Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

trzylatek boi się siadać na sedesie

Polecane posty

Gość gość

mój 3-tetni syn do tej pory korzystał z nocnika. Próbuję go nauczyć korzystać normalnie z toalety, kupiłam nakłądkę i stopień ale on się boi tam siedzieć. Rzeczywiście dość wysoki jest nasz sedes, stawać się nie boi, bo staje na stpniu jak myje ręce, zęby itp., tylko siadać się boi. Błąd zrobiłam bo chyba powinnam od razu go uczyć na sedes siadać zamiast na nocnik :( Czy wasze dzieci się nie bały? Jak go oswoić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem co ci doradzic moje dziecko tez ma 3 lata, najpierw bylo siadanie na nocnik,a od jakis 2 mc corka siada na sedes z nakladka ktora sama sobi wybrala w sklepie, sama stwierdzila ze chce juz do toalety chodzic, nikt jej nie namawial moze tez idz z synkiem na zakupy i niech maly sam wybierze jaka nakladke chce z ulubionym bohaterem ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję Ci za odpowiedź :) no właśnie syn sam sobie wybrał zestaw nakładkę + stopień ze strażakiem Samem, któego lubi, ale boi się. Chyba za wysoko dla niego :( Mam nadzieję, że się w końcu odważy usiąść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakby stanął na stopniu i robił siusiu na stojąco- dosięgnie? Bo może chciałby "jak dorosły". Pomysł z tym, żeby sam sobie wybrał nakładkę też jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na stojąco niestety nie sięgnie :( nasze wc chyba jakieś naprawdę wysokie jest. No nic, coś muszę wymyślić. Zależy mi na tym by się nauczył bo będziemy się sporo przemieszczać a nie chcę wszędzie nocnika zabierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×