Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

na kogo wziąć OC? na mamę, czy na siebie?

Polecane posty

Gość gość

mam 19 lat, od roku prawo jazdy, kupiliśmy samochód dla mnie, moj pierwszy samochód. moja mama ma od 25 lat prawo jazdy, ale nigdy nie jezdzila i nigdy nie miala swojego samochodu. ma 45 lat. na kogo wziąć oc? czy będzie duza pieniezna różnica jeżeli weźmiemy na mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Współwłasność mamy i Twoja zrób i będą leciały zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej weź na siebie, zacznij budować swoją historię w ubezpeczalni. Mama i tak nie ma żadnych zniżek skoro nie jeździła. Pewnie zapłacisz trochę więcej niż ona, w końcowym efekcie bardziej ci się to opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bierz na siebie, przynajmniej nie będzie mogla Ci potem paluszkiem wymachiwac zebys jej auto oddawala bo sie zle zachowujesz, a jak domniemam z nia mieszkasz. odwieczny problem. mieszkasz ze mna to stosuj się do moich zasad. bierz na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na kogo jest umowa kupna ? Jeśli na ciebie to ty płacisz OC , jeśli na mamę to ona płaci , nie ma żądnych zniżek i jeszcze zapłaci zwyżkę 25 % za to , że tym samochodem będzie jeździła osoba [ czyli ty ] poniżej 25 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
umowy jeszcze nie ma, bo byliśmy dzisiaj u gościa i dopiero w poniedziałek jedziemy zapłacić, podpisać umowę i zabrać samochód. pisze juz dzisiaj żeby po weekendzie wszystko załatwić. ja chciałabym aby samochód byl w 100% moj, bo moja mama nie jeździ samochodem i jeździć nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kup na siebie , bo te współwłasności to tylko problemy sprawiają. Udaj się z umową do US , potem do wydziału komunikacji , celem przerejestrowania a potem do agenta ubezpieczeniowego. On ci przeliczy różne oferty i wybierze dla ciebie najkorzystniejszą. Skoro to twój samochód , to sama będziesz pracować na swoje przyszłe zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak też właśnie myślę, ale już oczywiście mój ojciec ma pretensje, że ma być współwłaśnośc moja i mamy, bo ja nie mam 26 lat, że krótko prawko mam. dlatego pytam jak to cenowo wygląda, bo wolę dać więcej 200 300zł, niż potem mieć jakieś problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na siebie 23 lata, prawko od 3 lat, ale dopiero teraz mam samochód. OC mam tylko na siebie i za Corse C płacę 860zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisz jaki samochód kupiłaś to będziemy mogli ustalić ile mniej więcej zapłacisz. Marka, model, rocznik, benzyna czy diesel, a może gaz, pojemność silnika, ile koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli Twoja mama jest posiadaczką prawa jazdy 25 lat, ale nigdy nie jeździła, to jej składki wynoszą tyle samo co Twoje- 0%. Jedyny jej plus, to to, że ma prawo jazdy dłużej niż Ty. bierz na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam 19 lat, prawko od czerwca 2014, Peugeot 307 HDI 2.0 diesel, 2003r. 110kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duża pojemność silnika , sporo zapłacisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1700zł około Ci wyjdzie, a gdyby było na matke to 1300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli tylko 400zł różnicy? czy jakieś dodatkowe opłaty jeszcze z tego tytułu, że jestem młodym kierowcą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kuźwa, normalnie to sie 600zł płaci a ty jako młody kierowca masz 1700, jeszcze więcej chcesz? :D Zresztą przejdź się np do PZU i spytaj o kalkulacje na siebie i na matke i wtedy zdecydujesz, za samo wyliczenie nic nie płacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
haha każdy chce jak najmniej wiadomo, ale dużo się naczytałam i nasłuchałam o tym, że młodych kierowców traktuje się jako potencjalnych winowajców szkodowych, także pytam tak z góry. czyli powiedzmy 1700zł OC rocznie + do tego 2% podatku, a w urzędzie miasta ile kosztuje opłata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, bierz na siebie i wiem co mówię. Rodzice teraz będą przy każdej okazji wypominać Ci auto, źle postawisz krok i będzie to potencjalny powód do tego, abyś oddawała im kluczyki. U mnie było to samo, z tym że kupili mi małego Opla abym do pracy dojeżdżała, bo miałam 20 lat, byłam fryzjerką i musiałam dojeżdżać do klientek. Złe spojrzenie, zły krok, coś nie po ich myśli i straszyli szantażowali. Auto będzie Twoje, dołożysz te 500zł, ale będziesz wiedziała, że jest to Twoje i nikt Ci go zabrać nie ma prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
różnica 400zl, zdecyduj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rejestracja niecałe 200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
170zl w urzędzie za blachy tymczasowe i naklejki. pamiętaj wziąć wszystkie dokumenty auta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wziąłbym na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej na mamę - różnica w OC może być rzędu nawet 2 tysięcy. Jak moja córka miała 1 samochód, to w te pędy leciała podmienić umowę ze sprzedającym, bo (5 lat temu) składka OC wyszła 1800 zł. Branie auta we współwłasności z nastolatką tez skutkuje zwyżką składki (w stosunku do tego co by zapłaciła mama). Jak chcialam dopisać moją córkę do ubezpieczenia jako sporadycznego użytkownika, to składka rosła kilkaset zł. Najlepiej wziąć na kogoś, kto ma jakieś zniżki (dziadek?) Po co główkować - wejdź na stronę dowolnego towarzystwa, są kalkulatory, wystarczy wbić dane w różnych opcjach żeby sobie porównać składki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję Ci kontakt z naszą infolinią. Pracownik wyliczy składkę, biorąc pod uwagę dwie możliwości: tylko Ciebie jako właściciela oraz Ciebie i Twoją mamę – jako współwłaścicieli. Będziesz wiedzieć, jaka jest różnica w cenie i wtedy podejmiesz decyzję :) Pozdrawiam Ewa PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia m
Jak mama nie korzysta z samochodu to faktycznie współwłasność, jeśli jeździ nie ryzykowałabym swoich zniżek, na początek koszt nie jest mały ale do przeżycia https://www.lu.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikusia90
Ja bym wzięła na siebie żeby łapać zniżki z czasem :) Zobacz sobie porównanie ofert oc https://superpolisa.pl/ będzie Ci łatwiej wybrać najkorzystniejszą ofertę. Ja zawsze miałam problem z wyborem firmy ale od jakiegoś czasu sprawdzam kilka ofert i wybieram tą która mi odpowiada najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PZU jest droga firma , spewnoscia w twoim miescie jest jakas firma ubezpieczeniowa i znajda najtansze OC , Kupuj na siebe mama i tak jest bez znizek , przez kilka lat bedziesz placic drozej , ale pozniej dostaniesz znizki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsita
Ja bym brała na siebie - mama zniżek nie ma, a są TU, gdzie można dostać 15% zniżki na start jako młody kierowca na pierwsze OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie jest tanio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×