka masa robi wagę a tak naprawę jest niejadalna, a waga tortu wplywa tez na cenę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×