Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

milan1238

ciemny wąski pokój, co zrobic?

Polecane posty

Przeprowadzamy się niedługo z rodzicami i z siostra do nowego mieszkania. Zrobiliśmy losowanie i trafiłam chyba na najgorszy pokoj. Jest dość duży ale wąski Całość ma ok 18m2. Niestety pokój jest bardzo ciemny, tworzy się z niego tunel. Ma jakieś 3 długości 6m szerokości! co zrobić żeby pokoj lepiej wyglądał? Rodzice pozwolili mi pomalować sciany i kupic kilka niedrogich dodatków. Obecnie wszystkie sciany są ciemno fioletowe. To istna jaskinia! A ja w dodatku mam bardzo ciemne meble: duzą szafę, fotel w obicie w kwiaty, komodę i toaletkę, której nie mogę się pozbyć bo ją uwiebiam. Pomózcie!Za miesiąc przeprowadzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania malicka
Ja bym zdecydowanie zaczęła od jasnych kolorów. Pomaluj pomieszczenie jakiś kremowy kolory. Może na podłodze warto umieścić jakąś jasną wykładzinę, albo jasny dywan? Jaka jest podłoga? Klasyczne panele czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikleno
Ja bym zdecydowanie zaczęła od wprowadzenia odpowiedniego oświetlenia, czyli wiele punktów na suficie. Mogą być te punkty niewielkie, ale już samo to powinno dawać efekt gwieździstego nieba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a okna są gdzie? na której ścianie, , drzwi gdzie? co na podłodze? jakbyś dała jakiś szkic, byłoby łatwiej ogólnie - na krótkich ścianach trzeba dawać elementy poziome, na długich - pionowe lub wzorzyste nie ustawiać mebli w jednym rzędzie na długich ścianach, tylko je dzielić w ogle może da sie podzielić optycznie tę długość np. na pół co do świateł - tzw. halogenki w suficie to droga sprawa, wynajęcie elektryka, nawiercanie stropu albo robienie sufitu podwieszanego - nie za bardzo lepiej zainwestować w ładne oświetlenie w kilku miejscach nie zasłaniać okien ciężkimi firankami i zasłonkami, nic ciemnego i cieżkiego, zwłaszcza przy suficie i oknach meble jasne (szafę można przemalować albo okleić), na kanapę rzucić coś jasnego (narzuta, koc) na podłogę jasna wykładzina albo chociaż mały dywan, ale nie długi typu chodnik trudno doradzić nie wiedząc, jak wygląda pomieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ściany koniecznie jasne, i nie jaskrawe, raczej biel albo bladoszary. Meble można pomalować. Pokój nieustawny ale gdzie jest wejście? w rogu czy pośrodku ściany i której? jeśli wejście jest pośrodku - będzie ciut łatwiej, można trochę meblami pomanewrować, na jednej ścianie szafa, na dłuższej - tylko niskie meble, żeby nie przytłoczyć. Coś podobnego: http://projektyem.pl/portfolio-items/pokoj-waski/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobierz dobrze oświetlenie. jeśli umiejętnie się to rozplanuje to łązienka będzie dobrze wyglądała. zobacz na elektryczni.com mają dużą ofertę lamp wszelkiego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kantasek
Ma być jasno - tak jak wszędzie. Ciemna kolorystyka nigdzie nie będzie pasowała, no chyba że do pokoju metalowca ;-) Czy ktokolwiek z was dobrze czuje się w ciemnych pomieszczeniach? No właśnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek pareta
Może i podobnie, niczego wielkiego wam nie odkryję, ale powinno być jasno, nawet bardzo jasno. Może nie kolor biały, ale po prostu ciekawa, jasna kolorystyka, żywe kolory. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć, że pomieszczenie wygląda lepiej. Te ciemne pomieszczenia nigdy estetyczne nie będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efekt tunelu można nieco zmniejszyć poprzez odpowiednie zastosowanie kolorystyki. Ściany krótsze, bardziej oddalone od siebie mogą pozostać ciemno fioletowe lub można je przemalować na inny kolor ale mocniej nasycony. Pozostałe dwie ściany muszą być zdecydowanie jaśniejsze. Jeśli pokój jest mroczny to może kolor, który rozświetli pokój 501 Świetlisty refleks lub jakiś złamany odcień bieli? Meble lepiej jest ustawić (o ile to możliwe) wzdłuż krótszych ścian, by pokój stał się bardziej foremny. Warto zastosować wiele punktów świetlnych (lampa podłogowa, kinkiet, lampka nocna, lampka na biurku, sznur żarówek dekoracyjnych itp.) To sprawi, że wnętrze będzie prezentowało się zdecydowanie lepiej i pokój z najgorszego może stać się Najfajniejszym ;) Pozdrawiam serdecznie, E-rzecznik FFiL Śnieżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dużo może zmienić profesjonalnie dobrane oświetlenie, zobacz sobie na stronie http://aurorats.pl/, jakie cuda można wyczarować, jak się dobierze odpowiednie lampy i kinkiety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracjanna
zamontuj sobie oświetleie w pokoju na pewno będzie lepszy efekt wtedy, ja też nie mam za dużego mieszkanai i mam wszędzie punktowe oświetlenie ledowe activ jeta, wygląda to naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie zmiana koloru ścian i wprowadzenie punktów świetlnych. Może skontaktuj się z mlamp.pl oni Ci doradzą jak oświetlić pokój i jakie lampy będą najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bardzo małe mieszkanie i pomalowałam je na jasne kolory ....Zależało mi na szybkim pomalowaniu i z pomoca przyszedł mi Pań z super agregatem malarskim...ciach pyk i po malowaniu. Polecam firmę http://www.pagat.com.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×