Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wolezozole

czy ćwiczenia domowe rozbudowują bardzo mięśnie?

Polecane posty

Gość wolezozole

Witam, Chciałabym się dowiedzieć czy poprzez zwykłe ćwiczenia domowe mogą się bardzo rozbudować mięśnie nóg, ponieważ od 2 miesięcy ćwiczę na nogi przysiady, wykroki skakanie na skakance ale zauważyłam że zamiast chudnąć one mi się rozrosły nie wiem co mam robić czytam różne fora niektórzy piszą ze poprzez ćwiczenia mięśnie się rozrastają inni uważają ze to nie szkodzi, moim marzeniem są smukłe nóżki i całe ciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Do budowy mięśni trzeba porządnych ćwiczeń z obciążeniem (dużym i stale zwiększanym), plus odpowiedniej diety. Od skakania ci mogą co najwyżej napuchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na prawdę to, czy będziesz miała smukłe piękne nóżki jak te wszystkie dziewczyny na instagramowych profilach motywacyjnych częściowo zależy od tego, jakie masz uwarunkowania genetycznie - niektórych po ćwiczeniach ciało się pięknie wysmukla, innym rosną mięśnie praktycznie w poprzek. Ale żeby jakoś "dopomóc" genetyce, możesz spróbować po ćwiczeniach, które robisz standardowo, zaserwować sobie jeszcze porządną rundkę ćwiczeń rozciągających. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozbudowują, tylko modelują sylwetkę. Ja ćwiczę z książką Natalii Gackiej i do ćwiczeń używam tylko niewielkich ciężarków (1-1,5 kg) no i ciężaru własnego ciała, ale nie zależy mi na muskulaturze tylko na zgrabnej sylwetce :) Inni trenerzy, z którymi można ćwiczyć w domu (a sporo ich przerobiłam) też na tym bazują. Żeby naprawdę rozbudować mięśnie trzeba chyba ostro pakować na siłce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×