Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość TNS CBOS KAFE

SONDAŻ WYBORCZY KAFÉ

Polecane posty

Gość gość
Czytaliście ten komunikat Konferencji Episkopatu Polski? Nie czytaliście? To lepiej przeczytajcie! x "Wyłączność w Trójcy Jedynego Boga jest chroniona pierwszym przykazaniem Dekalogu. 'Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!' (KW 20, 2-17). Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić każdego człowieka przed kontaktem z ateistami i innowiercami (...) W roku Jubileuszu (...) zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę boskiego porządku w imię przyszłych pokoleń. Jak bowiem mówi pismo: 'Bóg (...) karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia' (KW 20, 2-17)". Pytany, co to znaczy, Rzecznik Episkopatu stwierdził, iż "nie wolno narażać narodu, tolerując zagrożony najsurowszymi boskimi karami ateizm oraz inne bezbożne praktyki. Do obowiązków demokratycznie wybranych władz świeckich należy stanowienie odpowiedniego prawa państwowego".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W głowach Wam się to nie mieści? Jeszcze! Ale nigdzie nie jest, niestety, napisane, że się nie zmieści w nieodległej przyszłości. Macie rację o tyle, że taki komunikat jeszcze nie został wydany. Ale dokładnie według tego schematu zbudowany jest autentyczny Komunikat Konferencji Episkopatu Polski, który w najbliższą niedzielę ma być na wszystkich katolickich mszach. "Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: 'Nie zabijaj!'. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 r., która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku jubileuszu 1050. chrztu Polski zwracamy się do wszystkich (...), aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znowu posty nie przechodzą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie Episkopat domaga się tylko literalnego przestrzegania piątego przykazania. Ale nie bardzo wiadomo, dlaczego przykazanie pierwsze chwilowo pomija, choć jest ono kompletnie lekceważone przez prawo Trzeciej RP. Podobnie jak przykazanie drugie, które zakazuje "brania imienia Pana Boga twego nadaremno". Wielu katolickich fundamentalistów z pewnością niepokoi to, że agnostycy (wyznawcy wątpliwości), ateiści (wyznawcy rozumu), a nawet poganie (np. wyznawcy Światowida) chodzą po Polsce całkowicie bezkarnie - przynajmniej w sensie doczesnym. I nie tylko bezkarnie chodzą, ale też bezkarnie (w sensie doczesnym) naruszają drugie przykazanie biadoląc "o Boże", "o Jezu", etc. Ten wyciszony chwilowo niepokój zapewne któregoś dnia objawi się w formie jakiegoś społecznego projektu legislacyjnego ścigającego bezbożność i biadolenie z użyciem imienia boskiego. Bo czemu nie miałby się objawić? x Chile, Somalia, Watykan i Nikaragua - w tych i zaledwie kilku innych krajach obowiązuje całkowity zakaz aborcji. Czołowi politycy PiS zapowiadają poparcie do projektu, który taki zakaz wprowadzić też w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Polska ziemia tylko dla rolnika i Kościoła. Sejm przyjął ustawę o obrocie ziemią >>> czyli tak na chłopski rozum przez nastepne 3-5 lat cena ziemi w Polsce pójdzie drastycznie w dół (spadek nabywców), polski chłop, rolnik i wieś, główni wyborcy PiS-u, stracą na wartości osobistych i gminnych majątków, a obłudni biskupi którzy namówili wieś do głosowania na PiS, obłowią się skupem tanich, przecenionych posiadłości bo, będą jedynymi kupcami na rynku nieruchomości i kościół będzie dyktował ceny. Gdy ustawa o obrocie ziemią wygaśnie, czekający prywatni nabywcy, businessy i kompanie rzucą się na rynek nieruchomości i wartość nowo nabytego majątku kościoła wystrzeli w górę. Oh Boże, korupcja potrafi być taaaka rozkoszna...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś > ha nie rozumiem dlaczego kk godzi się na rozwody koscielne ? a liczba rozwodów kościelnych obecnie wzrasta i to w zastraszającym tempie :( czy dlatego, że kk każe sobie slono płacić za taki rozwód!!!? a przecież "co Bóg złączył niechaj człowiek nie rozłącza" I TO JEST CAŁA HIPOKRYZJA KK :( :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prymas to największy rolnik w Polsce. Zwykły obywatel nie kupi ziemi rolnej, ale Kościół owszem 'Najnowsza poprawka PiS do ustawy o obrocie ziemią rolną stworzyła ważny wyjątek dla Kościoła. Podczas gdy zwykli obywatele – „nierolnicy” nie będą mogli kupić rolniczych hektarów. Zakonnicy i klasztory, proboszczowie i ich parafie jak najbardziej. To jak powrót do średniowiecza i kościelnych latyfundiów, gdy największe arcybiskupstwo gnieźnieńskie posiadało 11 miast i 330 wsi.'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Więcej ... http://natemat.pl/175943,biskup-na-zagrodzie-rowny-wojewodzie-zwykly-obywatel-nie-kupi-ziemi-rolnej-ale-kosciol-owszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i mamy czarny walec "dobrej zmiany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niesiołowski powiedział: " Tak jak Kościół szkodzi dziś Polsce, to ja bym to porównał do targowicy "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra zmiana
"W Toruńskim Raju,w cieniu,za stołem siedzieli sobie Diabeł z Aniołem... Diabeł dłoń oparł na czarcim berle, Anioł przyglądał się pięknej perle. Hej, Panie Anioł - Diabeł zagadał - Orbanizujem ? - To dobra rada. Wkrótce mój Diable będzie po sprawie Będzie Budapeszt w kraju , w Warszawie... Nie będą w Unii rządu rozliczać i nakazywać , drogę wytyczać... (Toruńskie jabłka , bardzo ciekawe, cicho szepnęły ave, ave.) Urzędy ważne swoim rozdałem; zmieniłem media, Powyrzucałem tych, którzy byli gorszego sortu. Wtyczki wepchnąłem w każdym z resortów Więc teraz pora by Rada Święta dała mi fotel Nadprezydenta. Będę potęgą na własnej scenie i w jedną nockę wszystko odmienię Moje pomniki, moje ulice, moje tablice i miesięcznice Zakaz pochodów dla jakichś KODów! Obywatele w służbie narodu... Sądy podległe mojej ocenie; jak mnie zawiodą w try miga zmienię Nie będą robić nas już w balona... Mnie z twą pomocą nikt nie pokona. Diablisko ślepia wlepił w fontannę, odsunął krzesło,zapiął sutannę Rzekł - mój Aniele,roboty wiele, ale skończymy w jedną niedzielę... Dasz im srebrniki, ustaną krzyki. My posłuchamy naszej muzyki. Już moje biesy palą ognisko. Nasza jest władza, nasze jest wszystko. Anioł rozwinął swoje skrzydełka...Frunął... Ruszyła święta jasełka... A czarty w kotły smołę wlewają i do ogniska drew dokładają. Tylko toruńskie jabłuszka z drzewa wstydem rumiane przestały śpiewać..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj ~Uwaga! Ważne! Podaj dalej! : Zamieściłem na demotywatorach mem o treści : "Polak, który walczył za Ojczyznę, przelewał za Nią swoją krew, nie może dzięki PiSowi kupić polskiej ziemi, a ksiądz, który zrzekł się obywatelstwa polskiego i przyjął obywatelstwo obcego mocarstwa może kupić dowolną ilość polskiej ziemi. To jest pisowskie dzielenie ludzi na lepszych i gorszych" Mem został zdjęty, a ja dostałem bana ...do 26 września 2016 roku za.....spam usmiech.gif demotywatory, to kolejna pisowska tuba propagandowa antydemokratyczna faszystowska czujka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj NEW ZEALAND : "(...)Element najbardziej zdemoralizowany, podły, animalny(...)" - ostatnia błyskotliwa myśl Kaczyńskiego to kolejna, która jest kalką "elementów antyspołecznych, imperialnych i antypaństwowych" z komuszej nowomowy towarzysza Gomułki, tylko po prostu maksymalnie chamska albo raczej co tu dużo ukrywać -CHORA. Zresztą to skandowanie przy każdej okazji "JA-RO-SŁAW! JA-RO-SŁAW! STO LAT" to też kopia skandowania towarzyszowi Gomułce "WIE-SŁAW WIE-SŁAW! STO LAT! w 1956. Ktoś go musi wreszcie wsadzić do zakładu zamkniętego bo inaczej wydarzy się w Polsce nieszczęście i polecą kacze pióra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newsweek pl
Po wyrzuceniu z „Panoramy” Hanny Lis i Joanny Racewicz przyszła kolej na reporterów. Zwolniony ze stanowiska Radosław Masłowski twierdzi, że z pracą pożegnał się po tym, jak kilkukrotnie odmówił kierownictwu „podania nieprawdziwej, szkalującej opozycję informacji”. W związku z tym, że na temat jego zwolnienia pojawiło się wiele sprzecznych informacji, reporter sam postanowił zabrać głos w sprawie. W obszernym wpisie na Facebooku napisał, że w odróżnieniu od zwolnień kolegów i koleżanek, jego przebiegało pośród wrzasku, gróźb i epitetów, a po „kilkuminutowej tyradzie pełnej bluzgów i przekleństw” oskarżono go, że spóźnił się z materiałem na emisję. Choć przygotowany przez niego materiał ukazał się o czasie. - Prawdziwym powodem jest to, że kilkukrotnie odmówiłem nowemu szefowi podania nieprawdziwej, szkalującej opozycję informacji. I nie musicie pisać, jak przykro i szkoda bo żałować trzeba tych, którzy w tej redakcji nadal muszą pracować. Większość z nich ma nadzieje, że kiedyś wrócą normalne czasy:- bez cenzury, ingerowania w tematy i zakazu krytyki partii rządzącej. I za nich trzeba trzymać kciuki. Przykro, że nie mogą nawet kliknąć "lubię to" pod tym postem, bo nawet to mogłoby stać się powodem zwolnienia – napisał Masłowski. Dodał, że szpilka pod adresem opozycji musiała znaleźć się w każdym materiale. Nawet tzw. michałku, który przygotowywał na koniec, a który poświęcony był angielskiej firmie, która uszyła garnitur dla konia. - Usłyszałem, że warto byłoby w tym temacie dodać zdanie, że taki koń w garniturze pasowałby na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Śmieszne ? Oceńcie sami. Licho ta zmiana wygląda – zakończył Masłowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newsweek pl
Kościół właśnie stracił resztki wiarygodności. To dobra wiadomość. Można zacząć budować Polskę nie oglądając się na purpuratów i ich pseudomoralne wywody. Stara zasada mówi, że z terrorystami i gangsterami nie można się układać. Teraz wiemy, że dotyczy ona także gangsterów moralnych. „W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050. Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych” - napisali wczoraj abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski oraz bp Artur Miziński. Stanowisko Prezydium Episkopatu Polski to kolejne wystąpienie hierarchów w ciągu zaledwie kilku dni. Przypomnijmy, że w niedzielę abp Józef Michalik dał próbkę polityki historycznej w stylu obecnej władzy. - Nowa Targowica się pojawiła. Oskarżają Polskę. Mobilizują obce narody na forach międzynarodowych do nienawiści wobec Polaków, którzy mieli odwagę wybrać innych, a nie ich samych – stwierdził duchowny, przekręcając historyczne fakty (bo jeśli ktoś współcześnie przypomina hałaśliwie konserwatywną i wsteczną Targowicę, nota bene otwarcie popieraną w dziele niszczenia państwa przez ówczesny Kościół, to jest to właśnie PiS). Zaraz potem gr***nęła wieść, że Kościół zostaje wyjęty spod nowego prawa o obrocie ziemią rolniczą. Jako jedyny podmiot będzie mógł budować swoje latyfundia. Uzasadnienie? - W okresie PRL Kościół został ograbiony z ziemi – twierdził wnioskodawca poprawki, poseł Jan Krzysztof Ardanowski z PiS. I tak już drugi raz państwo uchyla Kościołowi nieba za krzywdy z lat 1945-1989. Wcześniej przez ponad dwadzieścia lat istniała słynna Komisja Majątkowa, której działalność zakończyła się m.in. procesem o korupcję. Nie wspominając, że Kościół już wcześniej dostał też część majątku nieruchomości po wspólnotach protestanckich, które wraz z wysiedleniem Niemców z Polski po 1945 r. przestawały istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newsweek pl
Teraz purpuraci zdejmują maski, jeśli chodzi o aborcję. Nie to, żeby wcześniej Kościół przestrzegał sławetnego „kompromisu” (zresztą między kim a kim ta umowa?) w sprawie aborcji. Dość przypomnieć o niektórych przepisach zawartych w ustawie o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (bo tak brzmi jej pełna nazwa). Otóż gwarantowała ona wprowadzenie w szkołach nauczania „wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia poczętego oraz metodach i środkach świadomej prokreacji”. Krótko mówiąc – nowoczesnej edukacji seksualnej. Jak Kościół zapatrywał się na wszelkie próby wprowadzenia nauki o planowaniu rodziny i informowania uczniów o środkach antykoncepcyjnych, nie trzeba przypominać. Zresztą, teraz widać, że wynegocjowana ustawa była tylko taktycznym ruchem hierarchów, obliczonym na to, by w każdej sprzyjającej ku temu okazji ją podważać. Czy tak naprawdę chodzi im o płody (czy też osławione „życie poczęte”)? Oczywiście, że nie. Gra idzie tylko o pokazanie kto tu rządzi. W tym wypadku o zmuszenie kobiet do cierpienia w imię dobrego samopoczucia grupy kawalerów w starszym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość newsweek pl
Pojawiały się ostatnio pytania, dlaczego Kościół milczy, kiedy dewastowany jest konstytucyjny porządek państwa. Tym bardziej, że z PiS-u dochodziły głosy, że jest grupa posłów, którym działania macierzystej partii niekoniecznie odpowiadają i apel, nawet delikatny, ze strony kapłanów, ułatwiłby im ujawnienie się ze swoimi wątpliwościami. Ale już wiadomo, po co było to milczenie. Teraz można władzy wystawiać rachunek za lojalność. Władzy, która mówiła, ustami Jarosława Kaczyńskiego, że „ręka podniesiona na Kościół, to ręka podniesiona na Polskę”. Biskupi uwierzyli więc, że Polska należy do nich. W pierwszej kolejności sięgają po to, co dla nich najważniejsze – dobra materialne i macice polskich kobiet. Kościół sam wpędza się w pułapkę. Największą popularnością i autorytetem cieszył się, gdy stawał po stronie społeczeństwa bądź gdy był forum dialogu między społeczeństwem a władzą. Ale najwyraźniej przeważyło myślenie, że taka okazja jak rządy PiS-u długo się jeszcze nie powtórzy. Tym razem jednak Kościół działa przeciwko większości społeczeństwa. W tej ponurej sytuacji to dobra nowina, bo im szybciej większość Polaków zrozumie, że Episkopat jest organizacją polityczną, tym lepiej, bo biskupi szybciej stracą wiarygodność. Będzie można zbudować bardziej zdrowe relacje społeczne, nie oparte na narzucaniu czyjegoś światopoglądu większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z sieci
~pavulon : Non possumus! Nie, nie,po stokroć nie! Jakim prawem?Jakie niespełnione ambicje, kompleksy i zawiść kierują tymi ludzmi, że zachowują się tak okrutnie. Pani Premier Beato Szydło - bardzo Panią proszę, aby wzięła Pani pod opiekę upośledzone dziecko. Takie z mega upośledzeniem - cały dzień krzyczące, załatwiające się pod siebie, rzucające odchodami, śmierdzące, niebezpieczne dla siebie i otoczenia, z odleżynami, sparaliżowane. Jak zaopiekuje się Pani takim dzieckiem, zamknę twarz i z pokorą stwierdzę, że jestem małym, niegodnym człowieczkiem przy Pani. Ale puste słowa łatwo jest rzucać. Co Pani zrobiły te kobiety, że skazuje je Pani na życie bez wyboru? Czy to zemsta za własne nieudane życie? Zeby było jasne - nikomu nie odmawiam prawa do posiadania upośledzonego dziecka. Nie odmawiam takiemu dziecku prawa do życia, ale w szczęśliwej, kochającej rodzinie, a nie w zamkniętym zakładzie przykute do łóżka całe życie. Każdy z nas jest inny i nie każdy jest tak silny psychicznie, nie każdy ma tyle empatii i miłości, aby móc poświęcić samego siebie dla niepełnosprawnego dziecka. Na pewno takimi ludzmi nie jest ,,wierchuszka'' PIS-u i większość kleru. Jeżeli zaglądamy sobie pod kołdrę, to mam pytanie: Jak to się dzieje, że tak mało dzieci mają pisowcy? Prezydent Niezłomny tylko jedną córkę? Tylko jeden strzał w życiu i celibat? Czy może jakieś środki piekielne? Oj będziecie się smażyć podwójnie - za używanie i zakłamanie. Ja tylko za używanie. Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś >>> Bo Polska to kraj klerykalny :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej kobiety ubezwłasnowolnić czy do tego zmierza kk?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JKM mówi: Europa to trup [Janusz Korwin-Mikke uważa, że powinno zostać przywrócone prawo do posiadania broni. W ten sposób obywatele mogliby bronić się sami. Lider partii "KORWiN" uważa, że "Europa to zgniły, śmierdzący trup". Zdaniem Korwin-Mikkego powinno przywrócić się karę śmierci. Dodał także, że terrorystów powinno się wieszać. Takie rozwiązanie, jego zdaniem, nie odstraszy terrorystów-samobójców, jednak odstraszy tych, "którzy nie chcą ginąć chcą mieć przewodzenie u dziewczyn”.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cd [Europoseł podkreślił, że ważne jest, by nie okazywać strachu przed terrorystami. - Jak mówił Jan Paweł II: nie lękajmy się. Jeżeli pies widzi, że człowiek się boi, atakuje - powiedział w TVP Info. Receptą na panujący w Europie strach przed terroryzmem jest zdaniem polityka przywrócenie dostępu do broni. - Trzeba wierzyć, że ludzie sobie poradzą - przekonywał. - Mamy w Polsce rocznie 4 tys. śmierci w wypadkach samochodowych i z tego powodu nie kasujemy samochodów - dodał.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej niech zmieni dilera :( tylko malolaty moga go słuchac, nikt inny to starcze ględzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak tam JKM idzie rozwalanie PE od środka ??? :-D :-D:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha to było do przewidzenia JKM może opowiadac dyrdymały tylko w naszych mediach w UE co najwyżej mają z nim ubaw a w PE pokażą mu figę z makiem czyli to na co sobie zasługuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JKM wiadomo to dzielny wojownik, ale tylko w gębie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem kto głosował na JKM ? Jak mozna glosowac na kogos kto twierdzi, że kobiety są glupsze od mężczyzn, że można je bić i gwałcić, że niepełnosprawni nie powinni pokazywać się w miejscach publicznych, ani korzystać z pomocy państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też nie wiem i nie rozumiem dlaczego młodzi głosują na oszołomów? Młodzi zagłosowali na Nową Prawicę JKM, który zapowiada przecież działania wbrew ich interesom , wybierając wolność dla nielicznych, sprawiedliwość dla bogatych i ekonomiczno-społeczny nonsens. Więc ... kto zrozumie młodzież, która sama na siebie kręci bat !!!?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×