Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Meva94

zapomniana tabletka antykoncepcyjna

Polecane posty

Gość Meva94

Cześć, czytam i czytam wszystkie te tematy o zapomnianych tabletkach i nie wiem co mam zrobić. Zapomniałam wziąć wczoraj (niedziela, godzina 18.00) przedostatniej tabletki, gdy sobie przypomniałam to był już poniedziałek koło godziny 11.00. Bez namysłu połknęłam tą zapomnianą tabletkę. I tutaj pojawia się moje pytanie. Czy powinnam wziąć tą ostatnią i bez 7 dniowej przerwy zacząć nowy blister czy wziąć ostatnią i zrobić mniej niż 7 dniową przerwę w braniu tabletek. Z ulotki można wyczytać, że "Należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to konieczność przyjęcia dwóch tabletek w tym samym czasie. Tabletki przyjmować ponownie o zwykłej porze. Zamiast przerwy w przyjmowaniu tabletek należy bezpośrednio przejść do stosowania tabletek z następnego opakowania. Najbardziej prawdopodobne jest, że wystąpi miesiączka (krwawienie z odstawienia) na koniec drugiego blistra, ale może wystąpić również plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas stosowania tabletek z drugiego blistra 2.Można również przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek (uwzględniając dzień, w którym pominięto przyjęcie tabletki). Jeśli pacjentka chce rozpocząć nowy blister w ustalonym dniu rozpoczęcia przyjmowania tabletek, należy skrócić okres przerwy poniżej 7 dni"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meva94
Jeszcze chcę zaznaczyć że biorę tabletki ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×