Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość young_scientist123

Letnie Praktyki Badawcze 2015

Polecane posty

Gość young_scientist123

Chciałbym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w XI Letnich Praktykach Badawczych organizowanych przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów PAN. Praktyki odbywają się od lipca do pierwszego tygodnia września w Instytucie Badań Systemowych PAN w Warszawie. W trakcie ich trwania możecie w interdyscyplinarnych zespołach uczestniczyć w wykonywaniu projektów badawczych, zarówno zlecanych przez firmy jak i czysto naukowych. Projekty realizowane na praktykach obracają się wokół szerokiego zakresu zastosowań matematyki. W ubiegłych latach realizowane były między innymi projekty dotyczące rynków predykcyjnych, przemysłu nowych technologii, metod próbkowania statystycznego w leśnictwie, modelowania wybuchów bomb atomowych, projektowania czołgów czy optymalizacji systemu Bitcoinów. W trakcie realizacji każdego projektu sporządza się raporty końcowe, z których część może zostać opublikowana. Praktyki są wymagające i kierowane są do ambitniejszych studentów i doktorantów, a sama możliwość łączenia świata nauki ze światem biznesu jest bardzo ważnym atutem tych praktyk, tak samo jak zdobywane w jej trakcie umiejętności. Najbardziej wyróżniający się uczestnicy praktyk mają możliwość kontynuowania współpracy jako członkowie naszego zespołu. Jeśli szukacie aktywnego sposobu na spędzenie wakacji i interesują Was interdyscyplinarne projekty, to zachęcam do zapoznania się z ofertą praktyk na: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/?w=1&;amp ;q=main. Zostały ostatnie wolne miejsca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaberrta
A do kogo to jest właściwie skierowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CośTakiego
Ale z tego co wiem to praktyki są bezpłatne, oferujecie jakąś pomoc chociażby z noclegiem (nie jestem z Warszawy), bo nie widzi mi się dwa miesiące praktyk za darmo zwłaszcza w wakacje i to w innym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiseee
Ciekawe! A te praktyki są płatne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaberrta
Ok, to nieźle. A do kogo to jest skierowane? W sensie, że czy mogę wbić jak jestem studenciakiem, czy muszę mieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość young_scientist123
Możesz być osobą bez doświadczenia zawodowego, jednak przejście przez etap rekrutacyjny już pokazuje, czy chce Ci się pracować i uczyć nowych rzeczy - żeby samemu się przekonać najlepiej jest się zgłosić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
CośTakiego Na czas praktyk możesz zatrzymać się w akademiku 7 minut drogi od instytutu. Dla praktykantów cena jest taka sama jak dla mieszkańców akademika (studentów tej uczelni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaberrta
O, najs. Zawsze chciałem mieszkać w akademiku. A jest czas poimprezować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może nawet się trochę czasu znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sammmmi
I byłaby okazja zwiedzić Warszawę - dawno tam nie byłam. A ile tak w przybliżeniu kosztuje wynajęcie akademika w Warszawie? Bo raczej Warszawa to się kojarzy z drożyzną, więc nie jest to dla każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaberrta
Chyba zaczynacie mnie do tego przekonywać. A wiecie już czy się będziecie zajmować w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabciunia
Pewnie jak co roku - wykorzystaniem matematyki w różnych dziedzinach. Dendrologii, ekonomii, fizyce + rynki predykcyjne, bo to ich konik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Datattyy
Co do cen w akademiku to wynoszą one tak ok. 380 zł na miesiąc. Akademiki mieszczą się niedaleko miejsca odbywania praktyk, więc nie trzeba dodatkowo wydawać na komunikację miejską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pratttk
Jeszcze trwa rekrutacja na te praktyki? Bo dopiero teraz znalazłam ogłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKulisty
Tak! Ostatnie dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pttttys
Dzięki, a do kiedy można się zgłaszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra60432
Prawda jest taka, że nie ma ostatecznego terminu. Organizatorzy przerwą rekrutację w momencie jak uznają że wystarczająco dużo osób się zgłosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1444
A jakie projekty będą realizowane na tegorocznej edycji? Coś wiadomo w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grubaberrrta
A ten ziomek, który prowadzi ten blog to od Was? W sensie jeden z tyhc doktórów zarządzających praktykami. Bo brzmi całkiem znośnie, ale dłuży niesamowicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HYTTY
Tak, to jest główna/kierująca osoba Centrum, która w ogóle stworzyła to Centrum przy Instytucie Badań Systemowych PAN w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11 lat, ciekawe kiedy uzna że pora przekazać to innej osobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OstatniTermin
Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa dnia 28 czerwca 2015 r. Więcej na: http://www.praktyki.ibspan.waw.pl/?w=1&q=node/35 Program Praktyk przeznaczony jest dla osób o szerokiej skali zainteresowań naukowych, począwszy od matematyki i informatyki, poprzez nanotechnologię, do ekonomii i zarządzania. W czasie Praktyk uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w kilku (3-5) wybranych projektach o zróżnicowanej tematyce oraz specjalnym programie rozwijającym wiedzę z zakresu tworzenia nowoczesnych przedsięwzięć wysokiej technologii i metod komercjalizacji wyników badań. W tym roku będzie można wziąć udział w projektach m.in. związanych z: - analizą ruchu w sieci IP - algorytmika, analiza danych, - zarządzaniem produkcją - optymalizacja, lean, - machine learning w algotradingu - metody uczenia maszynowego, algotrading, ekonofizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubercik
A można coś więcej? Bo te 3 to mocno informatyczne, planujecie coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×