Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karolinkaa26

W jakim kierunku powinnam się udać?

Polecane posty

Witam wszystkich! Od zawsze próbowałam planować moją przyszłość, lubię stawiać sobie różnego rodzaju cele i dążyć do nich. Obecnie jestem uczennicą technikum gastronomicznego jednak wybór tej szkoły okazał się z czasem pomyłką i mam teraz szansę na przeniesienie się do liceum , przynajmniej bardzo bym tego chciała. Zawsze marzyłam o medycynie - lekarze, chirurgia,lekarz sądowy - były to plany na przyszłość jednak, nie jestem piątkowym uczniem, a dostanie się na uczelnie by móc być w przyszłości kimś z wymienionych powyżej osób jest raczej nierealne mówię tu głównie o maturze z chemii, fizyki lub matmy. (we Wrocławiu który mam najbliżej obecnie potrzeba 3 rozszerzeń by dostać się na medycynę ). Obecnie w technikum mam rozszerzoną biologię, która mi odpowiada, chemię jeszcze bym zniosła. W liceum do którego mam szansę się przenieść są dwa profile które bardzo mi odpowiadają : biol-chem i biologia,geografia,angielski. Próbuję myśleć realnie i szukałam czegoś gdzie ewentualnie mogłabym się dostać, lub zdziałać coś w tym kierunku ,więc pomyślałam czy po liceum nie iść w kierunku położnictwa,pielęgniarki, pielęgniarki asystentki przy operacjach (asystentki chirurga?) nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa. Czy ktoś mógłby mi doradzić na jaki profil mogłabym się udać czy to raczej bez różnicy? Czy aby zostać pielęgniarką itd. wystarczy sama biologia na maturze? Pytam, gdyż mogę zostać w technikum jeśli coś nie wyjdzie. Proszę o informacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie masz samych 5 to wybij sobie medycynę z głowy, trzeba mieć mature napisaną na ponad 90%, żeby się dostać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×